Brood, Appel Eensgezindheid over fort Ellewoutsdijk Om Streetdance kan je niet meer heen Vrouw beroofd in eigen woning in Vlissingen Volwaardig reddingstation in Hansweert 14 Maandag 15 december 2008 pzc W Vandaal aan het werk pal voor politiebureau middelburg - Een 29-jarige man uit Terneuzen had zaterdag een wel hele domme actie. Pal voor het politiebureau aan de Achter de Houttuinen in Middelburg, ver nielde hij rond 05.30 uur een rui tenwisser van een auto. Een agent zag het vanuit het politiebureau ge beuren. Later bleken er van vijf au to's de ruitenwissers vernield te zijn. De Temeuzenaar is aangehou den en is overgebracht naar Toren - tijd in Middelburg. Zeeuwse babes leggen het af tegen Bergse rotterdam - Tijdens een manifes tatie in Rotterdam is de twintigjari ge Kim de Sitter uit Bergen op Zoom Pabo Babe 2008 geworden. Aan de wedstrijd, uitgeschreven door erotiek-postorderbedrijf Pabo uit Walsoorden, deden ook een twintigjarige uit Kloetinge en een negentienjarige uit Krabbendijke mee. Zij eindigden niet in de top. vlissingen - De politie stelt een onderzoek in naar de beroving van een 30-jarige Vlissingse. De vrouw werd zaterdagavond in haar woning aan de Gerrit Rietveld straat beroofd door twee perso nen. Het slachtoffer zat die avond al leen in de woonkamer toen er rond 22.50. uur aan de deur werd gebeld. Bij het openen van de voor deur werd ze gelijk door een vrouw met een bijtende vloeistof in haar ogen gespoten en door een man terug de woonkamer in ge duwd. De man hield haar in be dwang terwijl de vrouw enkele spullen wegnam. Hierna verlieten beiden de woning en renden weg richting de Jacob van Campen- straat. De politie is op zoek naar getuigen of mensen die iets is opgevallen net voor of na de beroving. Zij kunnen bellen met 0900-8844. Danswedstrijd met deelnemers vanuit het hele land. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Harde beats en luid ge joel zaterdag in sportcentrum On derdak in Zierikzee. Meer dan zes honderd dansers uit het hele land deden mee aan het Streetdance- spektakel dat dansschool Kramer daar organiseerde. Het leverde een bomvolle sporthal op. Natuurlijk ging het grotendeels om de show, maar de dansers de den wel degelijk mee aan een wed strijd, legt organisator Onno Kra mer uit. „Die is onderdeel van een reeks wedstrijden door het hele land. Vandaar dat de deelnemers vandaag ook overal vandaan ko men." De dansers toonden hun kunsten in verschillende categorieën (break dance, electric boogie, hip hop en streetdance), alleen of met Voorlichtingsmiddag in dorpshuis Grijpskerke grijpskerke - De Commissie Wel zijn Ouderen in Grijpskerke houdt morgen een voorlichtingsmiddag voor vijftigplussers over de ontwik kelingen rondom het woonzorg complex in Grijpskerke.«De bijeen komst is in het dorpshuis en be gint om 14.00 uur. L. Kaashoek, be leidsmedewerkster Welzijn bij de gemeente Veere, geeft een toelich ting. Na de pauze is er een film te zien over Grijpskerke in vroeger tij den. Rijbewijs kwijt na rijden onder invloed middelburg - Een 31-jarige auto mobilist uit de gemeente Borsele is zaterdagochtend in Middelburg betrapt op. rijden onder invloed. De man werd omstreeks 05.00 uur aangehouden op de Schroeweg. Een ademanalyse wees uit dat de man drie keer de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken had. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. Communicatie tussen Natuurmonumenten en dorpsraad schoot tekort. door Mieke van der Jagt ellewoutsdijk - Geen verder ver val van het fort, toegankelijkheid voor dorpsbewoners en anderen, kleinschalige activiteiten en het stap voor stap bouwen aan verbete ringen en functies voor het monu ment. Eigenlijk willen de dorps raad van Ellewoutsdijk en de Vere niging Natuurmonumenten het zelfde met het fort van Ellewouts dijk. Dat beide partijen veronderstel den van mening te verschillen, is vooral te wijten aan slechte com municatie. Daarover zijn Arjan Boon, beheerder van Natuurmonu menten, en de dorpsraad het tij dens 'een open en eerlijk gesprek' eens geworden. Nu duidelijk is dat een groep en in drie leeftijdscate gorieën: kinderen vanaf een jaar of zeven, junioren en volwassenen. Hoewel die laatste groep vooral tie ners omvat, zegt Kramer. „Dit soort dans doe je nu eenmaal niet zo snel meer als je ouder bent dan vijfentwintig. Het blijft toch onder deel van een jongerencultuur." 'Hiphop hoeft je leven niet meer te beïnvloeden om het toch te kunnen dansen.' Maar wel één waar niemand meer omheen kan. Zat het streetdance tot voor kort nog in een wat alter natieve hoek, tegenwoordig is die een stuk toegankelijker, mede door tv-programma's als So you think you can dance en videoclips op muziekzenders. „Dat leidt er weer toe dat hip hop niet meer je hele leven hoeft te beïnvloeden om het toch te dansen." Kerstzangavond in kerk Arnemuiden arnemuiden - In de Rehobothkerk in Arnemuiden wordt vrijdag de jaarlijkse Kerstzangavond gehou den. Het jeugdkoor Jedid-Jah, on der leiding van Johanna Francke, verleent zijn medewerking aan de avond. Ook het gemengd koor Deo Faven- te, onder leiding van Jos Oreel, en solist Egbert Juffer zijn van de par tij. De Kerstzangavond begint om 19.30 uur in de kerk aan de Van Cittersweg 2. Computermonitor weg na inbraak bij bedrijf middelburg - Uit een bedrijfspand aan de Industrieweg in Middel burg is vrijdagavond een computer monitor gestolen. De dader kwam binnen door eerst een ruit te force ren. Lades en kasten zijn door zocht, maar verder is er niks mee genomen. De monitor had een waarde van een paar honderd eu ro. de neuzen dezelfde kant op staan, wordt het tijd voor handelen. De voornaamste 'ruis' op de com municatielijn was een ambitieus plan waarmee de gemeente Borse le en een ondernemer naar de par tijen toekwamen. Een conferen tie-oord met een hotel in zee leek de inwoners van Ellewoutsdijk nu niet bepaald bevorderlijk voor de toegankelijkheid. Het leek ook alle maal wat te veel voor een kleine gemeenschap. Het dorp proefde bij Arjan Boon weinig weerstand. Naar achteraf bleek, ten onrechte. Want Natuurmonumenten wil het fort niet kwijt, maar wacht wel op realistische plannen om het gebouw op te knappen. De dorpsraad en Natuurmonu menten blijken hetzelfde te wil len met fort Ellewoutsdijk. Maar door miscommunicatie leken ze eerder van mening te verschillen. Meer dan zeshonderd dansers deden sporthal Onderdak. Verkoopexpositie van hedendaagse meesters in Badhotel Domburg. door Miriam van den Broek DOMBURG - Wie toe is aan een nieuw schilderij aan de muur, maar geen zin heeft om langs tig galeries te rijden, hoefde afgelopen weekeinde niet moeilijk te doen. In Badhotel Domburg waren zater dag en zondag zo'n vijfhonderd schilderijen, bronzen beelden en vazen van hedendaagse meesters te koop. Herman Brood, Corneille, Karei Appel, Walasse Ting en Rob Schol- te zijn slechts een paar van de kun stenaars die 'er hingen'. En de prij zen waren aangenaam. Voor ne genhonderd euro konden bezoe kers al een kamervullende, ingelijs te zeefdruk van Herman Brood meenemen. „En dat is behoorlijk onder de prijs", zegt Richard van den Heuvel van kunstgalerie Art- xcel uit Capelle aan den IJssel. Sa men met Carien Antheunisse van Casanthé Home Accessories uit Oost-Souburg heeft hij de verkoop expositie in Domburg opgezet. „Het bedrijf Kunstpakket, waarin ik ook participeer, heeft dertigdui zend kunstwerken in bezit. We hebben bijvoorbeeld alle zeefdruk ken van Herman Brood kunnen opkopen. Dat zelfde hebben we ge daan met Karei Appel in Amerika. En door zo groot in te kopen, kun je de werken natuurlijk ook weer voor een gunstige prijs verkopen", aldus Van den Heuvel. De verkoopexposities die de drie bedrijven door het hele land hou den, zijn bedoeld voor iedereen. Jong en oud. Voor de dikke porte monnee, maar ook voor de smalle re beurs. „We proberen met onze verkoopexposities naar gemeenten te gaan waar wat minder kunst voor handen is. De volgende expo sitie is bijvoorbeeld in Almere. Dat we nu in Domburg staan, komt ui teraard door Carien. Als ik heel eer lijk ben, moet ik zeggen dat ik wel getwijfeld heb om naar Zeeland te komen. Het is toch een wat meer terughoudender publiek dan in Amsterdam, waar we twee weken aan het Streetdancespektakel in foto Dirk-Jan Gjeltema geledén stonden. Maar misschien hebben mensen hier een iets lange re gewenningsperiode nodig. Ko mende zomer willen we terugko men naar Domburg. Eens kijken hoe het dan gaat." Want druk was het zaterdag aller minst. En dat terwijl momenteel overal geroepen wordt dat mensen beter kunnen investeren in kunst, dan in aandelen. „Dat klopt", zegt Van den Heuvel. „Maar mensen zijn het afgelopen half jaar al zo veel geld verloren, dat ze nu niet veel meer uitgeven. Dat merken we heel goed. Het laatste half jaar 'Een goede tijd om in kunst te investeren. Een Appel wordt niet minder waard' is het echt veel rustiger geworden. Maar een Appel wordt echt niet minder waard hoor. Sinds hij vo rig jaar is overleden, loopt het zelfs veel beter. Maar dat is vaak zo." Carien Antheunisse heeft dit week einde keramisch aardewerk meege bracht. Het zijn vazen en schalen van de Portugese kunstenaar Pau lo Guerreiro. „Via internet ben ik, op hem gestuit en ik ben helemaal weg van zijn werk. Het is handge maakt en het is veel meer dan een vaas. Het zijn echt objecten die een bijzondere sfeer geven aan een ruimte." hansweert - Begin april heeft Hansweert een volwaardig red dingstation met dertig getrainde opstappers. Zij opereren op de Westerschelde tussen Terneuzen en de Belgische grens. Als het no dig is, gaan ze tot aan Antwerpen. Belangrijk in de training van de op stappers is de beschikbaarheid van een grote reddingsboot. Die komt dinsdag aan. Het is de Jan van En gelenburg, die de afgelopen jaren dienst heeft gedaan in Schevenin- gen. Het schip heeft een grote on derhoudsbeurt gehad en wordt nu het belangrijkste instrument van de Hansweertse redders. Die oefen den tot nu toe op twee kleine red dingsbootjes en ronden komende maanden op de Jan van Engelen burg hun training af. Het Hansweertse reddingstation valt onder de KNRM. In de loop van 2009 kan het publiek tijdens open dagen de boot bezichtigen. Verkoopexpositie De verkoopexposities worden door het hele land gehouden. De kunstwerken zijn ook te koop via internet op de websi tes www.artxcel.com, www.ca- santhe.com en www.kunstpak- ket.nl. Kunstgalerie Artxcel verkoopt schilderijen en grafiek. Het bedrijf Kunstpakket is ge specialiseerd in bronzen beel den die veelal als relatiege schenk worden gebruikt. Casanthé uit Oost-Souburg is naast woonaccessoires, gespe cialiseerd in keramisch aarde werk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16