rfdiffi PSV aangeslagen na zoveelste tik PZCI25 28 26 en 27 Maandag 15 december 2008Tip? sport@pzc.nl Driebanders van Delta/Frans Bevers doen goede zaken Feyenoord werkt hard, maar komt toch tekort tegen koploper AZ PSV-speler Nordin Amrabat (links) duelleert met middenvelder Alexander Buttner van Vitesse. foto Toussaint Kluiters Remise bij Vitesse (1-1) komt hard aan bij Eindhovenaren. door Frank van den Heuvel ARNHEM - Het contrast kon bijna niet groter zijn. Iets meer dan ze ven maanden geleden vormde het Gelredome het decor voor het 21e titelfeest en waren de catacomben domein van zingende en elkaar omhelzende PSV'ers. Gistermid dag heerste achter de kleedkamer deur van de Eindhovenaren een doodse stilte. PSV heeft dit seizoen al heel wat tegenslagen geïncasseerd, maar die van gisteren kwam misschien wel harder aan dan alle voorgaande. Zelfs Jan Reker, die na eerder punt verlies probeerde om vooral veel rust uit te stralen, oogde aangesla gen na de 1-1. „Tegen een Vitesse dat niet lekker in zijn vel zit en zelf ook veel problemen heeft, is dit heel teleurstellend", verzuchtte de directeur. „Het was vandaag niet nodig geweest." De balans van PSV in uitwedstrij den is bedroevend. Alleen van FC Utrecht en ADO Den Haag werd gewonnen, in de overige zes duels buitenshuis werden punten ingele verd. Bij het zoeken naar verklarin gen haalden de spelers gisteren hun schouders op. Niemand lijkt te weten hoe het tij kan worden gekeerd. „We spelen met dezelfde elf als na rust tegen FC Gronin gen", zei Danny Koevermans. „Toen denderden we er overheen, nu lukt het niet. En waarom? Zeg jij het maar." Dirk Marcellis: „Op een of andere manier gebeurt er niet wat we voor ogen hebben." Vitesse-PSV was een heel matig schouwspel van twee onmachtige, zoekende ploegen. De gebreken bij PSV kwamen nog het meest aan het licht in de eerste fase na rust. Hoewel de ploeg qua voetbal ner gens aanspraak op maakte, was PSV in de 44e minuut op voor sprong gekomen via Nordin Amra bat. Daarmee leek de ploeg op weg naar drie punten, want van RWj Bij het zwalkende Vitesse ziet PSV ook geen kans om te win nen. Buitenshuis hebben de Eind hovenaren dit seizoen al zes keer punten verspeeld. Vitesse had de land kampioen wei nig te vrezen. Maar in plaats van door te drukken, bleef PSV na rust grossieren in misverstanden, ver keerde keuzes en fouten. Marcellis: „Het is allemaal net-niet en dan voelt Vitesse dat er iets te halen valt." De net ingevallen Niklas Tarvajar- vi werkte de bal binnen: 1-1. De Fin stond bij het laatste tikje bui tenspel, maar niemand bij PSV zeurde daarover. Het zou een te ge makkelijk excuus zijn geweest voor opnieuw een ondermaatse prestatie. Reker: „Het zijn van die momenten die tegenzitten als je in de hoek zit waar de klappen val len. Een halve kans voor de tegen stander is vaak een goal. Tegensla gen bij ons zijn mokerslagen." Vorig jaar speelde PSV ook veel matige wedstrijden, maar kon de ploeg het achterin nog wel dicht houden. Reker: „En dan schoten we er altijd wel één in. Nu is het andersom en valt er bij ons altijd wel eentje binnen." Vragen over de positie van Huub Stevens ontweek de directeur giste ren. Over een vroegtijdig vertrek van de trainer, zei Reker: „Als oud-coach wil ik daar eigenlijk he lemaal niet aan denken. Laat staan dat ik er met de media over ga pra ten. Nu is de vraag: wat kunnen we doen om het team uit het dal te trekken. We krijgen nog twee aansprekende thuiswedstrijden (te gen Feyenoord en FC Twente, red.), misschien dat die voor een ommekeer kunnen zorgen." Zesde plaats De Die op EK kortebaan Rijeka RIJEKA - Op het EK kortebaan in Rijeka heeft Stefan de Die gisteren met de mannen-estafetteploeg de zesde plaats behaald op de 4x50 meter vrij. Samen met Robert Lijesen, Bastiaan Tamminga, Ro bin van Aggele kwam de uit Ter- neuzen afkomstige De Die tot een tijd van 1.25,76. De Franse mannen veroverden het goud in een wereld record van 1.20,77. pagina 29: positief beeld Oranje op EK Rus en Koning pakken nationale tennistitels ROTTERDAM - Michel Koning en Arantxa Rus hebben gisteren in Rotterdam de tennistitels bij de na tionale Masters gewonnen. Koning won in de finale in twee sets van de als derde geplaatste Thiemo de Bakker: 6-4 7-6 (7). Bij de vrouwen had Arantxa Rus in de eindstrijd weinig moeite met Pauline Wong: 6-2 6-3. Rus (18) volgt Renée Reinhard op, die vorig jaar verrassend de nationale titel greep. Reinhard versloeg Rus toen in de halve eindstrijd. Van der Meet onderuit in finale Amsterdam AMSTERDAM - Angelique van der Meet is er niet in geslaagd het met drie sterren gedoteerde nationaal ranglijsttoernooi in Amsterdam te winnen. De 17-jarige Kapelse was als eerste geplaatst, maar bleek in de finale niet opgewassen tegen Claire Lab lans. Ze verloor in drie sets: 6-4 4-6 6-7. In de halve eindstrijd was Van der Meet nog met 6-1 6-3 te sterk gebleken voor haar trainings maatje Bernice van de Velde uit 's-Gravenpolder. FC Utrecht speelt duel in Middelburg MIDDELBURG - Eredivisieclub FC Utrecht belegt begin volgend jaar een trainingskamp in Zeeland. De ploeg van trainer Willem van Ha- negem verblijft van 7 tot en met 10 januari in Cadzand. Tijdens het trainingskamp speelt FC Utrecht tegen Cercle Brugge. Dat duel wordt zaterdag 10 januari bij Zeelandia Middelburg gespeeld en begint om 19.00 uur. Twee dagen eerder (donderdag) oe fent FC Utrecht in België tegen Lo keren. Indoortitels roeien Lievens en Dekkers AMSTERDAM - Roeland Lievens is zaterdag in Amsterdam Neder lands kampioen indoorroeien ge worden. De uit IJzendijke afkom stige roeier kwam uit bij de lichtge wicht mannen. Hij realiseerde op de 2 kilometer een tijd van 6.16,-5. Lievens kwam uit voor zijn club Proteus Eretes. Amanda Dekkers prolongeerde haar titel in de klasse vrouwen aan gepast G. De Middelburgse roeide een tijd van 3.46.0. Dekkers kwam uit voor Scaldis uit Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29