Gifbeker is nog niet leeg Spelers Kloetinge hebben makkelijke middag Belangrijke overwinning voor Veere Vrouwen Willem II naar Oostkapelle 30 Maandag 15 december 2008 PZC W De Meeuwen rekent in derde klasse af met concurrent ZSC'62. MIDDELBURG - Veere is de winter kampioen van de derde klasse A. De ploeg van trainer Carlos de Jon ge omzeilde in Nieuwerkerk een lastige klip door SKNWK met 2-1 te verslaan. Na dertien duels is Veere nog steeds ongeslagen. Con current FC Dauwendaele kwam niet in actie. De Meeuwen deed uitstekende zaken door met 4-2 te winnen van hekkensluiter ZSC'62. De Meeuwen-ZSC'62 4-2: Via Niels van de Moezel kwam ZSC'62 al na acht minuten aan de leiding. De Meeuwen bleef niet bij de pak ken neerzitten en vier minuten na de 1-0 stond het door een goal van Danny Huibregtse alweer gelijk. Uit een afstandschot van Michiel Köthen kwam De Meeuwen nog voor rust aan de leiding. Een kwar tier voor het einde van de wed strijd zorgde Werner Klaassen met een knappe actie voor de 2-2. In de laatste fase trok de thuisploeg de wedstrijd toch nog naar zich toe. Na een overtreding van Kasi- mier Snoek op Danny Huibregtse kreeg De Meeuwen een strafschop die door Michael Tempelman ver zilverd werd. Even later maakte Huibregtse er ook nog 4-2 van. SKNWK-Veere 1-2: Veere kwam in Nieuwerkerk goedkoop aan de doelpunten. Uit een voorzet van Silvion Uranie, die twee tegenstan ders te kijk zette, scoorde René Mi chel Gerritsen in de 21e minuut met de knie de 0-1. SKNWK kwam voor rust door Erwin Nelis- sen, die bij de tweede paal iets doortastender reageerde dan Ron nie Louwerse, nog op 1-1. In de ne gende minuut van de tweede helft blunderde SKNWK toen Leon Pol lemans. een voorzet van René Mi chel Gerritsen zo in de voeten kop ten van Uranie, die van twee me ter afstand de koploper de drie punten bezorgde. Wolfaartsdijk-Heinkenszand 1-1 (1-1). Stefan Westerweel 1 -0, Leon Bek 1-1. AZW-DFS 2-2 (1-0). Emine Youssef 1-0, Corné Langendoen 2-0, Leon de Bruine 2-1, Pieter de Munnik 2-2. Noad'67-DSE 1-1 (0-0). Rob den En gelsman 1-0, Michel Mannens 1-1. Kogelvangers-Tholense Boys 0-3 (0-2). Jeroen Nieuwkoop 0-1Nick de Lange 0-2, Tijs Nijmeijer 0-3. WHS-Internos 1-2 (0-1). Bastiaan Dei- leman 0-1, Merijn Roenhorst 0-2, Ro bin van Dijke 1 -2. OOSTKAPELLE - Het vrouwenvoet- balteam van Willem II komt naar Oostkapelle voor een driedaags trainingskamp. De topper uit de eredivisie strijkt vrijdag 9 januari neer in Oostkapel le. 's Avonds speelt de ploeg uit Til burg een oefenwedstrijd tegen de Oostkapelle-vrouwen. Zaterdag wordt er op het complex van Oost kapelle getraind. Het trainings kamp wordt zondag afgesloten met een oefenwedstrijd in Dom burg tegen JVOZ Bi. Zeelandia Middelburg verder in problemen na negende nederlaag. door Marco Puik MIDDELBURG - De door Zeelandia Middelburg-trainer Roy Hendrik- sen als finale bestempelde ontmoe ting van zijn ploeg met Aarden burg bracht niet wat de Middelbur gers ervan gehoopt hadden. De zondagderdeklasser stond na ne gentig minuten opnieuw met lege handen (1-3) en zag de achter stand op de concurrentie verder toenemen. „Dit is dramatisch natuurlijk", was de eerste reactie van Hendriksen. „We zullen echt uit een ander vaat je moeten gaan tappen. De spelers moeten uitstralen dat ze ten koste van alles willen winnen en dat ont brak vandaag. Ik miste de overtui ging en vooral de Eersteklasser is bijzonder mild voor Wilhelmina'26:3-0. door Sven Bakker KLOETINGE - Terwijl de voetballers van Kloetinge direct vanaf het be gin van de wedstrijd er lustig op los combineerden, leken de tegen standers van Wilhelmina'26 met hun gedachten nog meer in de warme spelersbus dan op het half bevroren veld. Kloetinge verzuim de een monsterscore neer te zet ten en bleef steken op 3-0. Het was een makkelijk dagje voor Kloetinge in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Na zeven mi nuten stond het 2-0. Bij Wilhelmi na'26 ging werkelijk helemaal niets goed. Er werd geen enkel per- over-mijn-lijk-mentaliteit." Zeker in de openingsfase was aan alles te zien dat de thuisclub vertrouwen ontbeert. De ploeg uit de Zeeuwse hoofdstad oogde nerveus en leed meerdere keren gemakkelijk balver lies. Na twaalf minuten waren de Zeeuws-Vlamingen dicht bij 0-1, maar de inzet van topscorer Niek van Sprundel eindigde op de paal. Gaandeweg de eerste helft kwam de thuisclub beter in de wedstrijd. Mare Alfons zette Aarden burg-keeper Sander Tazelaar aan het werk met een vrije trap en ook Kevin Krieger en Jerfey Booy kregen halve mogelijkheden op een doelpunt. Na de opleving zak te de thuisclub echter weer terug en had het geluk dat Marco de Croock in de slotfase van de eerste helft namens de gasten de lat trof. Kort na de pauze kreeg het duel een belangrijke wending. Een in zet van Thomas Leurgans werd op soonlijk duel gewonnen en alle passes eindigden in de voeten van de spelers van Kloetinge. Het team uit Wijk en Aalburg maakte geen seconde aanspraak op de zege, waardoor Kloetinge naar harten- lust kon combineren en de vrije ruimtes kon induiken. „We waren duidelijk twee klassen beter", con stateerde Kloetinge-spits Niels Ko- le na afloop terecht. Kloetinge leek in het begin van de wedstrijd de 7-1-overwinning van de uitwedstrijd tegen Wilhelmi na'26 te gaan verbeteren. De 1-0 kwam voort uit een schot van het Kloetinge heeft geen kind aan Wilhelmina'26. De 3-0-overwin- ning is een magere afspiegeling van de krachtsverhoudingen. De ploeg staat nu derde. de doellijn met de hand gekeerd door Middelburger Jesper Davidse. Scheidsrechter Van Leeuwe restte niets anders dan de actie met rood te bestraffen en een strafschop toe te kennen aan de gasten. Michiel Leyte wist wel raad met het buiten kansje. Hendriksen: „Die handsbal was een reflex, maar de speler van Aardenburg mocht tussen vier man vrij inschieten. E)at bedoel ik met het gebrek aan gretigheid." De Middelburgers lieten de kopjes echter niet hangen en kwamen verrassend snel weer langszij. Via Jurriaan Peterson kwam de bal voor de voeten van Jerfey Booy, die beheerst afwerkte. Ondanks het ondertal ging de thuisclub op Zeelandia Middelburg staat nog vaster op de laatste plaats na de 1-3-nederlaag tegen Aardenburg. Volgens trainer Hendriksen mist zijn ploeg vechtersmentaliteit. linkerbeen van Etiënne Mallie dat op de lat belandde, waarna Marcel de Waal de bal in eigen doel liep. De 2-0 was weer een presehtje van Wilhelmina'26. Mervin Nie- mantsverdriet zei 'bedankt' en prikte de bal simpel in de hoek. „Ik kreeg de bal zomaar in de voe ten gespeeld, ongelooflijk. Terwijl ik toch echt niet hetzelfde shirt droeg als hen", zei Niemantsver- driet nadat hij na 75 minuten werd gewisseld. „Ik vraag me toch echt af hoe dit team aan elf pun ten komt." Kloetinge-trainer Diederik Hiensch wist daar het antwoord wel op. „Tegen zo'n ploeg kom je in de problemen als je na zeventig minuten nog op 0-0 staat. Dan sco ren ze zo'n frommelgoal uit een hoekschop of vrije trap. Maar wij zoek naar een voorsprong, maar uit een counter sloegen de gasten via Martin van Vooren genadeloos toe. Tot frustratie van Hendriksen. „Ik hamer altijd erg op de 'restver- dediging'. De defensie moet goed staan en zich niet zo laten verras sen." Toen invaller Merijn van der Plas er 1-3 van maakte was het duel gespeeld. Ondanks de slechte prestaties denkt Hendriksen niet aan opstappen. „Dat zou heel ge makkelijk zijn. Ik ga de strijd aan, ook al moet de gifbeker helemaal leeg." Zeelandia Middelburg - Aardenburg 1-3 (0-0). 48. Michiel Leijte 0-1, 56. Jer- fy Booy 1-1, 66. Martin van Vooren 1-2, 82. Merijn van der Plas 1-3. Scheidsrechter: F.M.J. van Leeuwe (Et- ten-Leur). Gele kaart: Mare Alfons (Zee landia Middelburg). Sander Tazelaar (Aardenburg). Rode kaart: Jesper David se (Zeelandia Middelburg). Aantal toe schouwers: 200. hebben de eerste veertig minuten erg goed gespeeld. Wij vonden goed de vrije man en de vrije ruimte die ontstond. En daar had den zij geen antwoord op", aldus Hiensch, die bezig is aan zijn laat ste seizoen bij Kloetinge. Toch kon Kloetinge de score niet uitbreiden en bleef het tot aan de 54e minuut 2-0. Niels Kole rondde een mooie steekpass van Wouter de Craene koelbloedig af: 3-0. Kans op kans volgde, maar er leek een vloek op het doel te rusten. Door de zege staat Kloetinge ge deeld derde in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal met 22 punten uit 12 wedstrijden. „En dat is precies de positie waar we voor afgaand aan het seizoen wilde staan, zo vlak voor de winterstop", zei trainer Hiensch tevreden. Aardenburg-speler Michiel Leyte (links) probeert de bal voor te geven. Freerk Koelma probeert hem de voet dwars te zetten. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34