Den Doelder op avontuur in de Libische woestijn RBC A1 debuteert op de Borsele Sloepoort Cup LowBudgeÏPC S pzc Zaterdag 13 december 2008 I 45 Axelaar rijdt samen met zijn oom rally in Afrikaanse land. door Karei Pleunis axel - Twee auto's prepareerde hij de voorbije jaren voor de Libya De sert Challenge. En wat maanden la ter volgden dan de verhalen van de rijders en hun navigators. 'Fasci nerend, schitterend, de moeite waard om zelf een keer mee te ma ken...' Zo groeide bij Yves den Doelder (31) uit Axel het enthou siasme om zelf op zoek te gaan naar het zand van de Sahara, de warmte en de uitdaging. „Toen ik al die verhalen hoorde, begon het echt te kriebelen", vertelt hij. Volgend jaar, van 4 tot en met 10 maart, rijdt hij daarom samen met zijn in Spanje woonachtige oom Fred den Doelder (54), een oud-pi loot, voor het eerst de Libya Rally. Een wedstrijd die minder bekend heid geniet dan het grote spekta kel dat ooit in Frankrijk werd 'ge boren onder de naam Parijs-Da kar', maar in werkelijkheid veel boeiender zou zijn. De verhalen van de race door de Sahaïa in het tot voor enkele jaren nauwelijks toegankelijke Libië duiden althans niet op een goedkoop alternatief voor de Dakar-rally. Den Doelder, die geen prijskaartje aan de missie wil hangen, zegt dat hij wel enig idee heeft van wat hem te wachten staat. „Degenen die de rally gereden hebben, zeg gen dat het heftiger is dan wat ze in de Dakar-rally op hun bordje krijgen. Huizenhoge en eindeloze Yves den Doelder duinenzeeën met toppen tot 200 meter hoogte, spectaculaire ca nyons, grillige rotsformaties, vulka nen en meren die aan het oog ont trokken worden. Kortom, een rally in een. enorm spectaculair land schap." Yves den Doelder en zijn oom star ten bij hun eerste deelname aan de Libya Dessert Challenge niet in de groep van rijders voor wie het op pure snelheid aankomt. „Je kunt in drie categorieën starten. Op pure snelheid, op basis van een gemiddelde snelheid van van coördinaat A naar coördinaat B rij den en als pure toerist. Wij kiezen HQ De Libya Desert Challenge in het voorheen nauwelijks toegankelij ke Libië wordt door de deelne mers als spectaculairder ervaren dan de beroemde Dakar-rally. met onze Jeep Wrangier voor de wedstrijd van coördinaat naar coör dinaat. Dat lijkt wat minder specta culair, maar neem van mij aan dat het verdraaide moeilijk wordt om binnen de gestelde tijd te finishen. Coördinaten lopen dwars door zandduinen heen. Dan moet je toch echt de alternatieve route vin den om vervolgens terug te keren op je coördinaat. Het lijkt veel een voudiger dan het in de praktijk is. Een kwestie van goed de gang erin zien te houden, dat wordt het." En gevrijwaard blijven van onge vallen, van pech en verdwalen. „We rijden met twee teams. Naast dat van mijn oom en mij, hebben we ook nog een Belgisch team in de race dat bestaat uit Patrick La- moral (38) en Olivier Joski (40) met een VW Touareg. Dan heb je in elk geval steun aan elkaar." Om problemen voor te blijven zijn onder de auto's zwaardere schokbrekers gemonteerd, is er een metalen plaat gemonteerd die het glijden moet voorkomen en te vens de radiator enige bescher ming biedt. In beide auto's is een gps-systeem ingebouwd. Verder wordt in beide voertuigen een aan zienlijke hoeveelheid materieel meegenomen waarmee ter plekke noodverbanden aangelegd kunnen worden. Drie reservewielen, mate rialen die het leven van een lekken de radiator kunnen rekken en kneedbaar metaal, maken deel uit van de inventaris. „Maar wat er ook gebeurt, het zal steeds een kwestie worden van improviseren. Je kunt de auto niet even op de brug rijden." Organisatie heeft het deelnemersveld voor editie van 2009 al rond. door Barry van der Hooft middelburg - Iets minder dan acht maanden voor de eerste speel dag, hoeft de organisatie van de Borsele Sloepoort Cup zich weinig zorgen meer te maken. Het deelne mersveld voor de editie van 2009 is rond, de winnaar van afgelopen zomer is van de partij en het toer nooi kent een opmerkelijke debu tant. De A-junioren van RBC we ten zich in augustus omringd door vijftien Zeeuwse ploegen. Met de deelname van de jeugd- ploeg van de Roosendaalse prof club wijkt de organisatie af van het beleid van de voorgaande ja ren. Toen bestond het deelnemers veld louter uit Zeeuwse clubs, een enkele uitzondering (het Brabant se BSC) daargelaten. „Toch hebben we er nu bewust voor gekozen RBC At mee te laten doen", zegt wedstrijdsecretaris Peter de Vos. „Wij denken dat die ploeg een meerwaarde heeft. Dat team is dan al geruime tijd in training en zal qua voetballend vermogen wat toevoegen. Als RBC niet mee had gedaan, waren we waarschijnlijk bij een derdeklasser uitgekomen." Bij de samenstelling van het deel nemersveld is opnieuw gekeken naar het niveau waarop de clubs spelen en ook naar de regionale binding. De Vos: „Mede daardoor is een ploeg als Patrijzen opnieuw van de partij. Die club speelt in de vierde klasse, maar is een trouwe klant." Het toernooi op de velden van voetbalvereniging Nieuwdorp kent vanaf 10 augustus 2009 zes Walcherse en zes Bevelandse deel nemers. Bruse Boys en Zierikzee zorgen voor de inbreng van Schou- wen-Duiveland, HW'24 is de eni ge Zeeuws-Vlaamse afgevaardigde. Van de hoogstspelende Zeeuwse clubs ontbreken onder meer Hoek, Kloetinge, Zaamslag, Arne- muiden en Terneuzen opnieuw. „Een club als Hoek benaderen we nog elk jaar", vertelt De Vos. „Dat ze niet komen nemen we vervol gens voor kennisgeving aan. Het is niet zo dat we ze daarna nög drie, vier keer bellen. Veel verenigingen zeggen dat de Sloepoort Cup niet in hun voorbereiding past. Maar gelukkig zijn er nog genoeg clubs Het deelnemersveld voor de Borsele Sloepoort Cup is rond. De A-junioren van RBC debute ren in de zomer van 2009. Hoek ontbreekt opnieuw. FC Dauwendaele in de wachtkamer middelburg - De zaalvoetballers van FC Dauwendaele moeten in de strijd om een plaats bij de eer ste drie voorlopig in de wachtka mer. Op eigen veld ging de ploeg uit Middelburg met 2-4 onderuit tegen Bristol T/B-Fit uit Roosen daal. Verdiend was de nederlaag niet omdat Dauwendaele de aan- vallendste ploeg was. Voor Dau wendaele scoorden Reguillo van de Putte en Robin de Pagter. Van der Meet en Van de Velde ronde verder amsterdam - Angelique van der Meet en Bernice van de Velde zijn doorgedrongen tot de tweede ron de van het met drie sterren gedo teerde nationaal ranglijsttoernooi in Amsterdam. Titelfavoriete Van der Meet (Kapel- Ie) met 6-3 6-1 van de Oostkapelse Milou Flohil. De als vierde ge plaatste Bernice van de Velde, ook uit Kapelle, versloeg Paula de Man met 6-4 7-5. die wel mee willen doen.'Veere, Heinkenszand en Terneuzense Boys zijn afgehaakt en vervangen door RBC Ai, VCK en Wolfaarts- dijk. Vlissingen is in 2009 titelver dediger. De voorronden vinden plaats van maandag 10 tot en met donderdag 13 augustus. De finaledag staat voor zaterdag 15 augustus gepland. Het deelnemersveld van de Borsele Sloepoort Cup ziet er als volgt uit: RCS, Vlissingen, GPC Vlissingen, Oostka- pelle, Zeelandia Middelburg, VCK, HW'24, Zierikzee, Bruse Boys, Goes, SSV'65, Nieuwdorp, Kapelle, Patrijzen, Wolfaartsdijk en RBC A1. Crontmij Gala Na de Uefa's van kampioen Standard Luik heeft een twee de Belgische club zich inge schreven voor het Grontmij Ga la in Nieuwdorp. Ook Zulte Waregem zal op 21 mei 2009 aanwezig zijn met een selectie van spelers tot negentien jaar. De Vlaamse club liet dat de organisatie de ze week weten. De komende weken moet het deelnemers veld verder uitgebreid worden. Dressuurclinic van KWPN in Nieuwiand middelburg - In het kader van het 30-jarig jubileum van het KWPN (Koninklijk Warmbloed Paard Ne derland) regio Zeeland is er vrij-_ dag 19 december een dressuurcli nic. De clinic wordt verzorgd door Frenk Jespers, jarenlang voorzitter van de hengstenkeuringscommis- sie en momenteel bondscoach van de Turkse dressuurploeg. De clinic vindt plaats bij stal De Kroo in Nieuw- en St. Joosland (19.30 uur). ATB-wedstrijd in r- Westdorpe afgelast westdorpe - De achtste wedstrijd in de strijd om de Zeeuwse ATB op het Finlandcircuit in Westdor- pe gaat niet door. De wedstrijd zou zaterdag 27 december worden verreden. Organisator Danny Soethaert heeft deze beslissing om organisa torische redenen moeten nemen. „Er was geen andere mogelijk heid." De competitie bestaat nu^ nog uit negen wedstrijden. Langeviele 52/54 Middelburg DE FANTASTISCHE CA.artoéic^^ COLLECTIE NU BIJ UW JUWELIER Betere computers voor betere prijzen Zie www.lowbudgetpc.nl of kom langs: Herenstraat 17 Middelburg (centrum) Tel. 0118-617067 Di-Vr i0.00u-i7.00u, Zat lO.OOu-l7.OOu. donderdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75