Zo blikt u terug Voedselbank werft hulp dankzij Froger Stoomverwarmde kersttrams op pad Mistig einde boomstamboot Op m 26 Zaterdag 13 december 2008 PZC Voorzitter Jumelet is zeer te spreken over inhoud tv-programma. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het tv-programma Effe geen cent te makken, waarin René en Natasja Froger een maand lang met nauwelijks inkomen leefden en daarmee onder meer aandacht vroegen voor de voedselbanken, heeft de Voedselbank Schou- wen-Duiveland een aantal nieuwe helpende handen opgeleverd. Dat zegt voorzitter Mirjam Jumelet. Daarmee volgt Schouwen-Duive- land de landelijke trend. Bijna alle no voedselbanken in Nederland mochten extra cliënten of vrijwilli gers verwelkomen door de extra publiciteit die het programma met zich meebracht. lumelet was donderdagavond in Almere aanwezig bij de recht streekse tv-show van RTL 4 voor de voedselbanken, die voortbor duurde op het programma van de Frogers en 2,3 miljoen euro op bracht. Ze juicht de inhoud van de hier en daar bekritiseerde program ma's toe. „Die zijn van doorslagge vend belang, in meerdere opzich ten." Enerzijds leveren ze concrete aan meldingen op. „We hebben er en kele mensen bijgekregen die het programma van de Frogers noe men als reden voor hun vrijwilli gerswerk. En ik denk dat er ook wel één of twee extra gezinnen zich hebben aangemeld voor een pakket, maar daar heb ik niet pre cies zicht op. Mensen komen im mers via allerlei officiële instanties bij ons terecht." Door de nieuwe aanmeldingen staat het aantal mensen op het ei land dat wekelijks een pakket ont vangt momenteel op een kleine veertig. Er zijn nu zo'n dertig vrij willigers. Ook voor mensen die niet direct met de voedselbank te maken heb ben, was de extra aandacht via de tv-programma's volgens Jumelet erg nuttig. „Veel meer mensen be seffen nu: ik kan het zijn die vol gende keer zo'n pakket moet aan vragen. Een scheiding, faillisse ment, handicap; het kan iedereen overkomen." De Voedselbank is constant op zoek naar leveranciers van produkten voor in de pakketten. Meer informatie is te vinden op www.voedselbankschou- wenduiveland.nl. De Voedselbank Schouwen-Dui- veland heeft er een aantal vrijwil ligers bij dankzij het tv-program- ma Effe geen cent te makken met René en Natasja Froger. Ritten van remise aan Brouwersdam naar haven Middelplaat. door Piet Kleemans OUDDORP - Erwtensoep, warme chocolademelk en stoomverwarm de historische trams. Dat kunnen bezoekers van het RTM-trammu- seum aan de Brouwersdam bij Ouddorp verwachten op tweede kerstdag, vrijdag 26 december. De stoomtrams rijden vanaf de Re mise aan De Punt-West naar het eindpunt aan haven Middelplaat bij Scharendijke. De ritten zijn om 12.00,13.30 en 15.30 uur. In de remise van het trammuseum zorgt een kleine draaiorgel voor sfeervolle muziek en staat een aan tal - verlichte - historische tramwa gons te pronk. Elke wagon her bergt een expositie. In het kleine museumgebouw is een permanente tentoonstelling in gericht over wat het museum om schrijft als "s lands mooiste platte landsstoomtram'. Wie meer informatie wil, kan bel len met 06-13473183 of kijken op website www.rtm-ouddorp.nl. Het trammuseum werd in 1966 op gericht en is sinds 1989 gevestigd aan De Punt West. Sinds april 2007 is de Stichting van het RTM Ouddorp een geregistreerd mu seum. Korte plechtigheid in haventje Bommenede in kader kunstproject. door Ali Pankow ZONNEMAIRE - „Goed zoo jongens, zoo mal als je bent, ben je toch me liever dan die mooie wijze hee- ren", luidt een citaatje uit Titaan tjes van Nescio. Anne-Marie Rads- take uit Zierikzee las een passage uit dit boek gistermiddag voor tij dens een korte plechtigheid in het haventje van Bommenede Zij deed op verzoek van haar zoon Wiebe Radstake in het kader van een kunstproject. Wiebe is tweede jaarsstudent aan de Kunstacade mie in Rotterdam. De opdracht met als titel 'Poort' inspireerde hem tot het maken van een boot uit de ferme stam van een gerooi de boom in de polder bij Zonne- maire. De jonge student werkt graag met hout. Eerder dit jaar creëerde hij een grote stoel uit aan- 'Zijn dood is een daad van verzet tegen het paddoverbod' gespoeld hout en plaatste hij dat object op een zandplaat in de Oos- terschelde. Plotseling echter was die stoel verdwenen en tot nu toe kon niet worden achterhaald wie daar verantwoordelijk voor is. Dit keer besloot Wiebe daarom maar zelf ook het einde van zijn kunstwerk te regisseren. Hij kreeg advies en praktische hulp van een vriend, Marien Me ijer uit Noordgouwe, die op de Houtschool in Rotterdam zit. Het transformeren van een boom stam tot boot bleek zowel veel sjouw- als denkwerk te vergen. Uithollen zou niet voldoende zijn om een boom tot schip te maken. Daarom werden er ook palen en le ge vaten aan de onderkant aange bracht. Uiteindelijk bleek het kunst-vaartuig gereed en besloot Wiebe de boot ook een symboli sche bestemming te geven. Zo maakte hij gistermiddag met het in brand steken van het schip een resoluut einde aan het leven van Jaap de Stempelaar, een door hem zelf bedacht personage waar hij een boek vol verhalen over heeft geschreven. „Zijn 'dood' is een daad van verzet tegen het pad doverbod. Een vrije geest als De Stempelaar kan niet verder leven onder deze betutteling van de over heid", aldus Wiebe. De boomstamboot gaat brandend ten onder in de verte en draagt de geest van 'Jaap de Stempelaar' met zich mee. foto Dirk-Jan Gjeltema T ack Asselbergs tijdens het ken- I nismakingsbezoek van Maxi- I ma en Willem-Alexander J Zierikzee, bij een kunstveiling ten bate van de Cliniclowns, bezig met ringsteken vanuit een koetsje tijdens de Burghse Dag, met Miss Visserij 2007 in Bruinisse, tijdens een van zijn vele optredens bij 'zijn' brandweerkorps, met Miss Visserij 2008 in de botsautootjes op de kermis van Bruinisse en bij de intocht van Sinterklaas in Ou- werkerk. Alle foto's zijn de afgelo pen weken ingezonden door le zers van de PZC, waarvoor dank. Het foto-album op www.pzc.nl staat nog steeds open voor uw aan vullingen. Op de pagina Schou- wen-Duiveland van deze site kunt u uw schriftelijke herinneringen aan de burgemeester achterlaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66