Intensief contact met probleemjongere Postbode in Rotterdam krijgt weer een baan Oad PZC Zaterdag 13 december 2008 7 Timmer overstelpt met reacties na markeren van nepfacturen. APELDOORN - Postbode Rick Tim mer uit Rotterdam, die van postbe- zorgingsbedrijf Sandd in Apeldoorn ontslag kreeg omdat hij ondernemers waarschuwde voor nepfacturen, heeft al diverse nieuwe banen aangeboden gekre gen. Naar aanleiding van zijn ver haal is hij de afgelopen dagen over stelpt met reacties en steunbetui gingen. Timmer kon het niet over zijn hart verkrijgen spooknota's van criminelen te bezorgen. Hij mar keerde die door middel van een waarschuwingssticker. De nepfac turen had hij herkend doordat het logo op de envelop lijkt op dat van de Kamers van Koophandel. Tim mer heeft banen aangeboden ge kregen bij andere postbedrijven. „Waarschijnlijk kan ik binnenkort weer aan het werk en wellicht heb ik dan nog een betere baan ook." Succesvolle methode uit VS krijgt voet aan de grond in Nederland. door Eveline Domevscek DEN HAAG - Een therapie waarin de geestelijke gezondheidszorg, verslavingszorg, jeugdzorg én justi tie samenkomen is de oplossing om probleemjongeren weer op het rechte pad te krijgen. Dat zegt oud-hoogleraar maatschappelijke gezondheidszorg Henk Rigter van het Rotterdamse Erasmuszieken- huis over de MultiDimensionele Familietherapie (MDFT). In de VS is deze methode al jaren succesvol. Rigter leidt de invoering ervan in Nederland, België, Duitsland, Frankrijk en Zwitserland. Wat houdt de therapie precies in? „Veel criminele of aan cannabis verslaafde jongeren kampen niet alleen met dat probleem. Vaak heb ben ze ook psychische klachten, komen ze uit gebroken gezinnen en zijn ze agressief Tot nu toe kijkt elke sector apart naar zo'n jongere. Komt een kleine crimi neel met de politie in aanraking, dan kijkt justitie naar hem of haar. Komt er een extreem blowende jongere in beeld, dan buigt de ver slavingszorg zich er over. In de MDFT-therapie worden alle gebie den bekeken." Hoe komen de AADFT-hulpverleners met deze jongeren in contact? „Ze staan natuurlijk niet op onze stoep om hulp te vragen. We heb ben kanalen die ons inlichten waar jongeren met problemen zich bevinden. Scholen bijvoor beeld. Elke school heeft tegenwoor dig wel een zorgteam dat er werk van maakt deze jongeren er uit te pikken. Sommige jongeren die voor vernieling, diefstal of mishan deling met justitie in aanraking zijn gekomen, krijgen de keus: of detentie of zich laten behandelen." Onze therapeuten doen aan 'bemoeizorg' Hoe ziet de therapie er uit? „Het is belangrijk dat de therapeut in eerste instantie het vertrouwen van de jongere én de ouders wint. Dat is niet altijd gemakkelijk. Vaak zijn ouders door alle ellende rade loos en moedeloos geworden. Als therapeut moet je beschikken over de nodige overredingskracht. Daar naast spreekt een therapeut ook de andere relaties aan: vrienden, school en werk. Onze therapeuten doen aan 'be moeizorg': ze mobiliseren al deze partijen om op de probleempu bers in kwestie te letten en ze be middelen tussen hen en instanties als de jeugdreclassering. Daarnaast onderhouden ze intensief contact met de jongere en zijn of haar ge zin. 'Intensief betekent een paar keer per week op bezoek en tus sendoor bellen en sms'en. Het is constant contact, dat zo'n zes maanden duurt. Zo'n kind eens in de veertien dagen bezoeken, werkt niet." Om welke jongeren gaat het? „We richten ons op 12- tot 18-jari- gen. Van de ongeveer honderd jon geren die we nu in behandeling hebben (gehad) is 75 procent jon gen en 25 procent meisje, dezelfde verhouding die je ook in jeugdge vangenissen terugziet. Ruim een kwart van de MDFT-jongeren is van allochtone afkomst. We zijn begonnen in Den Haag, maar uit breiding naar andere steden en het platteland staan op stapel." Zijn er al resultaten te melden? „We zien dat de MDFT, die we in januari willen laten goedkeuren door het ministerie van Justitie, goéd scoort op therapietrouw en op bereidheid van jongeren en ouders om mee te werken. Uit Amerika weten we dat de proble men afnemen én wegblijven. Een jaar na de therapie is de jongere niet teruggevallen in zijn oude pa troon." Timmer waarschuwde zijn klanten voor neprekeningen. Vanwege het foto Marco de Swart/GPD Postbezorger Rick Timmer kan kiezen uit banen nadat hij door Sandd was ont« briefgeheim kon zijn baas dat niet waarderen. Vertrek zaterdag 21 februari Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting Ga voor boeking of meer informatie naar uw dichtsbijzijnde Globe Reisburo bel 0900-8482 (0,20 pm) of kijk op www.globereisburo.nl Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel 'p\T7T In unieke samenwerking met: IR EIZ E Nil Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadsrondrit en wandeling Afscheidskoffietafel ti In unieke samenwerking met: IREJZENJ In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkelders en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard. Londen is een bruisende wereldstad! De 'Swinging City' heeft voor ieder wat wils: van het bezichtigen van bijv. de Tower of London tot het gezellige uitgaansleven op Piccadilly Circus en het uitgebreid winkelen in de bekende winkelstraten. Kortom: London is the place for you!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7