'Zeeland is als lege huls Schouwenaar schuift kritiek van politiebond op rapport opzij 'Top Brabantse politie kan ook naar Zeeland verhuizen' De krant 5 weken voor 15 euro! PZC 2 Maandag 15 december 2008 pzc COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T:0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoIen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.ni/iezersservice of bel: 0800-0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te hóuden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Emile Calon Waarom niet? Commissaris van de koningin Karla Peijs vindt het niet eens een gekke ge dachte. Als het Zeeuwse politie korps samengevoegd kan worden met dat van West- en Midden-Bra bant kan het omgekeerde ook. Dan kan het grootste deel van de staf van het vier maal zo grote Bra bantse korps toch ook gehuisvest worden in Zeeland. Wat haar be treft is het gedaan met het uitplaat sen van bestuurs- en overheids diensten naar Noord-Brabant. CDA-kamerlid Ad Koppejan hangt ook dat idee aan. Hij wijst naar diensten als de Open Universiteit die bewust door de landelijke over heid in een regio buiten de Rand stad zijn geplaatst. Het kan vol gens hem niet zo zijn dat door de reorganisatie bij een aantal minis teries alles verdwijnt uit Zeeland. Daarom vindt hij dat het parle ment een overzicht moet krijgen van alle departementale plannen, zodat er per regio gekeken kan worden wat er staat te gebeuren. Volgens burgemeester Koos Schou wenaar heeft het samenvoegen van een politiekorps als het Zeeuw se met dat van West- en Mid den-Brabant voor Zeeland een veel groter effect dan het samen voegen van een korps als dat van Gooi- en Vechtstreek met een gro te buur. „Dat zal daar nauwelijks gevolgen hebben voor de aanwezig heid van andere diensten." Peijs vindt dat Zeeland snel in ac tie moet komen het om vertrek van de politie en de rechtbank te gen te gaan. Net als Schouwenaar voorziet ze, in navolging van het vertrek van die diensten, een grote uitstroom. Dan valt volgens haar ook het draagvlak weg onder bij voorbeeld het Zeeland Nazomer festival, de Hogeschool Zeeland en de Roosevelt Academie. Peijs wijst er op dat dat uitplaatsen ook negatieve effecten zal hebben op het verkeer. „Dan staan we straks allemaal vast bij Kapelle om op ons werk in Noord-Brabant te komen." Het oplossen van dat'file knelpunt zal volgens haar meer kosten dan dat het samenvoegen van diensten oplevert. Ze zegt dat Zeeland in de strijd voor het behoud van de diensten wel eens de steun kan krijgen van tal van regio's buiten de Randstad. „Wat Zeeland nu overkomt, kan hen ook overkomen." WIM HOFMAN Het is haast oudjaar en dus wordt het voor sommigen nu tijd om aan Valentijnsdag of aan de zomervakantie te gaan denken. Er zijn mensen voor wie de tijd niet vlug genoeg kan gaan. Leonardo da Vinei vergeleek het leven met het branden van een kaars: hij geeft licht, dat is waar, maar het branden betekent ook het verkorten van de levens duur. Leonardo, die uit het dorp Vinci in Italië kwam, had vooral in Florence en Milaan gewerkt. Hij was begonnen als muzikant, nadat hij eerst in een werkplaats artistieke ambach ten had geleerd. Maar hij was ook een soort ingenieur, hield zich met waterlopen en verschansingen bezig, en was onder andere ook architect en schilder. Hij geloofde da. een 2 mens voortleeft in het se aan de Loire. Koning Frans I had hem daar een prettig huis werk dat hij verrichtte aangeboden. Hij probeerde er nog te werken, maar hij was aan één kant verlamd geraakt en hij kreeg veel bezoek en ook de koning, die hem zeer waardeerde, hield hem van het werk. Het schilderen ging hem niet meer zo goed af Da Vinei liet uit eindelijk in dat huis zijn testament opmaken en noteerde hoe zijn begrafenis eruit moest zien. Hij ontving de laatste sacra menten, nadat hij gebiecht had. Hij geloofde dat een mens voortleeft in het werk dat hij verricht heeft en in de dingen die hij gemaakt heeft. Misschien dacht hij op zijn sterfbed aan de wandschilderingen die niet echt waren gelukt. Of aan het paard van zes meter hoog, dat hij wel in klei had geboetseerd, maar dat niet meer afgegoten werd. Het brons dat voor dat doel klaar lag, was voor kanonnen gebruikt. Hij dacht mis schien vooral aan zijn wetenschappelijke studies en schetsen die hij had willen publiceren. Zijn grootste fout was, zo legde hij uit, dat hij zoveel dingen niet had afgemaakt. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Burgemeester Koos Schou wenaar kwam zaterdag niet vrolijk terug van een bijeenkomst van de korps beheerders van politie met de mi nisters van Binnenlandse Zaken en Justitie. De Middelburger kreeg in Utrecht te horen dat de beide bewindslieden het Zeeuwse korps willen opheffen en onderbrengen bij dat van West- en Midden-Bra bant. Bijna drie weken geleden kreeg hij dat plan al eens te horen tijdens een haastig bijeengeroepen bijeen komst van de korpsbeheerders in Den Haag. Kort daarna hoorde hij echter dat dat plan van tafel was en dat de ministers kozen voor een grote centrale beheersdienst. Dat laatste zou een verlies van tien tallen arbeidsplaatsen betekenen voor Zeeland. Maar het was in ie der geval veel minder vergaand dan het plan voor opheffing van het korps. Want opheffing kan een enorm effect hebben op al die andere diensten die nu nog in Zee land zitten. „Na het verdwijnen van de Kamer van Koophandel, Staatsbosbeheer en Sociale Verze keringsbank is er al genoeg ingele- Na Staatsbosbeheer, de Kamer van Koophandel en de Sociale Verzekeringsbank dreigt Zeeland nog een belangrijke overheidstak kwijt te raken: de politie. Wat korpsbeheerder Koos Schouwenaar betreft is dat onacceptabel. door Emile Calon Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend. een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook.' 0800 - 0231 231 (gratis) PostcodeWoonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie door Emile Calon middelburg - Burgemeester Koos Schouwenaar is niet onder de in druk van de kritiek van de Neder landse Politiebond (NPB) op het het vrijdag gepresenteerde rapport van Boele Staal. Volgens de bond is de onderzoeks commissie te mild voor de Zeeuw se korpsbeheerder. Volgens Staal zijn alle partijen binnen het be stuur van het korps verantwoorde lijk voor de problemen bij de Zeeuwse politie. Hij stelt voor om de samenstelling van een aantal te wisselen. „Maar om een of andere reden mag de korpsbeheerder blijven zit ten", aldus de NPB. Op basis van de bevindingen in het rapport over het functioneren van de korpsbeheerder vindt de bond die uitzonderingspositie niet te recht vaardigen. Schouwenaar is verbaasd over de constatering. Hij geeft aan dat er nu niet gediscuteerd moet worden over de inhoud van het rapport maar dat de adviezen moeten wor den uitgevoerd. Politiebond ACP noemt het rap port van Staal 'grondig'. Zowel de NPB als de ACP zijn be nieuwd naar de conclusies die mi nister Ter Horst aan het stuk zal verbinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2