Okorley staat aan de aftrap Real gaat voor de winst in Barcelona de 44 Zaterdag 13 december 2008 PZC UIT VOETBAL Eerste divisie. AGOW - Helmond Sp. 1-0, Eindhoven - Dordrecht 2-1, FC Emmen - Fort. Sittard 1-2, Go Ahead Eagles - VW Venlo 1-0, MW - FC Zwolle 4-1, RBC - Omniworld 1-1, RKC - Den Bosch 1-1, SC Cam- buur - Veendam 2-2, Telstar - Excelsior 1-1, TOP Oss - Haarlem 1-0. VW Venlo Excelsior RKC SC Cambuur MW Helmond Sp. Haarlem Den Bosch FC Zwolle Go Ahead Eagles AGOW RBC Veendam TOP Oss Eindhoven 'Telstar Fort. Sittard FC Emmen Dordrecht Omniworld Stand vierde periode: Go Ahead Eagles I Fort. Sittard I MW RKC TOP Oss FC Emmen Eindhoven I Haarlem I AGOW FC Zwolle Veendam RBC SC Cambuur j 'Excelsior i Den Bosch Dordrecht VVV Venlo Omniworld Telstar Helmond Sp. 20 14 3 20 10 6 20 8 11 20 10 4- 20 9 6 20 8 7 45 48 - 36 32 - 35 32 - 34 38 - 33 33 - 31 31 - 29 27 - 28 33 - 28 33 - 28 19 - 27 31 - 25 26 - 23 24 23 24 22 34 22 27 20 5 6 9 21 22 - 20 5 5 10 20 3 6 11 20 3 5 12 20 26 - 15 18 - 14 22 - 2 0 1 1 1 4 - 2 0 1 1 1 2 - 2 0 1 1 1 1 - 11 11- GOLF Malelane (ZAf). Alfred Dunhill Championship, na tweede ronde:1. Henningsson (Zwe), Mattiace (VSt), Rock (Eng) 133 (-11), 4. Sterne (ZAf) 134, 5. Cayeux (Zim), Edfors (Zwe), Mordt (ZAf), Morgan (Eng), Schwartzel (ZAf) 135, 54. o.a. Remkes 142' uitgeschakeld: 71. Besseling 143, 82. Van Weerelt 144. SKI .Val d'lsère. Wereldbeker, mannen. Combinatie: 1. Raich (Oos) 2.02,48 (1.11,41+51,07), 2. Grange (Fra) 2.02,82 (1.12,23+50,59), 3. Hirscher (Oos) 2.03,17 (1.12,87+50,30), 4. Larsson (Zwe) 2.03,19, 5. Zurbrig- gen (Zwi) 2.03,20, 6. Viletta (Zwi) 2.03,51. Stand WB combinatie: 1. Raich 100 punten, 2. Gran ge 80, 3. Hirscher 60. Stand WB algemeen: 1. Svindal (Noo) 345, 2. Raich 293, 3. Grange 231. „TENNIS Rotterdam. Masters. Mannen, kwartfinale: De Bakker (3) - Lucassen 7-6 6-3, Huta Galung (1) - Van der Meer 7-6 6-2, Koning (4) - De Gier 6-3 6-4. Vrouwen, kwartfinale: Sentis - Weterings 2-6 6-4 6-1, Rus (1- Bertens (7) 6-2 6-4. meer uitslagen op www.pzc.nl Thomas Ragut moet wellicht operatie aan zijn knie ondergaan. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Met tien man bleef Hoek zaterdag op de been tegen Kozakken Boys (1-1) en joeg het in de slotfase zelfs nog op de over winning. Vandaag begint de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser op bezoek bij Geinoord gewoon weer met elf spelers en daar zal Ken neth Okorley er één van zijn. „Ken neth viel vorige week goed in", zegt trainer Gaby Demanet. „Daar om geef ik hem nu vanaf de eerste minuut de kans." Okorley, die eerder bij Axel voet balde en aan zijn tweede seizoen bij Hoek bezig is, speelde tegen Ko zakken Boys onbevangen. Hij kwam vlak voor rust in het veld voor Thomas Ragut, nadat die ge blesseerd was geraakt aan zijn knie. De verwachtingen zijn nu dat de Middelburger geopereerd moet worden. Demanet: „Thomas zette een tackle in en verdraaide daarbij zijn knie. Het ziet er nu naar uit dat hij letsel aan zijn me niscus heeft." Tegenover het wegvallen van Ra gut staat de terugkeer van Gideon Imagbudu. De geblokte middenvel der ontbrak vorige week door een blessure. Als hij vandaag fit genoeg blijkt te zijn, start Imagbudu in de basis. Hetzelfde geldt ook weer voor Geert Bosschaart, die vorige week twee keer geel kreeg maar niet geschorst is. Björn Langeveld en Corné Schilperoort maken op nieuw hun opwachting in het tweede elftal. „Het elftal draait goed en daarom heb ik weinig reden om mijn selec tie op wedstrijddagen te verande ren", legt Demanet uit. „Maar Cor né en Björn trainen goed en zor gen voor scherpte. Het zijn spelers die ook zo weer 'opgevist' kunnen worden. Tijdens de winterstop kij ken we weer hoe iedereen zich ma nifesteert. Jongens die karakter to nen krijgen ook dan de voorkeur. Dat merken ze ook op de training. Als het niet loopt zoals het moet lopen, krijgen ze op hun donder. Je komt daar niet om te slapen, maar om te werken." Voor Hoek is de uitwedstrijd in Nieuwegein het dertiende compe- ,^C Milan strikt Thiago Silva als opvolger van Paolo Maldini. BARCELONA - Real Madrid gaat van daag wel degelijk voor de overwin ning naar Barcelona. „Als er één team kan winnen in Camp Nou, zijn wij het", zei Fabio Cannavaro. Daarmee sprak hij de woorden van zijn voormalige coach Bernd Schuster tegen. De Duitser werd afgelopen week ontslagen en per direct vervangen "(foor Juande Ramos. Schuster had zich met het oog op de wedstrijd in Barcelona al bij voorbaat neerge legd bij een nederlaag, door te stel len dat Barcelona in eigen stadion niet te verslaan was. Real staat vijfde in de Primera Di vision met een achterstand van ne gen punten op koploper Barcelo na. Optimisme overheerst bij Ma drid in de aanloop naar de klassie ker. „We gaan voor de drie pun ten", zegt de Argentijn Higuain. Ruben de la Red zal niet meedoen aan de jacht op de titel. Hij is vol gens voorzitter Ramon Calderon uitgeschakeld voor de rest van het seizoen. Volgens Mark van Bommel, oud-speler van Barcelona, zijn de 'Catalanen favoriet. „Zoals ze nu spelen in de competitie moeten ze winnen, maar Real Madrid gaat het ze moeilijk maken", aldus Van Bommel op de website van Barce lona. De huidige aanvoerder van Fabio Cannavaro Bayern Miinchen heeft een specia le band met de Spaanse klassieker. Twee jaar geleden maakte hij na zijn goal een obsceen gebaar rich ting de Madrileense toeschouwers. „Misschien had ik het niet moeten doen, al werd ik maar voor één wedstrijd geschorst." Atletico Madrid verhuist over vier jaar naar een ander stadion. De Madrilenen verlaten het ver trouwde Vicente Calderon en ne men in 2012 hun intrek in het La Peineta-stadion, dat plaats moet PR Hoewel Real Madrid een matig seizoen doormaakt, denkt speler Fabio Cannavaro dat er vandaag toch een overwinning in zit te gen aartsrivaal Barcelona. titieduel van dit seizoen. Na negen tig minuten voetballen is de ploeg vanmiddag tegen 16.30 uur dus pre cies halverwege. Hoe kijkt Dema net - oud-oefenmeester van onder meer Oudenaarde, Roeselare en Oostende - op die periode terug? „Met een aangenaam gevoel. Ach teraf gezien ben ik verrast door de manier waarop de ploeg het heeft opgepakt nadat ik bij de club bin- U| Hoewel hij vindt dat zijn ploeg re- gelmatig domme punten heeft la ten liggen, kijkt Gaby Demanet met tevredenheid terug op de eerste seizoenshelft van Hoek. nenkwam. In het begin was het niet flitsend. Maar we hebben de organisatie neergezet en zijn steeds beter en beter gaan spelen." Het heeft geresulteerd in een vier de plaats. „Als we vooraf hadden gezegd dat Hoek daar nu zou staan, had iedereen ervoor gete kend. En dan vind ik dat we nog best veel punten dom hebben la ten liggen. Het belangrijkste is nu om bovenin mee te blijven draaien. Daarom móeten we van daag winnen van Geinoord. We gaan dan met een goed gevoel de winterstop in en beginnen daarna met een schone lei." gaan bieden aan 73.000 suppor ters. Het al bestaande La Peineta wordt de komende jaren grondig verbouwd en uitgebreid. Madrid wil de Olympische Spelen van 2016 binnenhalen en daarvoor is een opknapbeurt van het stadion essentieel. Het huidige onderko men van Atletico Madrid, Vicente Calderon, gaat na de verhuizing te gen de vlakte. In het stadion kun nen 55.000 fans. PSV speelde on langs voor lege tribunes in Vicente Calderon, nadat de Europese voet balbond UEFA de Spaanse club had bestraft voor rellen bij een eer der duel. AC Milan heeft alvast inge speeld op het naderende afscheid van de 40-jarige routinier Paolo Maldini. De Italiaanse topclub zei vrijdag nagenoeg rond te zijn met de Braziliaanse international Thia go Silva. De 24-jarige verdediger van Fluminense ondertekent vol gens vicevoorzitter Adriano Gallia- ni volgende week een contract. AC Milan zou daarmee Chelsea heb ben afgetroefd, dat ook aasde op de handtekening van Thiago Silva. De Braziliaan won in augustus met zijn land brons op de Olympi sche Spelen in Peking. Hij kan dit voetbaljaar nog niet in actie ko men voor AC Milan, omdat de Ita lianen al een maximumaantal spe lers van buiten de Europese Unie in de selectie hebben. „Hij zal van af januari met de ploeg meetrai- nen. In juli is hij officieel een spe ler van AC Milan", aldus Galliani. KLOETINGE Tegenstander: Wilhelmina'26 (thuis). Afwezig: Marinus Baas (geblesseerd). Bijzonderheden: Kloetinge won eerder dit seizoen met 7-1 van Wilhelmina'26. „Vorige keer scoorden we heel vroeg en kregen we ruimte", zegt trainer Die- derik Hiensch. „Het zal nu wel lastiger worden. We moeten niet te snel onge durig worden." GPC VLISSINGEN Tegenstander: Achilles Veen (thuis). Afwezig: Martin Wilken (hamstringbles sure), Ronald Kloppenburg (kuitblessu re) en Kevin Francke (enkelkwetsuur). Bijzonderheden: GPC Vlissingen heeft na een mindere periode weer de aanslui ting met de middenmoot gevonden in de eerste klasse. „De doelstelling was om nog voor de winterstop zes punten te halen", zegt oefenmeester André Maas. „Dat is gelukt, maar we kunnen nu nog wat extra's halen tegen Achilles Veen. Daar moeten we voor gaan." André Maas zit volgende week met het bestuur van GPC Vlissingen om de tafel in verband met zijn contract bij de club. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Rijsoord (uit). Afwezig: Kees Duitemeijer, Mevlud Eryürük, Robert Rijnberg, Evert-Jan van Opdorp, Jules Bazelier (allen gebles seerd). Bijzonderheden: hekkensluiter Terneu- zense Boys heeft de punten hard nodig om de aansluiting met de concurrentie niet te verliezen. Vorige week toonde de ploeg tegen GPC Vlissingen (2-1-ver- lies) te weinig strijdlust. „Ook tegen Rijs oord kunnen we ons dit niet veroorlo ven", aldus voorzitter Robert Matthijs. ZAAMSLAG Tegenstander: Nieuw Lekkerland (thuis) Afwezig: niemand Bijzonderheden: Na ruime nederlagen tegen Roda Boys (1-7) en LRC (1-5) is niet verliezen voor assistent-trainer Ri- nus Kolijn de belangrijkste missie. „Dan ga je ook met een beter gevoel de win terstop in", aldus Kolijn, die tegen koplo per LRC vooral voor de rust een redelijk spelend Zaamslag zag. RCS Tegenstander: Unitas (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Trainer Romeo van Ae- rde verwacht dat er een moeilijke perio de aanbreekt voor RCS. De zondag-eer steklasser treft de komende maanden veelal ploegen uit het linkerrijtje, „leder een weet inmiddels hoe we voetballen en iedereen past zich aan ons aan", stelt de trainer. „Maar dat maakt het ook wel weer interessant. Ik ben benieuwd hoe we daar mee omgaan." RCS staat momenteel op de tweede plaats in de eerste klasse. Kenneth Okorley ziet zijn goede vorm bij Hoek beloond met een basisplaats. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74