Inspraak nieuwe stijl voor burgers IVfbniek<r \jyiodE Verbouwingsopruiming Nu veel artikelen extra afgeprijsd 30 t/m 70% Kabinet denkt aan ingrijpen woonmarkt Coalitie wil onderzoek staatssteun dagbladen 'Bos beste politicus' Verpleeghuis schuldig aan dood bejaarde DNA dode baby gelijk aan dat van vrouw Dijksma voor Citotoets aan einde schooljaar Nieuw onderzoek begin zaak-Holioway Sneek maakt per ongeluk sekssite Op onze topmerken Armani collezioni, Airfield, Annette Görtrz, Erny van Reijmersdal, Gabi Lauton, René Lezard, Trico Chic. e.v.a. Ook speciale koopjes rekken uitzoeken Jumpers 20,- Rokken, pantalons 50,- Lange Vorststraat 18 - Goes - tel 0113-211933 6 Zaterdag 13 december 2008 pzc Bouw van nieuwe woningen dreigt te stagneren. den haag - Het kabinet sluit niet uit dat het maatregelen treft om de woningmarkt weer vlot te trek ken. Dat meldde vicepremier Bos gisteren na afloop van de wekelijk se ministerraad. Het kabinet bekijkt momenteel welke problemen het meest nij pend zijn, aldus Bos. Zo dreigt de bouw van nieuwe woningen te stokken, maar Bos vreest dat over heidsingrijpen de prijzen in die sector slechts verder zal verlagen. De Tweede Kamer wil dat de Na tionale Hypotheekgarantie (NHG) Initiatiefnemers site hebben rechten op naam laten verlopen. sneek - De activiteitensite van de middenstand van Sneek, swin- gingsneek.nl, is een sekssite gewor den, doordat de initiatiefnemers de rechten op de naam hebben la ten verlopen. De digitale evenementenkalender van de horeca en winkeliers in de Waterpoortstad, wordt nu opge- wordt verhoogd, maar volgens Bos geeft dat alleen meer zekerheid aan de banken en niet aan de bur gers. Bovendien is het voor poten tiële kopers geen probleem om le ningen te krijgen, maar zijn ze daar wel zeer voorzichtig mee.- Een verhoging van de NHG kost bovendien 40 miljoen euro en de Kamer heeft niet aangegeven hoe dat betaald moet worden, aldus Bos. Het kabinet bleek eerder even min genegen om een in de Kamer voorgestelde verlaging van de over drachtsbelasting te overwegen. Oppositiepartij WD wil komende week een spoeddebat met minis ter Van der Laan (Wonen) over het uitblijven van een kabinetsbe sluit over de hypotheekgarantie. sierd met buttons als 'mannen ge zocht voor seks', 'seksactiviteiten Sneek' en 'thuiswerk vacatures'. 'Swing' is op internet een zoek term voor het vinden van sekspart ners. „We hebben verzuimd na vijf jaar opnieuw voör de naam te betalen en nu.is de site jammer ge noeg in andere handen overge gaan", zegt initiatiefnemer van swingingsneek.nl, Jan van Omme. Wie swinging.sneek.nl intikt, met een punt ertussen, komt wel op de site van de gemeente Sneek. Kabinet wil met voorstel slepende procedures voorkomen. den haag - De inspraak van bur gers en milieuclubs bij de aanleg van nieuwe wegen, woonwijken en andere infraprojecten wordt op een andere leest geschoeid om zo slepende rechtszaken te voorko men. Het kabinet stemde gisteren in met een voorstel van onder an deren de ministers Camiel Eur- lings (Verkeer) en Jacqueline Cra mer (Ruimte). Insprekers zullen worden betrok ken bij een 'voorkeursbesluit', waardoor ze in een vroeg stadium meepraten over voor- en nadelen van de mogelijke oplossingen van Hilversum - Wouter Bos is vol gens jongeren van 12 tot 24 jaar de beste politicus van 2008. PW-lei- der Geert Wilders en D66-fractie- voorzitter Alexander Pechtold vol gen op nummer twee en drie. Dat meldt Eén Vandaag. Jongeren roe men de minister van Financiën voor zijn optreden tijdens de kre dietcrisis. een probleem. Dat móet het draag vlak vergroten. Beroep tegen besluiten blijft moge lijk, maar minister Eurlings denkt dat dit minder zal gebeuren en dat al met al tijd wordt gewonnen bij de aanleg van bijvoorbeeld wegen. Bij de huidige inspraakprocedures reageert het publiek op plannen of voorlopige besluiten van de over heid. Dat leidt dan vaak langdurige procedures in, omdat betrokkenen niet of amper hebben kunnen 'meedenken'. Bij proefprojecten zoals de aanpas sing van de N18 (Varsseveld-En- schede) is de nieuwe aanpak uitge probeerd. Het is de bedoeling dat dat deze 'publieksparticipatie' wordt gebruikt bij dertig projecten voor de aanleg van spitsstroken en rotterdam - De Stichting De Stro men Opmaat Groep is schuldig aan de dood van een 81-jarige man in verpleeghuis Smeetsland in Rot terdam. De rechtbank veroordeel de de stichting gisteren tot een geldboete van 10.000 euro. Het slachtoffer kwam in juli 2005 om het leven doordat hij op een ver keerde manier was vastgebonden met een zogenoemde Zweedse band. De rechtbank concludeerde dat De Stromen het personeel be ter had moeten uitleggen hoe de band moest worden gebruikt. enschede - Het DNA van het eer ste babylijkje in Enschede komt overeen met dat van de 23-jarige verdachte vrouw. Dat meldt het OM op basis van onderzoek door het Nederlands Forensisch Insti tuut. Volgende week moet duide lijk worden of dit ook geldt voor het tweede gevonden lichaampje. Sectie op de eerste baby wees uit dat het om een jongetje ging dat heeft geleefd. Het OM gaat ervan uit dat de verdachte vrouw ook de moeder is van het tweede kind. wegverbredingen, die onder een nieuwe verkeerswet vallen, zei een woordvoerder van Eurlings. De transportorganisatie EVO, TLN en KNV denken dat het kabinets plan de besluitvorming over de aanleg van wegen versnelt. Dat komt ook de aanpak van het file probleem ten goede. Nu duurt het nog gemiddeld elf jaar voordat kan worden begon nen met de aanleg van een weg, al dus de organisaties. „luist nu de economie in zwaar weer is terecht gekomen, is het vooruitzicht van snellere besluitvorming een licht punt in donkere dagen." De Tweede Kamer bespreekt na het kerstreces deze zogenoemde spoedwet, die een terugwerkende kracht vanaf 1 januari krijgt. den haag - Staatssecretaris Sharon Dijksma (Onderwijs) steunt het pleidooi om de Citotoets in groep 8 niet in februari te houden maar aan het einde van het schooljaar. Op die manier is er volgens haar meer tijd om kinderen vaardighe den als taal en rekenen bij te breng en. Bovendien neemt de toetsdruk af, aldus Dijksma. De Citotoets wordt traditioneel in februari afge nomen. Dijksma vindt dat het ad vies van de school het zwaarst moet wegen in de keuze voor de middelbare school. oranjestad - De Arubaanse minis ter van Justitie Rudy Croes laat een 'onafhankelijk' onderzoek in stellen naar het recherchewerk in de beginfase van de zaak-Hollo- way. Croes beschuldigde de Neder landse politiecommissaris Jan van der Straten ervan het onderzoek naar de verdwenen Amerikaanse tiener in 2005 ernstig te hebben ge hinderd. Van der Straten zou zijn vriend Paul van der Sloot hebben willen helpen bij het beschermen van diens zoon Joran. den haag - De drie regeringspar tijen, PvdA, CDA en Christen- Unie, willen een staatscommissie instellen die de problemen van de dagbladen gaat inventariseren. De commissie moet ook aanbevelin gen doen over mogelijke onder steuning van de kranten. De coalitiepartijen zijn het daar over eens geworden in de aanloop naar het Tweede Kamerdebat over de positie van de dagbladen, don derdag. Bovendien willen de drie partijen dat de overheid bijdraagt aan een innovatiefonds. Dat fonds zou moeten worden gevuld met 30 mil joen euro. Uitgevers van kranten moeten een zelfde bedrag storten. De partijen willen niet dat opbrengsten van de Ster-reclame worden overgeheveld naar de kranten. Er kan geen spra ke" van zijn dat de publieke om roep gaat opdraaien voor de pro blemen bij de dagbladen, vinden de drie. Hoe de steunmaatregelen er pre cies uit moeten zien blijft nog on duidelijk. Op een eerder deze week gehou den hoorzitting van de Kamer pas seerde een aantal mogelijkheden de revue, maar de coalitiepartners hebben gisteren laten weten dat er geen sprake kan zijn van een carte blanche aan de uitgevers en aan deelhouders. l.v.m. verbouwingswerkzaamheden maandag 15 december gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6