Tweede leven gloort voor Sas Glas Nieuwstraat 'Cavelot Cadzand is zeker levensvatbaar' Hulst verhuurt gemeentehuis Kloosterzande 2500 euro voor belevingstuin van Tragel bartz optiek Tandartsenpraktijk Z pzc Zaterdag 13 december 2008 I 27 kloosterzande - De gemeente Hulst heeft besloten het voormali ge gemeentehuis in Kloosterzande niet te verkopen, maar de komen de jaren te verhuren. Een huurder is al gevonden, want de projectleiding van Plan Perkpol- der neemt zijn intrek in het pand aan het Hof te Zandeplein in Kloosterzande. „De samenwerkingsovereenkomst voor Plan Perkpolder tussen over heid en bedrijfsleven is getekend. Het bestemmingsplan ligt bij de provincie en dat betekent dat de ac tiviteiten voor het plan zo langza merhand kunnen beginnen", zegt wethouder Frans de Vries (organi satie). De gemeente had het ge meentekantoor al langere tijd in de verkoop staan. Gezien de huidi ge economische situatie verwacht De Vries het pand niet op korte termijn te kunnen verkopen. „Ge zien de recessie leek het ons daar om een goed idee het pand voor een behoorlijk aantal jaren te kun nen verhuren." Over de hoogte vah de huurprijs moet de gemeen te nog onderhandelen met de pro jectleiding van Plan Perkpolder. Herstructurering en sloop moet bedrijf nieuw elan geven door Conny van Gremberghe sas van gent - „Ja, het is met oude fabrieksgebouwen net als met de Berlijnse Muur. Het is aar dig om er een stukje van te behou den, maar je bent wat blij dat de rest gewoon verdwenen is." Directeur John de Baere van Sas Glas zegt het zonder een spoor van meewarigheid. Over goed een halfjaar kan hij blij zijn, want dan zijn de oude delen van de glasfa briek, grotendeels stammend uit 1899, van de aardbodem verdwe nen. Het vrijkomend terrein van 3 hectare wordt overgedragen aan de gemeente Terneuzen die het vervolgens doorverkopen zal aan Zeeland Seaports. Sas Glas bouwt vervolgens naast de oude fabrieks hal een nieuw kantoor en concen treert zijn productie volledig in de nieuwere bedrijfsvleugel. De herstructureringsoperatie, die maandag begint, kost ettelijke mil joenen euro's en wordt groten deels bekostigd met de grondver- koop en een provinciale subsidie voor de herstructurering van oude bedrijfsterreinen. „Eigenlijk had den we jaren geleden al deze ope ratie willen uitvoeren, maar het kwam er niet van. Te duur, te moeilijk. Altijd waren er argumen ten voor uitstel. Nu komt het er eindelijk toch van en nog wel op een moment dat het economisch niet best gaat", zegt De Baere. Sas Glas maakt - net als veel ande re maakindustrieën - een moeilij ke tijd door. Vorige maand kon een staking op het laatste moment worden afslagen door de bon den toch een nieuw cao-akkoord mee te geven. Dat gebeurde op een moment dat - door de finan- 'Operatie doorgevoerd op moment dat het economisch niet best gaat' ciële crisis - de omzet fors terug liep. „Klanten zetten 'projecten op 'hold', stellen zaken uit. Dat is te merken aan onze omzet die in een paar maanden tijd met 25 procent is teruggelopen. Een en ander zal gevolgen hebben voor onze be drijfsvoering. We hebben nu al een vacaturestop en zullen in het kader van de herstructurering toch met minder mensen moeten werken. Onze uitzendkrachten - momenteel nog dertig - zullen dat als eersten merken." Toch willen De Baere en adviseur Bert van de Wijnckel niet sombe ren. Sas Glas - dochter van de Fran se Saint-Gobaingroep - maakte eer der slechte tijden door. In de Eer ste en T\veede Wereldoorlog lag de productie jaren stil. Slecht ging het ook tussen 1973 en 1983 toen Sas Glas de omschakeling moest maken van traditionele glasfabriek naar specialiteitenbedrijf Dat laat ste is de Sasse onderneming, waar 170 vaste krachten werken, nog steeds. De gevelbouw is de voor naamste markt, hoewel de interi- eurmarkt aan belang wint. clinge - Stichting Tragel heeft de ze week een cheque van 2500 euro in ontvangst" genomen van de fir ma Sikkens. Het bedrag komt ten goede aan een belevingstuin, die op het terrein in Clinge wordt aan gelegd. Marleen Haartsen was als voorzitter van de commissie Bele vingstuin blij met de gift. „We zul len het geld goed besteden. Uiter aard zijn anderen die een donatie willen doen voor onze belevings tuin, van harte welkom. Het moet een speciale plek worden voor on ze cliënten waarbij beleven, erva ren' en herdenken centraal staan." In het eindontwerp van de tuin, die al deels is aangelegd en die uit verschillende 'kleurkamers' zal be staan, zullen ook nog enkele muur tjes worden opgetrokken die van flitsende kleuren moeten worden voorzien. In die aparte 'kamers' zullen Zien, Herdenken, Voelen en Horen terugkomen, 'X> Noordslraal 13. Axel Tel. 0115-562772 Brillen, oogmeting, contactlenzen door Frank van Cooten sluis - Ondanks de economische recessie is het recreatiepark Cave lot met 450 te bouwen vakantiewo ningen in Cadzand-Bad zeker le vensvatbaar. „Er is nog ruimte voor vakantiewo ningen aan de kust. Maar het risi co ligt natuurlijk nog altijd bij de projectontwikkelaar", zegt voorzit ter Marten Wiersma van de ge- biedscommissie in West Zeeuws-Vlaanderen. De gebiedscommissie ziet er wel streng op toe dat er voldoende plek in het park blijft voor recrea- tienatuur. De huizen worden ge bouwd in een nieuw duingebied. Cavelot is in 2004 in het gebieds- plan opgenomen als een 'pareltje aan de kust'. Sindsdien is veel an- derd. Het oorspronkelijke aantal van 250 vakantiehuizen op veertig hectare is verhoogd tot 450 op 48 hectare. De ontwikkelaar heeft de extra opbrengsten nodig om de kwaliteit van het park te waarbor gen. „Het was toen een prachtig plan. Een beetje wonen in de natuur", zegt Wiersma. „Dit ideaalbeeld is echter verlaten. Het andere plan was toch beter." De gebiedscommissie geeft: toch een positief advies over 'Cavelot 2008' aan de gemeente Sluis. „Cad zand-Bad kan immers een fikse op pepper goed gebruiken." Wenst u gebitszorg volgens de nieuwste wetenschappelijke ontwikkelingen en trends? Haarscherpe routine controle Kroon- en brugwerk Elke tandheelkundige zorg Esthetische correcties Tandvleesbehandeling Tandbleking Kunstgebit U kunt zich nu bij ons inschrijven! Vragen? Bel en maak afspraak voor een gratis en vrijblijvend consult. 0117 45 35 80, Nieuwstraat 55, 4501 BC Oostburg Directeur John de Baere (I) en adviseur Bert van de Wijnckel bij het te slopen deel van de fabriek: „Net de Berlijnse Muur. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55