Pleijte superieur in Vlissingen Marathontitel op de schaats voor Sweere Patrick Toihoek leidt van start tot finish in Zeeuwse ATB-wedstrijd 40 Maandag 15 december 2008 PZC Tessa van den Brink (Scheldesport), winnares bij de meisjes D in de Kustcross, krijgt aanmoedigingen van een supporter. foto Lex de Meester Atleet bezorgt in zijn eigen stad Bei je zijn vierde tweede plaats. door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Vorig week kwam Ar jan Beije van Delta Sport nog knar setandend als tweede over de meet in de Stellerun van Ouwer- kerk. In de Kustcross van Vlissin gen 'begroette' de postbode uit Burgh Haamstede zijn vierde twee de plaats op rij door op de finish berustend vier vingers omhoog te steken. Dit keer was het een superi eure Tim Pleijte van Dynamica die zijn derde zege boekte in de Del- ta-crosscompetitie. In de eerste ronde van twee kilo meter liet Pleijte zich zaterdag gangmaken door de A-junioren Lars Paardekooper (AV'56), Erwin Adan (Dynamica) en Neal Bouter- se (Dynamica). Beije keek boven op de Nolledijk al tegen een serieu ze achterstand aan. Na drie ron den moest Pleijte het alleen doen. „Ik heb toen het tempo wat laten zaken want het was best zwaar. Ze ker op het strand met de harde wind op kop", liet Pleijte weten. Beije - die master 35+ is, maar nog steeds als senior inschrijft - was echter niet bij machte om te profi teren, waardoor zijn rivaal met drie minuten voorsprong de finish kon passeren. De verrassend goed lopende Ronnie Overgaauw sloot zijn eerste cross op de derde plaats af. In de tussenstand staat Jesper Francke (Dynamica) nog steeds aan kop. Pleijte, die nu derde staat, gaat zich voorbereiden op de klas sieke Sylvestercross in Soest op oudjaar. Daar zal hij ongetwijfeld meer tegenstand ondervinden dan in het Zeeuwse. Marco Ottjes deed goede zaken met zijn zege en verstevigde hij zijn leiderspositie bij de mannen H35. Wilko de Vos (AV'56) moest zijn meerdere erkennen in clubge noot Jan de Wilde, maar behoudt Tim Pleijte wint in zijn eigen stad met overmacht de Kustcross in Vlissingen. Arjan Beije behaalt voor de vierde keer achterelkaar een tweede plaats. wel de leiding in het tussenklasse- ment na vier wedstrijden. Chantal Koole-Maat (Dynamica) won meteen haar eerste wedstrijd dit crossseizoen. Klassementsleid ster Sandra de Block (RKHAV) ging niet van start. Bij de masters zegevierde Annet van der Linde (AV'56).Astrid den Herder (AV'56) gaf drie minuten toe op Chantal Koole, maar pakte wel de leiding in de tussenstand. C-junior Tommy Staal (Delta Sport) blijkt een sportieve plaag voor de korte crossers. Evenals in Aardenburg en Ouwerkerk liep hij brutaalweg mee met de grote man nen, om op de meet na twee kilo meter alleen Angelo Postma (Schel desport) voor zich te dulden. Erwin Mesu behaalt zeventiende plaats bij B-rijders in Amsterdam. breda - Het open Zeeuws kam pioenschap marathon op de schaats is zaterdag in een koud Bre da gewonnen door Teun Sweere uit Zevenbergen. Bij de A-rijders haalde hij het in de eindsprint voor Andries Minderhoud (Waar de) en Niels Steenbakker. De kop groep bestond uit zeven man. Bij de masters, die hun vijftig ron des samen met de A's reden, ging de strijd tussen Adriaan Provoost (Domburg) en Flip Salomé (Bres- kens). Daarbij kwam Provoost als winnaar uit de bus. In de strijd tussen de B-rijders kwam de winnaar uit een kop groep van elf man. Het was een close finish, waarbij Robbert Jan de Vos uit Zierikzee als eerste over de streep kwam, gevolgd door een sprintende René van den Berge (Krabbendijke), die net voor Theo Zoontjes (Koudekerke) tweede werd. Bij de vrouwen ging de eind zege naar Martje Wisse uit Goes. Zij haalde het voor Daisy Goed hart (Sprang-Capelle) en Bianca Meolie (Ovezande). Ook bij de pupillen reden de jon gens en de meisjes samen. Na vijf rondes won Giorgio loziasse uit Middelburg. Hij finishte voor de zusjes Fleur en Tjallie Vriesema ('s-Heer Hendrikskinderen). Erwin Mesu deed in Amsterdam mee aan de zevende marathon om de Essent Cup. De Middelburger was verzwakt door een flinke ver koudheid, maar hij pakte bij de B-rijders in een groot deelnemers veld toch nog een zeventiende plaats. In het tussenklassement handhaaft Mesu zich op de achtste plaats. Zijn ploeg Gibo-Beka bezet de vierde plaats in het ploegenklas- sement. Christel Janssen legt het opnieuw af tegen een concurrente. door Wim de Vos KRUININGEN - Het zat er aan te ko men. De laatste weken reed Pa trick Tolhoek mee in de Zeeuwse ATB-wedstrijden en daarin kwam hij steeds dichter bij de eerste plaats. Zaterdag, in de zesde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup, was het dus raak. Zowat vanaf de start reed de Yersekenaar aan de lei ding. Wat Dennis Raadtgever en klassementsleider Robbert Vleugel ook deden, ze achterhaalden Tol hoek niet meer. „Wanneer man nen als Marco Minnaard en Bart Maas er bij zijn, wordt het voor mij waarschijnlijk te moeilijk om mee te doen om de eerste plaats", relativeerde Tolhoek zijn overwin ning enigszins. In natuurgebied Den Inkel bij Krui- ningen reed de oud-beroepsren ner een zeer dominante wedstrijd. Achter Tolhoeks rug werd er fel strijd geleverd. Robbert Vleugel kende een matige start, maar de jeugdige coureur uit Wemeldinge vocht hard terug. Hij reed een groot deel van het peloton voorbij en kon uiteindelijk aansluiten bij Dennis Raadtgever, die de tweede plaats in handen had. Raadtgever wist Vleugel uiteindelijk toch van zich af te houden. Christel Janssen moest het op nieuw afleggen tegen een concur rente. Ze kende een goede start, maar pech deed haar ver naar ach teren slaan. Met de fiets van Anne ke Kempe kon ze nog wel terugko men, maar een sterk rijdende Bir- git Lavrijssën stond de leiding niet meer af Janssen werd nog wel tweede voor Eunice Paardekooper. Robbert Vleugel en Dennis Raadt- gever buigen voor Patrick Tol hoek in de zesde wedstrijd om de Zeeuwse ATB-Cup. De oud-prof wint met overmacht. Krappen strandt in halve finale Egmond egmond aan zee - Karin Krappen is er niet in geslaagd om de finale van de Zuiderduin Masters te be reiken. De Vlissingse dartster ver loor in de halve eindstrijd met 4-2 van zevenvoudig wereldkampioe ne Trina Gulliver uit Engeland. De wedstrijd kon lange tijd alle kanten op. Een slippertje van Krap pen kostte haar in de zesde leg de wedstrijd. Van Minde promoveert met KTT Oberhausen heidelberg - De Goese turner Car lo van Minde is met KTT Oberhau sen gepromoveerd naar de tweede Bundesliga, het tweede niveau van Duitsland. De Bevelanderwon in Heidelberg de beslissende kruisfi nale tegen KTV Heilbron, de num mer twee van de Regionalliga Süd.Van Minde pakte 23 punten voor zijn ploeg. De Goesenaar werd door zijn coach ingezet op vijf onderdelen. Mulder wint dertig toernooien na elkaar burgum - Judoka Lein Mulder (9) uit Vlissingen heeft gisteren voor de dertigste keer op rij een toer nooi gewonnen. De Vlissinger is al langer dan een jaar ongeslagen. Gis teren won hij in het Friese Bur gum een sterkbezet toernooi in de leeftijdscategorie tot 12 jaar, -30 ki logram. Mulders prestaties tonen grote gelijkenis met die van Sam van 't Westende, die ook op jonge leeftijd landelijk hoge ogen gooide. Jens van Dam tweede op NK driebanden weteringbrug - Jens van Dam van HGL/KOT '86 is in Wetering- brug tweede geworden op het Ne derlands kampioenschap drieban den groot bij de junioren. Kam pioen werd Glenn Hofman. Van Dam bleef tot en met de vier de ronde ongeslagen. Pas in de slot- ronde moest hij buigen voor Hof man: 19-30. De Sassenaar had zijn beste partij tegen Kay de Zwart: 30-7 in 22 beurten. Tweede plaats voor renner Tim Janssen spijkenisse - Tim Janssen is bij jeugdwedstrijd wielrennen in Spij- kenisse als tweede geëindigd. De renner uit Borssele kwam uit in de categorie 6. De zege ging naar Kei vin Bakx uit Bergen op Zoom. Nick Janssen (Borssele) kwam in de categorie 4 tot een vijfde plaats. Ook Ivar Moeleker uit Yerseke was goed voor een vijfde plaats, in cate gorie 7. Davy Gunst (Yerseke) werd zevende. Golfster Van der Graaff nog in onzekerheid middelburg - Marjet van der Graaff miste zaterdag de cut in de laatste wedstrijd van 2008, de Du bai Ladies Masters. Ze had zes sla gen te veel om tot de finaleronde door te dringen. De uit Tholen af komstige golfster begon het slot- toernooi als nummer 78 op de zo genaamde Money List. De top-8o behoudt de tourkaart. Het is nog onduidelijk of Van der Graaff nu in de top-80 blijft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44