en Corneille in Domburg Uitgebreide biebbus nu ook in Vlissingen Seaports koopt gronden Jongerenraden zoeken naar samenwerking Zorgen om te hoge uitstoot van cadmium W PZC Maandag 15 december 2008 15 Lekkende kraan... of een lopend toilet? Wandclosets, baden en alle andere sanitaire materialen! Alles op maat: net als uw offerte! NIEUWDORP - De dorpsraad Nieuw dorp maakt zich zorgen over de te hoge uitstoot van cadmium door Thermphos in Vlissingen-Oost. Het bedrijf mag jaarlijks maximaal 280 kilo cadmium uitstoten, maar van mei tot en met september was dat al 370 kilo. Thermphos heeft dit zelf gemeld aan de provincie. Het bedrijf denkt dat de uitstoot over een half jaar op orde is door aanpassingen aan fosforovens. Deze mededeling heeft de dorps raad van Nieuwdorp niet gerustge steld. 'Cadmium is een giftige, niet-afbreekbare stof die zich op hoopt in het milieu', schrijft de be wonersorganisatie aan de gemeen te Borsele. 'Lage concentraties kun nen al tot nierbeschadiging lei den'. De dorpsraad vindt het vreemd dat Thermphos langere tijd te veel cadmium mag uitsto ten. 'Welke gevolgen heeft dit voor omwonenden?' De dorpsraad wijst erop dat 'de rook van het Sloegebied soms als een deken over Nieuwdorp hangt, wat nu wel een erg negatieve lading krijgt'. Borsele heeft de vragen doorgestuurd naar de provincie. Pinnen, internetten en kopietjes maken kan in bus in Paauwenburg. door Miriam van den Broek vlissingen - De biblioservicebus van de Zeeuwse Bibliotheek heeft een nieuwe standplaats: Vlissin gen. De uitgebreide biebbus is oor spronkelijk in het leven geroepen voor het platteland. Het moest het gat opvullen van verdwijnende voorzieningen zoals een postkan toor. Toch is de bibioservicebus voortaan ook elke maandagoch tend van 09.00 tot 11.00 uur te be zoeken in Vlissingen bij het win kelcentrum Papegaaien burg. Hoewel de bus daar al een paar maanden te vinden is, heeft burge meester Wim Dijkstra zaterdag de nieuwe standplaats officieel in ge bruik genomen. De bus staat daar overigens op proef De Zeeuwse Bi bliotheek wil kijken hoe de bus ook een aanvulling kan zijn voor een drukker bevolkt gebied met meer voorzieningen. De biblioservicebus is een vooruit geschoven post van zowel biblio- thecaire- als niet-bibliothecaire dienstverlening. Mensen kunnen er terecht voor het lenen van boe ken, tijdschriften, puzzels, films en muziek. Maar ze kunnen er ook geld pinnen, de chipknip opladen, het internet gebruiken of een be roep doen op de kunstuideen. Verder zijn er cadeaubonnen, treinkaartjes en bioscoopkaarten te koop. Wie even iets wil printen of kopiëren, kan ook in de bus te recht. En uiteraard wordt er infor matie verstrekt over de dienstverle nende instanties in Zeeland. De bus is voor iedereen toeganke lijk. De bus is voorzien van een rol- stoellift en een stevige trap. terneuzen - Havenschap Zeeland Seaports koopt twee percelen van in totaal ruim vijftien hectare op de westelijke oever van het kanaal Gent-Terneuzen. Het gaat om ter reinen tussen de zeesluis en de brug bij Sluiskil. Met de aankoop speelt Zeeland Seaports in op de wens van Terneuzen om in het ge bied achter de zeesluis havenactivi teiten te ontwikkelen. Die plannen bestaan al jaren, maar de verwezenlijking ervan hing sa men met de locatiekeuze voor de nieuwe zeesluis. Het ziet er nu naar uit dat die komt binnen de grenzen van het huidige sluizen- complex. Daarmee komt de ont wikkeling van de kanaaloever dich terbij. Volgens het havenschap heeft de ontwikkeling nu 'een ze kere prioriteit'. Vertegenwoordigers van jeugd zoeken elkaar op in Tholen. door Martijn de Koning tholen - Er waren veel meer men sen dan hij verwacht had en noemt dat 'een goed teken'. Voorzitter Sven Arensman van de Jongeren raad Schouwen-Du ive- land zag zaterdag in Tholen dat Zeeuwse jongeren best interesse hebben in meepraten en -beslis sen. Arensman was met -vier medele den van de Schouwen-Duiveland- se raad bij een bijeenkomst van (vooral) Jongerenraden. De Thool- se raad en de jongerendenktank van de provincie Zeeland organi seerden die in Tholen. „Ik vond het vooral nuttig om ken nis te maken met die denktank", zegt Arensman. „Ik wist wel dat die bestond, maar niet wat die deed. Ik dacht dat de leden alleen meepraten en advise ren, maar ze bleken ook concreet aan de slag te zijn met projecten op het gebied van bijvoorbeeld ver keer en onderwijs." Het idee om de denktank vaker in contact te laten treden met Jonge renraden, werd zaterdag breed ge dragen. Dat wordt steeds makkelijker, aan gezien inmiddels de helft van de Zeeuwse gemeenten een Jongeren- raad hebben. De deelnemers hadden niet alleen contact met elkaar, maar volgden ook workshops waarin ze specifie ke zaken leren die te maken heb ben met het 'jongerenraadlidmaat- schap', zoals brainstormen, presen teren en het verzorgen van pr. „En aan het eind konden .we netwer ken", zegt Arensman. „Dat hoort er immers ook bij." Keramische vazen uit Portugal, schilderijen van hedendaagse meesters en bronzen beelden die veelal gebruikt worden als relatiegeschenken werden zater dag en zondag te koop aangeboden tijdens een verkoopexpositie in het Badhotel Domburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17