berco Moens en du Bois betreden Kikkerorde list makelaar K OQuve/ alles een stuk voordeliger Twee vrouwen beroofd in Terneuzen M2Makelaars.nl s\msmam Kamerleden op de bres voor kaartautomaat Meubelstoffering Kerstconcert Veronica in kerk Oostburg Z pzc Zaterdag 13 december 2008 29 lange vorststraat - Aardenburg eert koster en SCA-secretaris op de twaalfde van twaalfde. aardenburg - Soms lijkt het of niets in de Kikkerstad Aardenburg kan gebeuren zonder dat Mare Moens erbij betrokken is. Het kon dus niet uitblijven dat ook hij werd opgenomen in de Orde van de Aardenburgse Kikker. Samen met Lenie du Bois ontving hij gis teravond de Kikkerorde uit han den van wethouder Maria le Roy. De nieuwe ridders worden sinds 1973 op de twaalfde van de twaalf de benoemd. Een ding hadden allen gemeen: ze moesten zich ver dienstelijk hebben gemaakt voor Aardenburg of de stad meer naamsbekendheid hebben gege ven. Mare Moens is naast koster in de RK parochie ook vicevoorzitter van het kerkbestuur, betrokken bij de kerstmarkt en de kerststal bij de kerk en lid van de Koninklijke Muzieksociëteit Aardenburgse Fan faren. Ook zorgt hij voor kopij voor hun blad De Fanfarelaar. Ver terneuzen - Twee vrouwen uit Terneuzen zijn gistermiddag be roofd. Een 83-jarige vrouw overkwam dat in een winkel in de Arsenaal straat. Toen zij wilde afrekenen bleek dat al haar geld, meer dan honderdvijftig euro, uit haar porte monnee was weggenomen. De portemonnee zelf zat nog in haar tas. In een winkel in de Bellamystraat werd de portemonnee van een 64-jarige vrouw gestolen uit haar schoudertas. Er zat een bedrag in van meer dan honderd euro, als mede persoonlijke papieren. der is Moens volleybal-scheidsrech ter. Lenie du Bois woont nog maar zes jaar in Aardenburg en is vol gens stadsraad-voorzitter Han Pie- laet volledig ingeburgerd. Ze is se cretaris van SCA, de Stichting Cul tureel Aardenburg, en van de afde ling van de Plattelandsvrouwen, en zij doet bij de voetbal en de ten nisvereniging kantinedienst. Kerstconcert Oefening Baart Kunst Hoofdplaat hoofdplaat - Muziekvereniging Oefening Baart Kunst houdt zater dag 20 december haar kerstconcert in de katholieke kerk van Hoofd plaat. Voorzitter )ohn Bolsius be looft een concert waarbij iedereen 'ouderwets mag meezingen'. Leer lingen van basisschool De Hoge Plaat vertellen tussen de gezangen door het kerstverhaal. De concert en vertelavond begint om 19.30 uur. Concert Jongerenkoor in Aardenburg aardenburg - 'Kerst, dichtbij en toch ver weg', is het thema van het kerstkofFieconcert van het Jon gerenkoor in Aardenburg. Dat vindt plaats op zaterdag 20 decem ber in de RK-kerk aan de West straat. Aanvang 19.30 uur. Onder leiding van dirigent Freddy Moens zingt het koor eigentijdse vredes- en kerstliederen. Het koor, bestaan de uit 75 leden, wordt begeleid door het eigen combo. Dance-event in Penny Lane in Oostburg oostburg - Vier dj's staan in de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 december garant voor een swin gende tweede editie van het dan- ce-event Zjikkers in Penny Lane in Oostburg. Onder het thema 'Eeu wig duurt het langst' draaien The Waiters, Nsur en Tom K tussen 22.00 en 3.00 uur plaatjes, die de regio kennis laat maken met de 'fantastische en vernieuwende' elektro- en technoscene. Zwinkoor zingt in raadzaal belfort sluis - Het Zwinkoor Sluis/Cad- zand geeft morgen een 'stemmig en gevarieerd' kerstconcert in de raadzaal van het belfort in Sluis. Behalve kerstliederen zingt het Zwinkoor ook andere, sfeervolle nummers. Het Terneuzens Vocaal Ensemble en een strijkorkest tre den als gast op. Koorpianist Mare Stepman zorgt voor de begelei ding. Het concert begint om twee Voorronde van Groot Dictee in Belfort Sluis sluis - De Stichting Johan Hen drik van Dale houdt zaterdag 14 fe bruari een voorronde voor het Groot Nederlands Dictee in het Sluise Belfort. Deelnemers kun nen zich vanaf nu tot en met 31 ja nuari opgeven. Inlichtingen voor deelname, zowel voor volwasse nen als kinderen, zijn te vinden op www.davidsfonds.be/dictee. De winnaars van de voorronde wor den diezelfde avond gehuldigd. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaal 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? iRATIS VOOR VERHUURDER! V RpTS-VAST GROEP Dé grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl den haag - PvdA-Kamerleden Luuk Blom en Diederik Samsom willen dat de Nederlandse Spoor wegen alsnog een kaartautomaat plaatsen bij het veerplein in Bres- kens. De NS weigeren dit vanwege de hoge kosten en het te kleine aantal bezoekers. Volgens Blom en Samsom zijn met name ouderen de dupe. Zij ko men met de veerboot van Bres- kens in Vlissingen en hebben te weinig tijd een kaartje te kopen omdat de trein dan al vertrekt. Dit levert volgens beide Kamerleden een onnodige belemmering op. Aan de minister van Verkeer wordt daarom gevraagd met de NS in overleg te treden. Meubel stofferen, is één van de vele mogelijkheden binnen een bedrijf met 80 jaar ervaring. Dat betekent niet alleen vakkennis maar ook service. Vraag eens vrijblijvend een offerte aan. Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanderen. N O E N S www.noens.nl Meekrapweg 26, Axel T: (0115) 56 22 38 oostburg - De Koninklijke Mu ziekvereniging Veronica uit Zuid- zande houdt donderdag 18 decem ber haar traditionele kerstconcert in de katholieke Eligiuskerk in Oostburg. Het gemengd koor Cantando, uit het Vlaamse Wingene, treedt zo wel apart als samen met Veronica op. Hoewel het de eerste keer is dat Veronica en Cantando samen spelen, staat een vervolg al vast. Na het kerstconcert, waarin zowel bekende 'klassiekers' als kerstnum mers zijn te horen, houden beide gezelschappen 17 januari een nieuwjaarsconcert in de Sint Amanduskerk in Wingene. Het kerstconcert begint om 20.00 uur. Aardenburgers Mare Moens en Lenie du Bois zijn blij met hun toetreding tot de Kikkerorde. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57