Hulst weigert hotel bij Reynaertland Bruggen over zeesluis officieel open en dicht Wiersma poogt breuk met ZLTO te lijmen Waterdunen roept ook positieve reacties op Kerstmarkt Sluis begroet nieuwkomers Overname De Sprong in Zaamslag Jurry Terneuzen b.v. 'Maak kennis met de visserij' 26 Zaterdag 13 december 2008 PZC Z De nieuwe bruggen werden officieel 'ingewijd' door de versierde slepers Multratug 16 en Hemiksem. foto Camile Schelstraete Oude bruggen precies precies 40 jaar na opening vervangen. door Wout Bareman terneuzen - De sleepboten Multra tug 16 en Hemiksem voeren gister middag omstreeks half vier met volle kracht de zeesluis in Terneu zen in. De rijk gepavoiseerde sle pers voeren een lint kapot dat dwars over de sluiskolk was ge spannen en namen daarmee officieel, want onder toezicht van tientallen genodigden, de twee nieuwe sluisbruggen in gebruik. De twee veertig jaar oude bruggen werden dit jaar vervangen door nieuwe, helblauwe exemplaren. Commissievoorzitter wil landbouw weer bij gebiedsplan betrekken. door Frank van Cooten SLUIS - Voorzitter Marten Wiers- ma van de gebiedscommissie West Zeeuws-Vlaanderen probeert be gin volgend jaar landbouworgani satie ZLTO toch weer bij deze com missie te betrekken. ZLTO-vertegenwoordiger Rinco de Koeijer stapte onlangs uit de ge biedscommissie omdat hij het diet eens is met het standpunt omtrent recreatie- en natuurproject Water dunen bij Breskens. De gebieds commissie beschouwt het inpas singsplan van de provincie als mid del om het project vlot te trekken. Tot nu toe is slechts honderd van de benodigde driehonderd hectare verworven. Het inpassingsplan Het is de tijd van de kerstmarkten dus, kom, dacht dat groepje oudere Bressiaanders, we stappen in de au to en rijden gezellig naar Duis burg. Eén van de vrouwen, zelf af komstig uit die contreien, zou als reisleidster optreden. De reis ver liep voorspoedig. En eenmaal aan gekomen in de Duitse stad genoten ze van een drankje en een hapje. Tot die vervanging werd besloten nadat het roro-schip Tor Flandria in februari 2006 de noordbrug had geramd. De nieuwe bruggen zijn zes meter verder naar achter ge plaatst om dergelijke schadevarin- gen in de toekomst te voorkomen. Angelien van Boxtel, hoofd Water district Westerschelde van Rijks waterstaat, wenste de bruggen een 'lang en ongeschonden' leven toe. Daarna deden de slepers hun werk en onthulden algemeen di recteur Rick Groeninck van het Vlaamse departement van Mobili teit en topman Rein van der Kluit van Rijkswaterstaat Zeeland een informatiepaneel bij de sluis. Wa terstaat vierde 's avonds het veer tigjarig bestaan van de zeesluis. gaat nog steeds uit van vrijwillig heid maar past onteigening toe als onderhandelingen met grondeige naren op niets uitlopen. De ZLTO houdt vast aan vrijwilli ge grondverwerving. Dit is ook als uitgangspunt opgenomen in het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal. Het loslaten van de vrijwilligheid bete kent volgens De Koeijer in feite het overboord gooien van het ge biedsplan. De Koeijer stapte daar om op. Wiersma betreurt de stap van de landbouworganisatie. „We laten het stof neerdalen en begin vol gend jaar proberen we via gesprek ken de ZLTO toch weer bij de ge biedscommissie te betrekken." De landbouworganisatie is volgens Wiersma overigens nog steeds be trokken bij uitvoering van bepaal de onderdelen van het gebieds plan waaronder kavelruil. Tip? redactie@pzc.nl Ze keken hun ogen uit. 'Duitsers pakken dat toch heel anders aan dan wij in Nederland', luidde al snel het oordeel. Maar echt iets van hun gading vonden ze niet; de portemonnees werden niet getrok ken. Of tóch nog, vlak voor ver trek. Want zulke mooie selderij knollen zie je bijna nooit. En dan die andijvie. Prachtig. Plan Lievens is in strijd met bestemming zone tot natuurgebied. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst werkt niet mee aan de bouw van een the mahotel in het gebied tussen de Wittebrugstraat en het parkeerter rein van het overdekte zwembad Reynaertland aan de Kreekzoom in Hulst. Het college van B en W heeft dat laten weten aan eigenaar Frans Lie vens. van Reynaertland. Zijn plan voor Residentie Bastion Reynaert voorziet in de bouw van 56 appar tementen; 24 hotelkamers en 32 koopappartementen. Het college laat Lievens weten dat de zone waarin hij het hotel wil bouwen in het bestemmingsplan Zoetevaart de bestemming natuur gebied heeft. De eigenaar van Rey naertland heeft onvoldoende ruim telijk onderbouwd waarom de ge- SLUIS - Een interculturele sfeer gis teren in het Visserij museum in Breskens. De gemeente Sluis ver welkomde tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Visserijmu seum in Breskens 44 'nieuwe Ne derlanders'. Loco-burgemeester Maria le Roy besteedde aandacht aan de beteke nis van de Nederlandse nationali teit, waarvan democratie, het ge lijkheidsprincipe en het kiesrecht belangrijke pijlers zijn. Zij stond bovendien ook stil bij de rechten en plichten die bij het Nederlands staatsburgerschap horen. De 44 'nieuwe Nederlanders', waaronder zestien met de Bel gische-, vijf met de Turkse-, een met de Sri Lankaanse en een met de Jordaanse nationaliteit, hebben het afgelopen jaar de Nederlandse nationaliteit gekregen. Na een korte toespraak van de wet houder kregen de 'nieuwe Neder landers' een rondleiding door het museum. breskens - Het visserij museum in Breskens houdt vlak voor het ein de van het jaar weer een winters vissersfestijn. Liefhebbers bekijken dinsdag 30 december vanaf een boot de zeehondenpopulatie op de Hooge Platen, krijgen een rond leiding op een viskotter en red- meente in afwijking van de strij digheid met die bestemming toch mee zou moeten werken aan de bouw van het hotel. Het college toont in de brief wel de bereidheid om in onderling overleg te bekijken welke ontwik kelingen wel passend zijn in de omgeving van Reynaertland. De aan Reynaertland gelieerde stichting wil daar de natuurbele ving stimuleren in het uitgestrekte bosgebied tussen de Wittebrug straat en de Expresweg. In reactie op het concept-plan dat daarvoor door de stichting bij de gemeente is ingediend, laat het college weten dat het bedrijf Reynaertland voor de gemeente de centrale gespreks partner is en blijft. Het college ad viseert de stichting daarom voor De gemeente Hulst wil niet mee werken aan de bouw van een ho tel met appartementen naast overdekt zwembad Reynaertland aan de Kreekzoom in Hulst. Bewoners Killet je en Zandertje zien invulling natuurgebied zitten. door René Hoonhorst MIDDELBURG - Niet alle West-Zeeuws-Vlamingen zijn te gen de inrichting van Waterdu- nen. De provincie en vertegen woordigers van recreatieonderne mer Molecaten ontvingen maan dagavond tijdens een informatie avond op camping Napoleonhoe ve ook complimenten over de 'prachtige natuurinvulling'. Projectleidster Lies Dekker van de provincie meldt dat ze van diverse inwoners uit de streek complimen ten kreeg over de plannen voor zil te natuur. Ook bewoners van het Killetje en het Zandertje waren al lesbehalve negatief. „Ze wilden de zekerheid dat ze in hun huis kun nen blijven wonen, maar ze zijn dingsboot De Zeemanshoop en maken in het visserijmuseum ken nis met een nettenboeter en mo delbotenbouwers. Ook kunnen ze producten van paardenmelk ko pen. Kaartjes voor het winterarran- gement, dat om 11 uur begint, zijn bij te koop bij de VW Breskens. de planvorming verder samen op te trekken met het bedrijf Lievens beraadt zich nog op de weigering van de gemeente en geeft geen commentaar. Voorzitter Walter Naessens van de stichting Reynaertland daarente gen, laat weten dat hij niet gechar meerd is van het antwoord van de gemeente aan de stichting. „Dit be gint stilaan een machtsstrijd te worden waarin de stichting verma len dreigt te worden tussen de ge meente en Reynaertland BV. Wij hebben daar part noch deel aan en willen met open vizier met de ge meente onderhandelen over ons plan om de natuurbeleving in de omgeving van Reynaertland te ont wikkelen." Naessens zegt dat hij het idee heeft dat de gemeente de stichting af wil schepen 'en dat willen wij niet'. „Dit kan zo nog maanden du ren en daar is de stichting Reynae rtland niet mee gediend", aldus de voorzitter verder in zijn reactie. heel blij met natuur voor de deur. Ze drongen vooral aan op een mooi, goed geoutilleerd bezoekers centrum voor de nieuwe recreatie polder." Het bezoekerscentrum wordt uitge baat door de recreatieondernemer. „Het centrum dient ook als horeca- voorziening. Maar er zal zeker veel informatie te vinden zijn, waar mensen iets van kunnen leren. We moeten nog onderhandelen met Molecaten over hoe het cen trum er precies komt uit te zien. Maar dat het meer wordt dan een hoekje met een aantal folders staat vast." Dekker vult aan dat ook de omwo nenden zich betrokken voelen bij het toekomstige informatiecen trum. „Ze vragen ons vooral de ba sisscholieren bij Waterdunen te be trekken. Die moeten in het cen trum én het gebied- zelf van alles kunnen leren en ontdekken." ZAAMSLAG - De stichting Prokino neemt met ingang van volgend jaar de stichting Peuterspeelzaal De Sprong in Zaamslag over. Verte genwoordigers van beide stichtin gen hebben deze week een ovei eenkomst getekend. Prokino heeft verspreid over h hele land vestigingen vc a opvang. In Zeeuws-Vlaam im ken de dertien locatie;> van 'luultje' deel uit van dezè stich ting. Prokina heeft in Zaamslag al een buitenschoolse opvang in het dorpshuis voor kinderen van nul tot vier jaar. De kinderopvang draagt eveneens de naam Juultje. De peuterspeelzaal behoudt de naam De Sprong. projektinriehting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl (m>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54