5 spectrum Een gewonnen strijd! RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE achterop Marjan Berk PZC Zaterdag 13 december 2008 In een tijd dat er aandacht wordt gevraagd voor het probleem van te dikke kinderen en mensen, is het werkelijk verrukkelijk om te zien hoe Erica Terpstra zichzelf bij de kladden heeft gepakt en een totale metamorfose heeft on dergaan. Een voorbeeld voor iedereen die vecht te gen zijn of haar Tovehandles' en michelinrollen Het verhaal hoe zij in China door haar ontwrichte knie in een piepklein chinees rolstoeltje moest zit ten en bij het overeind komen, de rolstoel aan haar forse zitvlees bleef hangen, was niet alleen huivering- maar ook afschrikwekkend. Ik was een jaar of tien toen er iets dergelijks ge beurde met een buurvrouw. Zeer fors geschapen zakte zij door de houten bril en raakte klem in de wc-pot! Goede raad was duur. Haar man riep de hele buurt te hulp en onder grote hilariteit heeft de loodgieter uiteindelijk de wc gesloopt. Maar het vreemdste verhaal vertelde de Turkse gids Fikri, die ons door de onderaardse gangen van Capadocië leidde. Hier leefden lang geleden de eerste Christenen diep onder de grond, waar ze in het gecompliceerde netwerk van gangen veilig waren voor rondtrekkende agressieve legers. „Ik gidste een groep Belgische toeristen. Nu zijn die gangen op sommige plekken behoorlijk nauw. In het gezelschap bevond zich een buitengewoon fors uitgevallen dame die zich enthousiast in de spelonken wilde storten. Voor we op weg gingen, riep ik haar onder vier ogen even apart en zei: „me vrouw, ik weet niet of het voor U wel verstandig is met ons mee te gaan. Zo op het oog zoudt U problemen kunnen krijgen in de smalle gangen!" Maar de dame was eigenwijs en stond er op de tocht te wagen, zodat ik met een bezwaard hart op weg ging. En ja hoor, na een minuut of vijf hoorde ik achter mij gekerm: „Ik zit vast! Help! Ik zit muurvast!" Wij hadden het grootste deel van de lange tocht nog voor de boeg, omkeren was niet mogelijk, zo dat er voor mij niets anders opzat dan dóór te lo pen tot het eind en daarna opnieuw via de ingang de vastzittende Belgische achterna te gaan en pro beren haar los te trekken! Ze zat werkelijk muur vast klem. Ik heb haar letterlijk lós moeten wrik ken en toen was ze ook nog kwaad op mij!" Schokkende verhalen. Bij mij resulteerde mijn le venslange strijd tegen het vet in het bezit van drie soorten garderobe. Eén aantal snoezige pakjes, waarvan de knopen nimmer dicht zijn gegaan, evenals de rokken. De vriendelijke verkoopsters roepen: „Neemt U nou toch een maatje groter!", waarop ik standaard antwoord: Ik ga geweldig af vallen en dan zit het perfect!" Hoofdschuddend pakken de dames het te kleine kledingstuk in, waarna het thuis in de kast be landt. Van tijd tot tijd haal ik ze eruit om te zien of de ritssluiting al dichtgaat. Mijn tweede garderobe past, min of meer. En dan zijn er nog de jurken maatje douchegordijn, voor de perioden na de vakantie, wanneer het allemaal weer zo heerlijk heeft gesmaakt. En omdat ik wéét welk een titanenstrijd Erica Terpstra heeft geleverd tegen haar overtollig vet, neem ik diep mijn pet voor haar af Welk een voorbeeld!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83