Fortis houdt kansen in eigen hand Tijd dringt voor 's Gravenpolder 36 Maandag 15 december 2008 pzc W Dammers grijpen in eerste klasse opnieuw naast eerste zege. door Daaf Kasse MIDDELBURG - Niet eerder in dit damseizoen was PWG 's Graven polder dichter bij succes als zater dag tegen DVSB. Toch ging het mis. De ereklasser uit Soest won na een bloedstollende wedstrijd met 11-9. Voor PWG wordt de situatie met nog vier wedstrijden voor de boeg steeds zorgelijker. Zelfs bij winst te gen Amsterdam 80 en DUO, twee andere degradatiekandidaten, is het de vraag of PWG boven de ro de streep kan eindigen. De klok speelde ëen cruciale rol in het duel met DVSB. Twee partijen gingen verloren door tijdsover schrijding. Eerst haalde Arjo Kou semaker zijn zetten niet tegen de sterke Wit-Rus Boulatov en even later moest arbiter Izak op 't Hof een nul noteren voor Aart Walra ven. Kousemaker stond duidelijk minder toen hij verloor, maar Wal raven had de remise voor het grij pen. Door deze twee meevallers kwam DVSB weer terug in de wedstrijd. Eerder had PWG een 4-0- voor sprong opgebouwd door winstpar tijen van Ruud Kloosterman en And ré Droog. Daarna kantelde de wedstrijd. Topscorer Arie van de Weteringh verloor door een forcing en Henk Gunter werd kansloos wegge speeld. Na een knap gelijkspel van Andres van den Berge tegen Cock van Leeuwen bracht Martijn Rent meester met zijn eerste competitie zege de achterstand terug tot twee punten. Maar veel meer zat er in 's Gravenpolder niet in voor het Zeeuwse damtiental. Johnny de Leeuw moest een gelijk spel accepteren en even later ein digde ook de partij tussen Daaf Kasse en grootmeester Evgueni Va- toetin in remise. Daarmee was een nieuwe nederlaag op het hoogste niveau van Nederland een feit. De Middelburgse damclub is nog niet helemaal veilig in de eerste klasse C, maar zette zaterdag wel een belangrijke stap. In het wijkcentrum Sint Laurens wonnen de Middelburgers met 11-9 van Damcombinatie Nijme gen, de rodelantaarndrager van de eerste klasse. De routiniers Arie Kammeraat en Peter Schunselaar sleepten met hun winstpartijen hun ploeg erdoorheen. Aan de andere acht borden kon den de Zeeuwen geen vuist ma ken. De Nijmegenaren waren slor dig in de afwerking en gaven veel punten weg, maar uiteindelijk ver loor alleen Bram Goedhart. Het tweede team van Gorinchem was veel te zwak voor PWG 2, dat ondanks 'de 16-4-winst vierde blijft in de tweede klasse F. Niels Roelofsen, René Dusebout, Eric Boogert, Hans van Akkeren, Ko Louwerse en Mark van der Hage (geen tegenstander) zorgden voor de winstpartijen. Korfballers vechten zich in slechte wedstrijd langs SDO: 15-14. door Koen de Vries VLISSINGEN - De korfballers van Fortis kunnen met een goed ge voel de korte winterstop in. De Souburgers wonnen zaterdag het meer dan spannende degradatie duel met SDO (K) met 15-14- „Het was een loterij", vatte Niels Bebe- laar de hectische slotfase samen. „Het had net zo goed andersom kunnen zijn." In sporthal Baskensburg stonden zaterdagavond twee ploegen tegen over elkaar die zich er van bewust waren dat alleen een overwinning telde. Fortis en SDO hadden beide na vier duels slechts één punt geïn casseerd. De winnaar kon het nieu we jaar in met uitzicht op een lan ger verblijf in de overgangsklasse. De verliezer kon zich al opmaken voor een teruggang naar de eerste klasse. Die wetenschap had een verlam mende uitwerking op beide teams. Voor rust had Fortis het minst last van spanning. De Sou burgers speelden sneller en geva rieerder en gebruikten het hele veld om kansen te scheppen. Bo vendien hadden de vrouwen een belangrijker rol. SDO zocht het steeds in de kleine ruimte en pro beerde via steeds dezelfde spelers gevaar te stichten. Fortis leek loon naar werken te krijgen, want de ploeg leidde vlak voor rust met 9-7. Een benutte strafworp en een velddoelpunt, beide gescoord door SDO's gevaar lijkste man Alwin Smit, zorgden er echter voor dat de ploegen bij 9-9 de kleedkamer konden opzoe ken. Na de pauze ging Fortis mee met het gepriegel van de opponent uit Kamerik, wat pijn deed aan de ogen van de meeste korfballiefheb bers. Niels Bebelaar drukte het nog sterker uit: „Je hoefde geen kenner te zijn om te zien dat dit een slechte wedstrijd was. Maar het positieve was dat we echt kei hard geknokt hebben. Eerder deze competitie hebben we wedstrij- Goede generale voor Groene Ster Vlissingen Roosendaal - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen maak ten in de aanloop naar de topper tegen Schouwse Boys (woensdaga vond) korte metten met MMS Uni ted 2: 2-10. Halverwege het duel was het al 0-4. Opvallend was dat Hoessein Bouzambou, Etienne Ma lie, Salim Ben Sellam, André Siere- veld en Ashraf Elhrouz elk twee maal scoorden. MMS kon alleen bij 0-6 en 1-7 iets terugdoen. Van der Hiele rukt op in Zilveren Vuurtoren westkapelle - Tony van der Hiele deed in de competitie om de Zilve ren Vuurtoren van de Vroonrui- ters in Westkapelle goede zaken. De amazone uit Kamperland reed Miss Princess met 192 punten naar de zege. Marinda Roelse scoorde met Perla een puntje voor. Van der Hiele klom naar de tweede plaats in het klassement. Denise Klap heeft één punt voorsprong. den verloren omdat we net niet fel genoeg waren." Dat fanatisme zorgde er waar schijnlijk wel voor dat Fortis na rust het overzicht verloor. Tussen de 34e en 50e minuut scoorde de ploeg geen enkel velddoelpunt en bleven de Souburgers dankzij twee benutte strafworpen in de buurt van SDO: 12-13. En dat tegen het team dat tot nu toe verreweg de meeste tegentreffers kreeg. „Dat kwam ook omdat sommige spelers zich opofferden voor het teambelang", gaf Niels Bebelaar aan. Hij doelde daarbij onder meer op zichzelf. „Ik ben veel gaan af vangen omdat ik een kop groter was dan mijn tegenstander. Bijna elke rebound was voor mij." Tien minuten voor tijd doorbrak Chalana Janisse met een afstand schot de doelpuntloze periode (13-13)2 waarna een hectische slot fase aanbrak. Niels Bebelaar scoor de uit een strafworp 14-132 twee minuten voor tijd maakte Edo Smit 14-14 en vlak voor tijd maak te invaller Chaim Koole uit Fortis' vierde strafworp na rust, de 15-14. SDO leek in de slotseconden nog langszij te komen toen scheidsrech ter Plantinga uit Middelburg bij een rugby-achtige situatie onder de Fortis-korf (Niels Bebelaar lag op de grond, andere spelers ston den in wankel evenwicht) SDO een vrijeworp gunde. Het schot van de Utrechters draaide echter uit de korf Daarmee kwam de zege terecht bij de ploeg die hem het meest ver diende. Alleen een blik op de lijst van doelpuntenmakers gaf aan dat Fortis ondanks het zwakke spel het compleetse korfbal speelde. Ie dereen scoorde, behalve Chantal Caljouw en invalster Marieke de Rijke. Scores Fortis: Patrick Koppejan en Re- mi van de Broeke 3, Jessica de Boer, Chalana Janisse en Niels Bebelaar 2, Joy ce Schoonaard, Remco Crucq en Chaim Koole 1. Fortis boekt een broodnodige ze ge op SDO: 15-14. Daardoor hou den de korfballers uit Oost-Sou burg uitzicht op een langer ver blijf in de overgangsklasse. Wilma Salm beste in dressuur heinkenszand - Wilma Salm was in de dressuurwedstrijd van haar vereniging De Paardebloem in de klasse Z2 overtuigend de beste. De amazone uit Yerseke scoorde met de Gribaldi-dochter Victoria 67.65%. Maxime Lefeber uit Koude- kerke werd met Embleme du De- fey tweede. In de klasse Zi won Jo ke Warhout met Orinoco. Ze bleef favoriet en clubgenote Mascha Boone met Tersina net voor. Zeeuws elftal moet duel met RBC afzeggen middelburg - Het Zeeuws elftal komt op zaterdag 10 januari niet in actie tegen RBC Roosendaal. De stichting heeft het duel moeten af zeggen, omdat er op die dag te veel spelers ontbreken. Tal van voetbalclubs blijken op zaterdag 10 januari allerlei actviteiten te heb ben gepland. Zo speelt hoofdklas ser Hoek op 10 januari een oefen wedstrijd tegen Westerlo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40