Hinkelien Schreuder kan Feyenoord doet poging om Maak uw verzameling compleet! Combinatie Val d'lsère prooi voor Raich IT lees vind leef Bestel nu de ontbrekende delen via onze webwinkel! 42 Zaterdag 13 december 2008 PZC Tweede zege voor Oostenrijkse skiër binnen twee weken. VAL D'ISERE - De Oostenrijkse skiër Benjamin Raich heeft gisteren bij het wereldbekerevenement in Val d'lsère de combinatie op zijn naam geschreven. De 30-jarige Raich had voor de super-G en de slalom 2 minuten en 2,48 secon den nodig. De Fransman Jean-Bap- tiste Grange eindigde op 0,34 se conde als tweede. Het brons was voor Marcel Hirscher uit Oosten rijk' hij gaf 0,69 toe op zijn landge noot. Raich won vorige week in het Amerikaanse Beaver Creek al ver rassend de reuzenslalom. De lasti ge super-G in Val d'lsère eiste in de ochtenduren een aantal voorna me slachtoffers. De Amerikaan Bo de Miller, de Noor Aksel Lund Svindal en de Zwitser Didier Cuche gingen al na een paar poort jes in de fout en zagen hun kansen op de winst daarmee verdwijnen. Ook tijdens de afsluitende slalom op de zware Bellevarde-piste ver pestten een aantal favorieten, on der wie de Amerikaan Ted Ligety en de Kroaat Ivica Kostelic, een goede klassering. Raich, de olympisch kampioen op de slalom, bleef wel overeind en boekte in de Franse wintersport plaats de 32e wereldbekerzege uit zijn carrière. „Mijn zege in Beaver' Creek gaf me veel zelfvertrouwen terug. Dat haalde de druk eraf en daarom was ik vandaag heel rus tig", aldus Raich. De 30-jarige Oostenrijker schoof door zijn overwinning in het we reldbekerklassement op naar de tweede plek met 293 punten. Axel Lund Svindal voert het klassement aan met 345 punten. In het sei zoen 2005-2006 won Raich de alge mene wereldbeker. Begin mei 2008 verscheen het eerste deel van de 12 delige verzamelserie Donald Duck avonturen. Een jaar lang geeft de PZC iedere eerste zaterdag van de maand een nieuwe strip uit met daarin twee originele Donald Duck verhalen uit de jaren vijftig. In totaal dus de eerste 24 uitgaven uit 1952 en 1953 op A5. Verzamel ze alle twaalf! Heeft u een deel gemist? Bestel hem nu op: www.pzc.nl/webwinkel en u ontvangt uw bestelling binnen 3 werk dagen thuis. bestel opwww.pzc.nl/webwinkel Ook goud Veldhuis en estafetteploeg op EK kortebaan. door Rob de Bruyn RIJEKA - Ze had al acht keer goud gepakt op een WK of EK korte baan, maar altijd'met een estafette ploeg. Gisteren, tijdens de tweede dag van het EK kortebaan in Rijeka, trad zwemster Hinkelien Schreuder dan eindelijk uit de schaduw van haar clubgenoten Marleen Veldhuis en Inge Dekker. Eerst was de NZE-zwemster de beste op de 50 vlinder in een Euro pees record (25,21), mondiaal de tweede tijd ooit, om nog geen twintig minuten later ook weer goud te veroveren met de estafette ploeg, op de 4x50 vrij in een we reldrecordtijd van 1.33,80. Ook Veldhuis pakte gisteren nog een tweede Europese gouden me daille, op de 100 vrij, haar derde op die afstand (na 2005 en 2006). Het jeugdige talent Ranomi Kro- mowidjojo eiste het brons voor zich op. Zij scherpte in Kroatië haar pr steeds verder aan. Het ging van 53,47 voor het toernooi via 53,10 in de series en 52,75 in de hal ve finale tot 52,22 in de eindstrijd. Schreuder (24) was uiteraard dol blij, maar ze toonde zich ook aar dig zelfbewust. „Ik wist dat ik het in me had 'om die 50 vlinder te winnen. Mijn prestaties zijn al het hele seizoen goed." Over de weini ge minuten tussen de twee 'gou den' nummers: „Je hebt geen tijd om na te denken, je bent continu bezig. Je moet je pak uit doen - want dat kun je tussendoor echt niet aanhouden - en daarna weer snel een pak aantrekken." Dat Schreuder in topvorm ver keert, was 's morgens al gebleken tijdens de series van de 100 meter wisselslag. De geboren Twentse kwalificeerde zich als nummer één voor de halve finale, in een kam- pioenschaps- en Nederlands re cord van 59,75. Dat was 0,65 secon den sneller dan de oude toptijd van Femke Heemskerk en een vol le seconde onder haar pr. Om geen risico te nemen, zegde Schreuder af voor de halve finale 100 wissel. „Met pijn in mijn hart. Maar ik had van tevoren al gezegd dat de prioriteit lag bij de 50 vlin der." Veldhuis (29) spoelde met haar twee plakken definitief de slechte smaak weg van de Olympi sche Spelen, waar ze op de indivi duele nummers naast de prijzen greep. Donderdag in de series had Veldhuis haar eigen Europees re cord al aangescherpt, van 52,08 tot 51,91 seconden. In de halve finale deed ze het daarna wat rustiger aan (52,35), om in de finale dicht bij haar tijd uit de series te komen: 51,95. „Wat er op de Spelen ge beurd is, blijft jammen Mijn finale- tijd in Peking was niet representa tief voor wat ik kan", zei Veldhuis. „Maar we gaan gewoon verder. Ik heb laten zien dat ik nog steeds 'Ik had van tevoren al gezegd dat de prioriteit lag bij de 50 vlinder' heel hard kan zwemmen en daar ben ik natuurlijk erg blij mee." Spelersgroep schaart zich met verklaring achter Gertjan Verbeek. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De aanvoerder die zich ondanks zijn status het liefst altijd een beetje verschuilt, nam gisteren ineens plaats achter een microfoon. Met een verklaring wil de Giovanni van Bronckhorst dui delijk maken dat er bij Feyenoord geen sprake is van een vertrou wenscrisis tussen de spelers en hun trainer. Gertjan Verbeek kreeg de steun waar hij op had ge hoopt en kon een voorzichtige glimlach niet onderdrukken. De vraag is echter wat die woor den van Van Bronckhorst waard zijn. De geluiden over ontevreden spelers die zelfs gestemd zouden hebben over de positie van Ver beek werden de afgelopen dagen steeds luider. „Allemaal onzin", verklaarde de aanvoerder echter namens de voltallige spelersgroep. „Wij vinden het nodig een aantal verhalen de wereld uit te helpen, want die veroorzaken een negatie ve stemming in de groep en bin nen de club." Een generatiekloof binnen de selectie? Absoluut niet waar, zegt Van Bronckhorst. En het geklaag over te zware trainin gen en de uren in het krachthonk? „Tijdens het gesprek dat we maan dag met de spelers onderling heb ben gehad is dat helemaal niet naar voren gekomen. Maar de vele publicaties zorgen ervoor dat de kloof tussen de trainer en spelers alleen maar groter wordt. Je krijgt het idee dat beide partijen tegen over elkaar staan. Dat gevoel heb ben wij als spelers helemaal niet. We willen samen een weg inslaan om weer te presteren." Het signaal dat Van Bronckhorst af gaf zal door de directie met een te vreden gevoel zijn ontvangen. Vol gens de hoge heren staat de posi tie van Verbeek niet ter discussie. En al was dat wel zo: geld om de trainer te ontslaan is er niet in Rot terdam-Zuid. Daarbij komt dat Bij Feyenoord lijkt alles weer koek en ei. Gelet op de penibele financiële situatie van de club is ontslag van trainer Gertjan Ver beek geen optie. De gouden estafetteploeg op de 4x50 meter vrije slag. Marleen Veldhuis, Ranonntfb winst op het EK kortebaan in Rijeka.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44