het ook in haar eentje in Suiimmin l de lucht te klaren UITNODIGING SHOW PZC Zaterdag 13 december 2008 43 (romowidjojo, Inge Dekker en Hinkelien Schreuder (van links naar rechts) snelden in 1.33,80, een wereldrecord, naar de foto Robert Vos/ANP Veldhuis' coach Jacco Verhaeren nam in Peking de schuld op zich. Hij had verkeerd getimed en daar door was zijn pupil toen het er op aankwam al over haar piek heen, luidde de verklaring. In de aan loop naar de Swim Cup in Eindho ven (vorige week, langebaan) nam Veldhuis zelf ook een stuk verant woordelijkheid voor wat er in Chi na gebeurd was. „Ik heb veel nage dacht in de vakantie en geconclu deerd dat ik nog wat meer input moet geven aan Jacco. Ik moet me zelf nog beter leren peilen en mis schien een keer thuisblijven als ik me niet honderd procent fit voel." Of het die nieuwe benadering was of niet, feit was dat Veldhuis tij dens de Swim Cup al liet zien er weer helemaal te staan. Ze won de 50 en too vrij én de 50 en 100 vlin der. Op de laatste twee nummers verbeterde ze bovendien haar pr en voldeed ze aan de limiet voor de WK van volgend jaar in Rome. In Rijeka zag Veldhuis gisteren af van deelname aan de series van de 50 vlinder, om zich optimaal te kunnen voorbereiden op haar twee andere nummers. De wat zie ke Inge Dekker liet de halve finale van dat nummer aan zich voorbij gaan, nadat ze zich als tweede had gekwalificeerd. Daardoor kon ze in de estafette wel goed voor de dag Halve finale De Die Stefan de Die heeft tijdens het EK korte baan de elfde plaats behaald op de 100 meter vrije slag. De uit Terneuzen afkomsti ge zwemmer verbeterde in de halve finale wederom zijn per soonlijk record. Hij kwam tot 48.06 seconden. Daarmee kwam De Drie drie tiende te kort voor de finalerace, die in een wereldrecordtijd van 45.12 seconden werd gewon nen door de Fransman Amau- ry Leveaux. Alain Bernard werd verras send uitgeschakeld in de series van de 100 meter vrij. De olym pische kampioen zette met 46,02 weliswaar de derde tijd neer, maar viel af omdat zijn landgenoten Leveaux (45,76) en Fabien Gilot (45,81) sneller waren. Bernard scherpte vorige week nog het wereldrecord op de 100 meter vrij aan tot 45,69. Stefan de Die profiteer de van de regel die bepaalt dat per land maximaal twee zwem mers door mogen gaan. Met de 22e tijd (48,23) mocht hij toch naar de halve finales. De Italiaanse Alessia Filippi heeft in Rijeka het wereldre cord op de 800 meter vrij ver beterd. Met haar tijd van 8.04,53 dook ze ruim onder het oude record dat sinds vorig jaar oktober met 8.08,00 in handen was van de Amerikaan se Kate Ziegler. Robin van Aggele eindigde gis teren net buiten de medailles op de 100 meter schoolslag. De zwemmer uit Hilversum fi nishte in een Nederlands re cord van 58,03 als vierde. Het goud op de 100 meter vlin derslag was voor de Serviër Mi- lorad Cavic in een nieuwe Eu ropese toptijd van 49,19. Op de 100 meter rugslag bij de vrouwen zegevierde de Kroati sche Sanja Jovanovic voor ei gen publiek in een Europees re cord van 56,87. komen. De Oranjevrouwen ver pletterden de concurrentie. Num mer twee Zweden was ruim vier seconden langzamer (1.38,00). De estafetteploeg had zich eerder op de dag achter Duitsland als tweede geplaatst voor de finale. Dat ge beurde met een heel ander groep je' alleen Kromowidjojo zwom ook 's morgens. Ze deed dat met Chantal Groot, Saskia de jonge en het jeugdige NZE-talent Clarissa van Rheenen (17). Afscheid Huntelaar na Ajax - ADO Den Haag AMSTERDAM - Klaas-Ian Huntelaar neemt 28 december afscheid van de supporters van Ajax. De aanval ler voetbalt per 1 januari voor Reaf Madrid. Sinds de transfer naar de Spaanse club werd afgerond, kwam Huntelaar niet meer in ac tie voor Ajax. Na afloop van de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag krijgen de fans gelegenheid hem uit te zwaaien. In de drie jaar waarin Huntelaar in Amsterdam speelde, maakte hij in 236 wedstrijden ros doelpunten. Levenslang Griekse voetbalhooligan ATHENE - Een rechtbank in Athene heeft gisteren een Griekse suppor ter van voetbalclub Olympiakos Pi raeus veroordeeld tot levenslang. De 32-jarige man vermoordde in maart 2007 tijdens ernstige rellen een supporter van het rivaliseren de Panathinaikos. Nog tien andere fans die betrok-' ken waren bij de veldslag werden gisteren ook veroordeeld. Zij kre gen celstraffen tot maximaal tien jaar. Doelman Gomes heeft heimwee naar PSV EINDHOVEN - Doelman Heurelho Gomes heeft de laatste weken bij diverse medewerkers van PSV aan gegeven dat hij graag zou willen te rugkeren naar de Eindhovense club. De Braziliaanse doelman heeft het niet naar zijn zin bij Tot tenham Hotspur, waar zijn positie onder vuur ligt. De nieuwe mana ger Harry Redknapp heeft laten doorschemeren dat hij tijdens de komende winterstop een vervan ger voor Gomes wil aantrekken. Van Bommel krijgt aanbod van Bayern MÜNCHEN - Bayern München heeft Mark van Bommel (32) gisteren' een nieuw contract aangeboden. De huidige verbintenis van de Ne derlandse middenvelder loopt aan het einde van het seizoen af. Van Bommel is bezig aan zijn der de seizoen in München. Van Bom mel begon deze voetbaljaargang als aanvoerder van 'Der Rekord- meister', maar belandde na een zwakke seizoensstart op de bank. Hij knokte zich terug in de basis. LANDBOUW- EN FRUITTEELT 18, 19 EN 20 DECEMBER een vroegtijdig vertrek van Ver beek ook de positie van de tech nisch directeur aan het wankelen zou brengen. Peter Bosz maakte zich hard voor de komst van Ver beek en is ook verantwoordelijk voor de samenstelling van de hui dige spelersgroep. Bosz hield zich gisteren op de achtergrond, Ver beek verklaarde blij te zijn met de steun van zijn spelers. „Iedereen mag schrijven wat hij "wil, maar ik kan er niks mee", reageerde de trai ner. Zijn ploeg zal alle energie no dig hebben om een goed resultaat tegen AZ neer te zetten. De koplo per komt vanavond op bezoek in De Kuip. De fans van Feyenoord zullen Verbeek opnieuw steunen, terwijl de spelers weer wat krediet kunnen opbouwen. Boete na ongeregeldheden Feyenoord moet als gevolg van de rellen tijdens het Uefa-Cup- duel met Deportivo La Coruha een boete van 25.000 euro aan de Uefa betalen. Er is al drie mille overgemaakt aan Depor tivo als vergoeding van de scha de die de Rotterdamse aan hang in het stadion aanrichtte. Feyenoord wil alle kosten ver halen op de boosdoeners. Veertien man hebben al een voorlopig stadionverbod. Vier fans krijgen tot dinsdag.de tijd- om zich te melden. Als ze dat niet doen, komen hun foto's op de website van Feyenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61