Sport chaotisch duel Schakers HWP bl'iven ongeslagen EMM boekt eindelijk eerste zege Jong Ambon gaat door op de ingeslagen weg Handbalsters Olympus te sterk voor Groene Ster EMM-vrouwen geven koploper HMC goed partij W PZC Maandag 15 december 2008 35 Afkoelingsperiode na derde doelpunt van de thuisclub. door Jack Begijn TERNEUZEN - De wedstrijd tussen Terneuzen en Steenbergen (3-1) kenmerkte zich voornamelijk door chaos. Scheidsrechter De Rover uit Dordrecht legde na een kwartier in de tweede helft de wedstrijd tien minuten stil voor een afkoe lingsperiode. De aanleiding was de 3-1 die Sinan Coban voor Terneuzen maakte in vermeende buitenspelpositie. De grensrechter van de bezoekers vlag de, maar De Rover wuifde het sig naal weg en keurde de treffer goed. Op dat moment ging alles wat Steenbergen was verhaal ha len bij de leidsman. Ton Vroon deed dat wat al te na drukkelijk en kreeg zijn tweede ge le kaart en mocht vroegtijdig ver trekken. Door deze actie waren de rapen pas echt gaar bij Steenber gen. De Rover werd in het nauw gedreven en blies af, om vervol gens snel zijn kleedkamer op te zoeken, de spelèrs van beide par tijen in afwachting van wat ko men zou, achterlatend. „Ik voelde me door het hele elftal van Steenbergen belaagd", zei De Rover na afloop. „Mijn rapporteur begeleidde me en zei tijdens de af koelingsperiode dat ik de juiste be slissing had genomen met het goedkeuren van het Terneuzense doelpunt. Zoveel frustratie heb ik in mijn loopbaan nog niet meege maakt. Ik voelde me niet meer op mijn gemak en wilde er definitief een punt achter zetten. Na overleg met de rapporteur en de beide aan voerders besloot ik de wedstrijd uit te laten spelen." Later in de wedstrijd mocht ook Dennis Uit- dewilligen na een tweede gele kaart, dus rood, vertrekken. De wedstrijd begon rommelig met Het duel Terneuzen-Steenbergen verliep allerminst vlekkeloos. De scheidsrechter gelastte zelfs een afkoelingsperiode in na de derde treffer van de thuisclub. Delta Sport 2 eerste scalp Middelburgse handballers. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Eind goed al goed. Op de valreep hebben de handbal lers van EMM dan toch de lang ver wachte eerste competitiezege te pakken. De winst kreeg extra glans omdat streekgenoot Delta Sport 2 verslagen werd. De 25-17-zege was meteen een mooi afscheidscadeau voor Ton Houtepen. Na drie sei zoenen nam afgelopen week Piet Buijs zijn voorzittershamer over. Na maanden van malaise gloort er eindelijk een beetje hoop bij de mannen van EMM. De ploeg van Hans Dierickx ging drie maanden door een diep dal. Gisteren kwam er voorlopig een eind aan de malai se. „Ik ben enorm opgelucht", ver telde Dierickx na afloop. „We heb ben hier de hele week naar toege werkt." veel balverlies aan beide zijden. Terneuzen profiteerde onvoldoen de van de onmacht van Steenber gen, dat geen potten kon breken en terecht de nummer laatst van de ranglijst is. Jonathan Constancia had geen vas te bewaker en werd ook in de zo ne veel vrijheid gegund. Met enke le goede acties zette hij zijn me despelers vrij voor doel, maar het euvel van niet te kunnen scoren manifesteerde zich voornamelijk in de beginfase. Halverwege de eer ste helft zette Constancia zijn ploeg op voorsprong na een afge meten hoekschop van Remco van Leeuwen. Uit de enige fatsoenlijke aanval uit de wedstrijd maakte Ton Mulders na een half uur wél de gelijkma ker. Op slag van rust kopte Roel Al bert! op de lat. Uit de rebound bracht hij met een rollertje en met dank aan een blunderende doel man Hagens de nummer twee voor Terneuzen op het scorebord. Sinan Coban zorgde in de tweede helft dus voor 3-1 Terneuzen-Steenbergen 3-1 (1-1). 22. Jonathan Constancia 1-0, 32. Tom Mulders 1-1, 42. Roel Alberti 2-1, 59. Sinan Coban 3-1. Scheidsrechter: P. de Rover (Dordrecht) Gele kaarten: Maik de Wolf (Terneuzen), Harry Damen en Klaas van der Spoel (Steenbergen). Ro de kaarten: Ton Vroon (2x geel) en Dennis Uitdewilligen (2x geel) (Steen bergen) Toeschouwers: 200 Nog geen witte rook Fons Baart, technisch manager van Terneuzen, wilde gisteren nog geen duidelijkheid geven over de opvolger van de ver trekkende trainer Ardian Lekaj. „We zijn volop bezig, maar er is nog geen witte rook te zien. Voor de nieuwjaarsreceptie maken we de naam van de nieuwe trainer bekend." Ook vertrekkend trainer Ardian Lekaj kon nog geen uitsluitsel geven over zijn toekomst. Ik ben benaderd door drie clubs, waarmee ik binnenkort ga pra ten", zei de oefenmeester uit Terneuzen. Op de eerste tien minuten na was EMM de bovenliggende partij. „Daar valt niks op af te dingen", er kende Delta Sport-aanvoerder Rick Evertse. „Wij waren geen schim van de ploeg van vorig week." Toen waren de blauwhem- den in vorm. Ze snoepten koplo per Orion het eerste puntje af. In de beginfase dreigde Peter Lefèvre het EMM-feestje nog even de ver storen. Hij stuurde binnen 10 mi nuten tijd 5 keer de dekking van EMM het bos in: 2-5. Dierickx liet 'Ik ben enorm opgelucht. We hebben hier de hele week naar toegewerkt' de Schouwse aanvaller daarop be waken door Myron Bouwmeester, die zijn taak met veel overtuiging uitvoerde. Daarna nam EMM het heft in handen. De ploeg kwam op 13-10 en toen Delta Sport in de Souburg neemt afstand van degradatieplaatsen door zege op Erasmus. door Roeland Alders MIDDELBURG - Het eerste team van de schakers van Het Witte Paard hebben de volgende horde geno men en zijn hard op weg naar het kampioenschap in de eerste klasse van de landelijke competitie. HMC Calder 2 werd met 8-2 naar huis ge stuurd. HWP Sas van Gent-HMC Calder 2 8-2: Invaller Walter Tonoli speel de snel remise en daarna ging het lopen bij Het Witte Paard. Tom Pi- ceu pakte de winst, waarna een zeer tevreden teamleider Hans Groffen het punt deelde. Daarna liep het team snel uit naar een vei lige marge door overwinningen van invaller Kees Nieuwelink en Thibout Maenhout en verstevigde het haar koppositie. 1. H. Cardon-D. van Kerkhof 1-0, 2. T. Piceu-D. Vanheirzeele 1-0, 3. K. Leen- houts-T. Verhoeven 1-0, 4. S. Geirnae- Zeeland Sport houdt Clinge knap in bedwang: 1-1 VLISSINGEN - In de vierde klasse A verraste hekkensluiter Zeeland Sport met een 1-1-gelijkspel bij Clinge, dat verder achterop raakte in de titelstrijd. Jong Ambon (3-1 tegen Hontenisse) en koploper Ria W (2-0-zege bij Axel) lieten zich niet verrassen. Jong Ambon-Hontenisse 3-1: In de eerste helft, waarin Jong Am- bon meer balbezit en ook meer kansen had, werd de thuisploeg al na vier minuten op voorsprong ge holpen door een eigen doelpunt: 1-0. Kort na rust verdubbelde Rem co Felius met een afstandsschot de marge: 2-0. Een kwartier later klop te Eldridge Pentury de Hontenis- se-defensie op snelheid en schoot tweede helft in ademnood kwam, bouwden de Middelburgers de marge verder uit. „Voor een enke ling ben ik misschien hard ge weest", aldus Dierickx. „Het resul taat stond boven alles." rt-B. Jansen 0-1, 5. T. Maenhout-R. de Hoog 1-0, 6. J. Goormachtigh-T. Maza- jchik 1-0, 7. K. Nieuwelink-B. Burg 1-0, 8. T. Verlinde-E. Sziva 1-0, 9. H. Grof- fen-J. Broekmeulen remise, 10. W. To- noli-L. Mostertman remise. HWP Sas van Gent 2-Messema- ker 1847 6-2: De familie Schut zet te de Sasse ploeg op voorsprong. Lisa Schut was als eerste klaar ge volgd door haar vader Han. Na een nederlaag van Donna Schut was er nog weinig aan de hand, want op de rest van de borden zag het er goed uit. Eva Baekelant en Marc Lacrosse pakten de winst waarna Ivo Timmermans de matchwinst veiligstelde. 1.1. Timmermans-P. v/d Hoeven 1-0, 2. L. Schut-W. Westerveld 1 -0, 3. M. Rade- makers-E. Roering remise, 4. H. Pro- voost-E. Karstan remise, 5. M. Lacros- se-B. van Geffen 1 -0, 6. E. Baekelant-A. De schakers van HWP zijn hard op weg terug te keren naar de meesterklasse. De Sasse ploeg blijft tegen HMC Calder 2 op nieuw ongeslagen. hij de 3-0 binnen. In de slotfase kwam Hontenisse nog terug tot 3-1 door Jeroen Maas. Clinge-Zeeland Sport 1-1: De thuisploeg opende sterk met al in de eerste minuut een treffer van Thomas Leegwater: 1-0. De ploe gen waren echter vrijwel de hele wedstrijd aan elkaar gewaagd en na een halfuur leverde dit de gelijk maker op van Joren Lammers na een fraaie aanval van de Vlissin- gers: 1-1. Vooral in de slotfase drong Clinge aan via opportunis tisch spel, maar echt veel kansen leverde dit niet op zodat de wed strijd in een terechte puntendeling eindigde: 1-1. Jong Ambon verslaat Hontenisse met 3-1 en blijft tweede in de vierde klasse. Achtervolger Clin ge laat punten liggen bij staartploeg Zeeland Sport. Scores EMM: Ben Alexandere en Mar cello Tax 5, Jordy Loo en Herco Rams- tijn 3, Arnold Zevenbergen Jerry Aerts- sen en Mayron Bouwmeester 2, Tijs de Vos, Prosper Minnaert en Rinaldo Schip per 1. v/d Leij 1-0, 7. D. Schut-R. v/d Knijff 0-1,8. H. Schut-K. v/d Knijff 1-0. Erasmus-Souburg 3-5: De Soubur gers boekten in de derde klasse een belangrijke overwinning voor lijfsbehoud. In Rotterdam werd het 5-3 voor de Walchenaren. Ge durende de wedstrijd zag het er goed uit, alleen konden de gunsti ge stelling van René Tiggelman en Jeroen Hekhuis niet verzilverd worden. Koos Zomer leek eerst af te stevenen op een nederlaag, maar boog zijn mindere stelling om naar de winst, hetgeen de Sou burgers de winst opleverde. 1. A. Pietrow-R. Tiggelman remise, 2. J. Seeleman-J. Hekhuis remise, 3. P. Sturm-C. Boelhouwer 1-0, 4. L. Verhoe ven-P. van Rooijen 1 -0, 5. J. Staal-K. Zo mer 0-1, 6. P. Kleinjan-B. Henderikse 0-1, 7. H. de Kleijnen-R. Alders 0-1, 8. L. de Jager-C. Boogaard 0-1. Van de overige Zeeuwse derdeklas sers verloor HWP 3 met 3-5 van Bergen op Zoom. Landau uit Axel kreeg met 2-6 klop van De Pion 2, en Terneuzen was met 6,5-1,5 te sterk voor Spijkenisse. MIDDELBURG - De handbalsters van Olympus gaan als koploper rich ting kerst. De Vlissingsen versloe gen het sterke Groene Ster met 18-16. Olympus-Groene Ster 218-16: De Vlissingese vrouwen gaan met een goed gevoel de winterstop in. Trainster Rita van den Velde zag haar ploeg met lef acteren tegen het gevreesde Groene Ster. Martje Huiben en Wendy Meerman trok ken de kar met ieder vijf treffers. Door de winst rukte de Vlissingse equipe op naar een gedeelde eer ste plaats. Mannen. EMM 2-De Beuk 22-18: De reserves van het Middelburgse EMM waren op tijd bij de les in het treffen met De Beuk. Peter Sch- melzer was met vier treffers één van de gangmakers in het met 22-18 gewonnen duel. MIDDELBURG - De handbalsters van EMM gaven koploper HMC giste ren goed partij. Toch moest de Middelburgse eersteklasser buigen voor de leider. Het werd 15-16. EMM-HMC 15-16: De koploper kroop door het oog van de naald in de Middelburgse sporthal. Dat was ook voorspeld door coach Hans Nijsen. „Die pakken we thuis," klonk het voor de wed strijd stellig. De missie slaagde bijna. EMM was op alle fronten gretiger. De marge van vier treffers was dan ook niet meer dan logisch: 15-11. Toch ver dween de kloof als sneeuw voor de zon in de spannende slotfase. „Vandaag was dé bank het ver schil," keek Nijsen vol teleurstel ling terug. „De jeugd is nog niet goed genoeg." Scores: Petula Brasser 7, Marieke Riemens 3, Ariska Tax 2, Danielle Carol, Carolien Davidse en Anouk Castenmiller. Een speler van EMM is door de verdediging van Delta Sport 2 gebroken. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39