Prachtig politiewerk in Opnieuw honderden ontslagen bij ArcelorMittal in Gentse Kanaalzone Tour d'Eglise De krant 5 weken voor 15 euro! PZC Veranderingen snel doorvoeren 2 l Zaterdag 13 december 2008 PZC MAIKEL HARTE Mijn favoriete sport komt naar Zeeland en nog wel het grootste evenement in die sport: de Tour de France. Met al die dopinggevallen is de liefde wel wat be koeld, maar ach, als ik voetballers de meest idiote fopduiken zie maken om een penalty te versieren, met een handje zie wapperen om een ander een gele kaart aan te smeren en minu ten lang kermend op de grond zie liggen om maar tijd te kun nen rekken en vervolgens huppend en hossend de overwin ning zie vieren, dan valt het bedrog bij wielrennen nog wel mee. En dan heb je nog de voetbalsupporters die complete ste den weten te verbouwen. Nee, dan de wielerfan. Die zorgt niet voor vechtpartijen, plunde ringen en verbaal geweld, hoog uit voor een naam op de weg die jaren blijft staan. Die wieler fan staat in 2010 langs de Zeeuw se wegen om de tourkaravaan voorbij te zien flitsen. Dat is uniek, want behalve de Eneco-tour en de Delta-profronde moeten we het hier qua wielerwedstrijden vooral met het 'rondje rond de kerk' doen. Dat rondje dreigt nu door de Tour naar de achtergrond verdreven te worden en het is dan ook niet vreemd dat de SGP en de Christenunie zich tegen de komst van de Tour verzetten, te meer omdat deze nota bene ook nog eens op een zondag door provincie zal trekken. Het mooie van een democratie is dat zij hun stem kunnen laten horen, maar het zal toch wel doorgaan hè? Ik zie die prachtige helikopterbeelden van Zeeland - de Fransen zijn er meesters in - de wereld al overgaan. Ze zetten er bovendien keurig bij wat de kijker te zien krijgt: Nélie-Jeannette, Le Pont de Zélan- de en natuurlijk L'Escaut. En als ze op het juiste moment fil men zien we vanuit de lucht misschien nog wel een groep keu rig in het zwart en donkerblauw geklede Zeeuwen, fietsend naar de zondagsmis: un peloton des chaussettes noires. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Die wielerfan staat in 2010 langs de Zeeuwse wegen COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 914330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E; bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-viaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend Goed. T: 076- 53,1 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.nS/lezersservice of bei: 0800 - 0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro ri.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering Van de abonnementsovereenkomst..Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante: producten en diensten van andere onderdelen van, Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling, per accept van 69,25 per kwartaal ik neem-een proefabonnement van 5 Weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik. heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon' naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 -0231 231 (gratis) Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 0e PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het cololon treft u nadere informatie Het korps Zeeland heeft een boek dicht te doen, besloot Boele Staal gisteren de presentatie van zijn onderzoek naar de problemen bij de politie. In krap vier maanden tijd legde hij in opdracht van minister Guusje ter Horst de blauwe ziel bloot. De rapportage draagt als veelzeggende ondertitel 'Dubbele waarheden in beeld'. door Emile Calon en Marcel Modde Met zeker vijftig sleutel figuren uit en rond het politiekorps heeft de commissie Staal sinds september gesprekken ge voerd. Om wat meer diepgang te krijgen, werden nog eens veertig groepsinterviews gehouden en een enquête uitgezet. Het vierde spoor dat Staal volgde, richtte zich specifiek op het integriteitsdossier dat de ondernemingsraad had sa mengesteld over de handel en wan del van de korpsleiding, ex-hoofd commissaris Fup Goudswaard in het bijzonder. Wat dat laatste betreft was er spra ke van een 'grote waaier van mel dingen' van de werkvloer. Uit dat zwartboek werden veertig kwes ties gelicht, die er volgens Staal ook werkelijk toe deden. Zowel strafrechtelijk als disciplinair zijn binnen dat kader echter geen on- oirbare feiten aangetroffen. Maar zeker zo belangrijk, vindt Staal, is het mijden van alle schijn. Dat Goudswaard een afgekeurde poli- tie-auto bij een garage heeft ge kocht, is niet verboden, 'maar dat soort dingen moet je gewoon niet doen'. Staal verwijt de weggestuur de korpschef tevens dat hij 'slordig en onhandig is omgesprongen met geruchten over malversaties'. En ook zijn frivole omgang met vrou welijke collega's past volgens Staal en zijn rechterhand P. Felix een lei dinggevende niet. Desondanks is Goudswaard niet de kiem voor de problemen in Zee land, stelt Staal eveneens. Die bo dem is begin jaren negentig ge legd, bij de samenvoeging van de gemeente- en rijkspolitie. „De per sonele integratie is mislukt. Er zijn mensen op stoelen blijven zittten waar ze altijd al zaten." Wanneer twee organisaties fuseren, is het verstandig te zorgen dat er een goe de mix onstaat met vers bloed. Dat voorkomt volgens Staal ook het ty pisch Zeeuwse eilanddenken. Daarmee legde hij gisteren in Mid delburg gelijk maar een brug naar de plannen van Ter Horst het be heer van de huidige politiekorp sen weg te halen uit de regio's en onder te brengen in één (nieuwe) centrale organisatie. Want volgens Staal is de huidige schaal van het Zeeuwse korps eenvoudigweg te klein voor een serieus loopbaanbe leid en roulatie. Dat Ter Horst uit gerekend ook gisteren met haar plan kwam, is volgens Staal puur toeval en heeft in directe zin niets met de Zeeuwse situatie te maken. Een beetje wrang was wel de con clusie van Staal dat als het regio naal college van burgemeesters, het.Openbaar Ministerie en de mi nister beter hadden opgelet, het misschien allemaal zo ver niet had hoeven komen in Zeeland. Tevre- denheidsonderzoeken uit 2006 en 2007 gaven al het signaal dat er iets mis was. Dat niemand die nood kreet heeft herkend, wijt Staal aan het ambtelijk taalgebruik in die rapporten. Maar ook de ondernemingsraad (OR) en de vakbonden hadden van hem best eerder aan de bel mogen trekken. Wellicht was dan de hele vertrouwenskwestie ('ach teraf een veel te zwaar middel') niet nodig geweest. OR-voorzitter Chris Vink kan zich die kritiek ge deeltelijk voorstellen. „Maar het is ook zo dat de irritatie zich op bouwt. Tot het moment dat het écht niet meer gaat. Als wij dit niet zo hadden gespeeld, was deze kwestie niet naar buiten geko men." Goudswaard was gisteren onbereikbaar voor een reactie. Sterke kanten Goudswaard Ex-korpschef Fup Gouds waard had volgens Boele Staal veel positieve kanten. In zijn rapport somt hij er een aantal op: - Rechtlijnigheid, visie, vakken nis en organisatievermogen, gecombineerd met een 'warm hart' en humor. - Inspirerende toespraken, een charismatische persoonlijk heid. - Hij spreekt de taal van de werkvloer en heeft aandacht voor individuele problemen. - Hij had het Zeeuwse politie korps op orde. - De prestaties van het korps, zoals vastgesteld door de mi nisterie, zijn goed Waarnemend korpschef Hans Vis sers. Waarnemend korpschef Hans Vis sers vindt het verbazend dat goede en kritische politiemensen zijn voorganger Fup Goudswaard zo weinig weerwerk gaven. Sinds zijn aantreden, enkele maanden terug, is hij bezig om de organisatie van het Zeeuwse korps te veranderen waardoor zoiets in de toekomst niet meer voorkomt. Hij verwacht dat een nieuwe korpschef en een nieuw managementteam, met de eerste periode nog enkele mana gers uit de periode Goudswaard, er snel in kunnen slagen om dat kritisch vermogen te verstellen zonder dat er afbreuk gedaan wordt aan de andere capaciteiten van het Zeeuwse politiekorps. door Wout Baremami ZELZATE - Staalconcern ArcelorMit tal in de Gentse Kanaalzone treft' steeds drastischere maatregelen om de economische crisis het hoofd te kunnen bieden. Boven op de aangekondigde ontslagen van ruim een week geleden komt nu een nieuwe ontslagronde. In totaal moeten nu 850 van de kleine 5000 werknemers van het vroegere Sidmar vertrekken. Bij welke afdelingen de ontslagen val len, was gisteravond nog onduide lijk. Eerder al werd één van de twee hoogovens van de vestiging bij Zelzate stilgelegd en kregen honderden fabrieksarbeiders - on der wie ook Zeeuws-Vlamingen - twee dagen werktijdverkorting per week. Een week geleden werd dui delijk dat er 200 mensen moesten afvloeien, gisteren kwamen er daar nog eens 650 bij. Alleen op die manier kunnen de kosten op verantwoorde manier worden ge drukt, oordeelde de directie. Woordvoerder Wim Sebreghts van de bonden: „Dit bericht komt bij het personeel aan als een mo kerslag." De directie probeert de re ductie via natuurlijke afvloeiingen te bewerkstelligen. Trekt de staal- markt weer aan, dan mag een aan tal van de ontslagen werknemers terugkeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2