Swift moet oefenen op Houdini-act om in de eerste klasse te blijven Topteam komt net tekort tegen de top Louws en Hoondert klasse apart Absentie Nanon Doeland breekt basketbalsters BC Vlissingen lelijk op De Stormvogel 2 is te sterk voor De Ganze W PZC Maandag 15 december 2008 3.7 BC Vlissingen-speelster Marjolein de Dreu slalomt door de verdediging van Octopus. foto Lex de Meester Mannen BC Vlissingen boeken tiende opeenvolgende zege. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie behaalden de mannen van BC Vlissingen hun tiende opeen volgende zege in de hoofdklasse. Ditmaal werd Tracks met 62-95 aan de zegekar gebonden. De vrou wen van BV Souburg reisden naar Oosterhout, waar geen scheids rechters aanwezig waren. Concur rent BC Vlissingen liet twee kost bare punten liggen door met 52-57 te verliezen van Octopus. Mannen: Tracks-BC Vlissingen 62-95: In Heerlen kon de thuis ploeg bijblijven tot 12-12, maar door een fullcourtpress liep BC Vlissingen snel uit. De rust brak aan bij 28-48. In het derde kwart was het team van coach Victor Ver- mue erg productief, waardoor het verschil opliep naar 47-78. In het laatste kwart bleef deze marge ge handhaafd, waardoor BC Vlissin gen probleemloos met 62-95 won. Scores BC Vlissingen: Erwin Hilbert 19, Dorde Karadzic 14, Dennis de Peter de Bree kan niet imponeren voor 's Lands Welvaren. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - De dubbel in de topteamcompetitie voor het top- team van 's Lands Welvaren trok in Tapperij 's Land» Welvaren een volle zaal, maar leverde naast veel sympathie geen punten op. Het werd tegen Cubri/Etikon en J8cB Küpers 2-4. In een bij tijd en wijle wel wat luidruchtige zaal bleek dat het top- team 's Lands Welvaren nog wat tekort komt voor het allerhoogste niveau. Maar het zit er wel dicht bij. Tegen Cubri/Etikon bewees Wiel van Gemert op dit niveau mee te kunnen. Hij versloeg verras send Jean Paul de Bruijn in zijn ei gen spelletje, het bandstoten: Het werd een fraaie ontmoeting Paauw 12, Sjors van der Poel 12, Emilio Jangbahadoer 12, Sjoerd van Pelt 11, Michel Bosters 9, Benjamin Steenbeek 4 en Stefan Schrier 2. Vrouwen: BC Vlissingen - Octo pus 52-57: BC Vlissingen moest aantreden zonder de geblesseerde Nanon Doeland en dit was duide lijk te merken. Tegen de press van Octopus werd veel balverlies gele den en aanvallend werden er veel kansen gemist. De ploeg uit Vught trok het initiatief naar zich toe en nam een 8-16-voorsprong. BC Vlis singen herstelde zich enigszins en ging rusten met een 24-29-achter- stand. Na de pauze liep Octopus weer uit naar 38-48. BC Vlissingen kwam daarna met een sterke tus- sensprint nog terug tot 47-48, maar het slotakkoord was voor Oc topus, dat met 52-57 won. Scores BC Vlissngen: Romana de Rid der 20, Elisa Kuipers 13, Marjolein de Dreu 7, Quintana Pattinama 5, Nayara de Ridder 4 en Dorien de Witte 3. m De mannen van BC Vlissingen blijven aan kop van de hoofdklas se na de tiende opeenvolgende zege. De Vlissingse vrouwen lij den onverwacht verlies. die in drie beurten was gepiept, 100-64. Ian van Krieken ging in het kader 47/2 van acquit met 176 en oogstte bewondering van de toeschouwers, maar Henri Tille- man was helemaal niet geïmpo neerd en tikte de partij in één beurt uit (200). Peter de Bree maakte duidelijk dat hij de stap naar de top nog niet heeft ge maakt. Tegen zijn leermeester Pa trick Niessen was de druk te groot net als het ontzag voor zijn tegen stander. De Middelburger ver krampte voor eigen publiek volle- dig. J&;B Küpers (zonder Dick Jaspers, die zijn voorbereiding op de we reldbeker in Spanje komende week en straks in Sluiskil niet wil de verstoren) had nog minder moeite met de Bevelanders. In dit treffen verloor De Bree in het 71/2 met 150-145 van Carsten Lassig, on danks een mooie serie van 88. De Vier koplopers in derde klasse na zure nederlaag van Seolto tegen RWA. door JaapJan Ritsema GOES - Swift lijkt na de neder laag tegen Korbatjo nu al redde loos verloren in de eerste klasse. Na een mindere reeks herpakte Tjoba zich/maar had de pech te gen koploper Vitesse aan te lopen: 13-14. Na de nipte nederlaag van Seolto zijn er nu vier koplopers in de derde klasse. Tjoba-Vitesse 13-14: Opluchting was er over het vertoonde spel. Daardoor leek de nederlaag tegen de koploper uit Barendrecht bijna van ondergeschikt belang. Met drie andere basisspelers speelde Tjoba fris van de lever. Lang had den de Goesenaren zicht op een punt, maar het slimme Vitesse be paalde anders. Scores Tjoba: Niels Westmaas en Mar cel de Dreu 3, Dennis Broerse en Es ther van Boven 2, Gerben van Boven, Dirkjan Westmaas en Kim van den Broek 1 Korbatjo-Swift 12-11: De opdracht was simpel en daardoor weer lood zwaar. Er stond Swift maar één ding te doen in Oud Beijerland en dat was winnen om niet in direct degradatiegevaar te komen. 'Zuur', Anninka Roodhart zet belangrijke stap richting deelname aan het ZK. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Met haar overwin ning zette Anninka Roodhart za terdag in Nieuwvliet in de selectie wedstrijd klasse L2 een belangrijke stap richting deelname aan het Zeeuwse kampioenschap. Zeker van deelname aan de provin ciale titelstrijd is de amazone uit Oudelande echter nog niet. Want na twee wedstrijden is de strijd om de tickets voor de finale nog g Bree na afloop: „Ik baal van me zelf Ik was zo vreselijk gespannen. Vooral tegen Patrick Niessen. Ik wilde tegen mijn trainer alles per fect doen en daardoor ging het juist mis. We komen tegen Küpers vijf caramboles tekort voor de winst. Erg hoor. Ik had zo graag iets laten zien, misschien wel te graag." Patrick Niessen over zijn Middel noemde coach Ralph Gillissen de nederlaag dan ook. Hij zag zijn ploeg beter korfballen, maar afge bluft worden door een strijdvaar digere tegenstander. Swift was heel de partij veroordeeld tot ach tervolgen en kreeg nergens grip. De achterstand van vier punten op de ranglijst noopt Gillissen tot realisme: „We zullen nu een Hou dini-act moeten uitvoeren om aan degradatie te ontkomen." Scores Swift: Richard Geldof 4, Ivo de Hond 3, Paul van den Berg, Anita Hoekstra, Vera Kuijper en Jacco van de Bosse allen 1. TOP-Olympia 19-12: Net als voor gaande weken schortte het niet aan scorend vermogen, maar coach Edwin Coppoolse verlangde ook fraai spel van zijn ploeg. „Dat kon beter", was zijn kritische com mentaar, maar hij realiseerde zich ook dat zijn ploeg niet voor niets als koploper het jaar afsluit Scores TOP: Jeanine Marijs, Leon van Belzen en Comé Bezemer allen 4, Petra de Ridder en Corola Meulmeester bei den 3, Frank Bouwsma 1. Voltreffers-Togo 11-12: Tegen de puntloze hekkensluiter uit Ooster hout liet Togo zich verleiden mee te gaan in het lage tempo van de thuisploeg. De twee punten wer den desondanks van harte ontvan gen door coach longejan. open. Alleen Lucie Louws en Clau dia Hoondert wisten zich in het Paardensportcentrum Hippo D'Or te verzekeren van een startbewijs voor de finale. Roodhart stuurde de Wolf gang-zoon Lasco naar het totaal van 70.33 procent. Met dit resultaat wist ze de sterk presterende titelfa- voriete Lucie Louws met de Rubi- quil-zoon Zion nipt achter zich te houden (69.66 procent). Het duo toonde zich een klasse apart, lurylid Van Buuren-Kleindok; „Het was een lust voor het oog om deze twee combinaties aan het werk te zien. De paarden werden burgse leerling: „Peter moet men taal harder worden en meer in zichzelf geloven. Dan kan hij de stap naar de top maken. Hij kijkt teveel op tegen anderen maar moet meer naar zichzelf kijken en een killer worden. Ik heb er ver trouwen in dat hij er wel komt. Hij kan al heel veel, maar moet daar zelf nog van overtuigd ra ken." Scores Togo: Dennis Boelman, André Goossens, Martin Postuma en Mijke Ta- hapary allen 2, Wendy Uitterhoeve, Jan- neke de Wit en Anouk Hazelaar allen 1 Stormvogels-Gemini 17-11: Het kostte Stormvogels de nodige moeite om de Goudse staartploeg geconcentreerd te bestrijden. Daar voor lag het tempo in één aanvals- vak te laag. Scores Stormvogels: Linda de Witte 5, Frank Peene 4, Niek Peene en Francky Koole beiden 3, Kristian Gabriëlse en Arjen Schoe beiden 1 Seolto-RWA 14-15: Een onverval ste topper in de derde klasse. Bij 14-12 leek er geen vuiltje aan de lucht, maar RWA ging er in de slot seconden met de buit vandoor. Seolto-coach Richard Ollefers: „Dit is een zuur verlies." Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Remy Schuuring beiden 4, Dennis Goe- degebuur en Jolanda Kerkhof beiden 2, Maurice Brul en Chris Mol beiden 1. Ondo-Scheldevogels 15-11: Het fy sieke optreden van Scheldevogels en de druk van slechts één puntje achterstand bezorgde Ondo tot diep in de tweede helft een pittige opdracht. Tien minuten voor tijd viel de bevrijdende 13-11. Scores Ondo: Martijn Walraven 7, Wim Allaart 4, Ruth Holmes, Renee Groenleer, Robbie Mesu en Jeroen Me- su allen T mooi voorgesteld, keurig vanuit de basis netjes bergopwaarts gereden. Vooral het paard van Lucie Louws liep bijzonder. Het is in mijn ogen een paard dat alles in zich heeft om mee verder te komen." In de tweede proef reed Louws met Zion naar een afgetekende overwinning (67.33 procent). Waar de nummers twee tot en met vijf met een verschil van amper een procent tegen elkaar aanschurkten, sloeg Louws een ware krater naar de rest. De Middelburgse toonde zich na afloop gelukkig met haar optre den. GOES - De reserves van De Storm vogel waren in de inhaalwedstrijd tegen het Goese De Ganze met 9-6 te sterk. De Vlissingese waterpoloërs kon den ondanks een ruime selectie over slechts acht spelers beschik ken. Zij troffen in Goes een gemo tiveerde tegenstander, die in de eerste periode echter slecht speel de: 0-4. Daarna kwam de thuis ploeg beter in de wedstrijd. Halver wege stond het 2-6 en na de derde periode 4-7. In de laatste periode verzuimde de thuisploeg te scoren uit twee man-meer-situaties, waar na De Stormvogel het duel gerouti neerd uitspeelde. Scores De Ganze: Stijn Sandee 3, Gui- do Vermeulen, Jos Schrijver en Maar ten Buijs allen 1 maal. Scores De Stormvogel 2: Jaap Boven dorp, Kees Leijnse en Pim Bekkers 2 en Jeroen van de Broeke en Bas Mechiel- sen 1 maal. De spanning was te groot voor Peter de Bree van 's Lands Welvaren. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41