Waakhond soepel voor adviseurs Hoge rente en altijd uw spaargeld beschikbaar? Rabo InternetLoyaalSparen 'Kwart autohandelaren wil personeel ontslaan' PZC Zaterdag 13 december 2008 1 5 AMSTERDAM - De stand van de klok bij een fa briek van Opel in Bochum duidt op onheil. Een kwart van de Nederlandse autodealers wil volgend jaar schrappen in zijn personeelsbe stand, waarbij gedwongen ontslagen niet worden uitgesloten. Dat blijkt uit een gisteren gepubliceerde enquête die het vaktijdschrift Automotive hield onder tweehonderd autodealers. Een op de drie dealers rekent erop personeel ge dwongen op straat te moeten zetten, terwijl tweederde van de dealers verwacht het aantal ba nen te kunnen terugdringen door natuurlijk ver loop. Autohandelaren wacht een zwaar jaar in 2009 door de financiële crisis en de economische terug gang. Een klein deel rekent erop volgend jaar het bedrijf te verkopen. De angst voor faillissement is niet groot. Slechts zeven dealers gaven aan te vrezen in 2009 faillissement te moeten aanvra gen. archieffoto Bernd Thissen/ANP Uitstel beloningsregels voor financiële tussenpersonen. DEN HAAG - Financiële tussenperso nen die onvoldoende duidelijk zijn over de beloning die zij voor hun adviezen ontvangen, worden voorlopig niet op de vingers getikt. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) komt daarmee tegemoet aan het bezwaar van de branche dat zij onvoldoende tijd heeft ge had om beloningsafspraken op pa pier te zetten. Minister Wouter Bos van Financi ën kondigde in september een ver scherping aan van de beloningsre gels voor financiële tussenperso nen. Per januari moeten tussen personen hun klanten precies kun nen uitleggen wat hun advies kost. Daarbij gaat het om bemiddeling voor zogenoemde complexe pro ducten (bijvoorbeeld beleggings verzekeringen) en hypotheken. Invoering van beloningstranspa rantie blijkt in de praktijk echter ingewikkeld en tijdrovend, conclu deert de AFM. De branche krijgt daarom uitstel tot uiterlijk april. „De regel wordt wel ingevoerd, al leen geven we tussenpersonen nog even de tijd om aan de eisen te voldoen", aldus een woordvoer der. De AFM zegt dat daarna van uitstel geen sprake meer kan zijn. Kostentransparantie is volgens con sumentenorganisaties een voor waarde om de kwaliteit van de dienstverlening van tussenperso nen te verbeteren. Verkopen detailhandel in VS dalen verder WASHINGTON - De Amerikaanse de tailhandel heeft opnieuw een zwa re maand achter de rug. De verko pen in november daalden met i,8 procent in vergelijking met de maand daarvoor. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Han del gisteren bekend. Analisten gingen eerder nog uit van een min van 1,9 procent. Miljardensteun voor Japanse economie TOKIO - Japan trekt een recordbe drag van 23 biljoen yen, 191 miljard euro, uit om de economie te stimu leren. De Japanse premier Taro Aso liet gisteren weten dat de rege ring zo de gevolgen van de recessie wil verzachten. Tien biljoen yen wordt gebruikt voor fiscale tege moetkomingen aan burgers; de rest is voor hulp aan bedrijven Transavia deels weg uit Eindhoven Airport EINDHOVEN - Transavia verplaatst vluchten naar het buitenland die nu worden uitgevoerd vanaf Eind hoven Airport.' Dat komt döor de vliegtaks. Transavia vliegt vijf keer per week van Eindhoven naar Ali cante en Malaga. Dat wordt drie keer. Ook verwacht Transavia min der charters uit te voeren vanaf Eindhoven. Eerder haalde Ryanair vluchten weg uit Nederland. Centrale bank: Franse economie krimpt PARIJS - De Franse economie krimpt in het vierde kwartaal met 0,7 procent. Dat voorspelde de Franse centrale bank gisteren. Over heel 2008 groeit de econo mie nog wel met 0,8 procent. Vooral in november nam de indus triële activiteit sterk af. Het ver trouwen van ondernemers in de economie daalde dan ook sterk. Telecomfabrikant schrapt duizend banen PARIJS - De Frans-Amerikaanse producent van -telecomapparatuur Alcatel-Lucent schrapt duizend ba nen op managementniveau. Het bedrijf wil daar bovenop voor 750 miljoen euro besparen door vijf duizend onderaannemers te schrappen. De besparingen zou den in het vierde kwartaal van vol gend jaar gerealiseerd moeten zijn. Aer Lingus wapent zich tegen Ryanair DUBLIN - De Ierse luchtvaartmaat schappij Aer Lingus zoekt een in vesteerder die bereid is een meer derheidsbelang te nemen in het be drijf Zo hoopt het aartsrivaal Rya nair van het lijf te houden, dat een vijandig bod van 750 miljoen euro heeft uitgebracht. Dat heeft presi dent-commissaris Colm Barring ton van Aer Lingus gezegd in een gisteren gepubliceerd interview. Sparen doe je bij de Rabobank Het is tijd voor de Rabobank. Kijk op rabobank.ril Vraag naar de voorwaarden Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15