V'€ i,- korting! inDOORSKYOIUE.COm Beurs Reiswijzer bij Indoor Skydive Roosendaal www.reiswijzerbeurs.nl ORIGinEEL CADEAU nODIGP» Geef indoor skydive sessies cadeau! jaarpas 20% KORTING lOx'Door de Weeker" 28% KOBiM Kerstpas 14 dagenl 109,00 p.p. ujLuuj.inDoaRSKYoiyE.com 20% KORTING 1 0 Zaterdag 13 december 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Senior games In september heb ik me ingeschre ven voor de halve marathon van de Senior Games 2009. Nu blijkt dat de deelnemers aan deze halve marathon meelopen met de reeds jaren bestaande loop (ook voor 50-minners) in Westenschouwen, die voor dit doel een paar weken wordt verplaatst. Voor Zeeuwen dus geen uniek evenement en voor andere deelnemers waar schijnlijk een afknapper. Het is een prachtig parcours, maar ruim 50 euro betalen, waar een ander voor 5 euro mee kan lopen! De or ganisatie van deze spelen zet hoog in, maar ik vind dit maar regionaal gepruts. Ik vrees dat ook andere sporten bij reeds bestaande evene menten zullen worden onderge bracht. Een in theorie goed evene ment wordt op deze manier vroeg tijdig de nek omgedraaid en ik ben dus niet verbaasd over de matige belangstelling. Mijn inschrijving heb ik intussen geannuleerd. Jan Roose Beukenstraat 243, Goes Abortus Er wordt veel gesproken over de kans dat wij vandaag of morgen een imitatiefoetus in de brieven bus krijgen (PZC, 5 december). Ik stel voor deze post ongeopend te rug naar de afzender te sturen. Abortus ja of nee is een vreselijk moeilijke afweging, en met zo'n ac tie veroorzaak je een hoop ellende voor mensen die ermee te maken gehad hebben. Vrouwen die licht vaardig deze behandeling onder gaan, kunnen - in belang van her kind - dan hoogstwaarschijnlijk maar beter die baby niet krijgen. Vruchtafdrijving is van alle tijden en bij een verbod gaan wij weer te rug naar de breinaald of dergelijke, is dat wat we willen? Wij mogen aannemen dat er in dit land gewe tensvol mee wordt omgegaan. Rie Krook Vredehoflaan 326, Vlissingen Waterdunen De initiatiefnemers van Waterdu nen willen via dergelijke projecten de vele miljoenen subsidie die klaar liggen binnenhalen. Sinds 1970 bestaat al een dergelijk park in samenwerking met het park Marquenterre op 25 kilometer af stand van dit project en wel in het Zwin bij Knokke. De Breskenspol- ders zijn onaangetaste 500-jarige polders met overstromingslitte kens. Toenmalige kaarten passen nog steeds precies op tegenwoordi ge kaarten. Door landbewerking komen artefacten vanzelf naar bo ven. In de effecten rapportage/archeologie is niet ge noemd de vernietiging van een 500-jarig cultureel erfgoed en de eventuele vondsten. De overgeble ven boerderijen zijn met de tijd meegegroeid tot landbouwbedrij ven De doorlaatfactor van het zou te water is aangenomen. Oorspron kelijk was de polder een zandplaat en de minimale zoutwaterhoogte wordt 60 centimeter boven het maaiveld. Het is dus niet verwon derlijk dat het zoute water via de ondergrond doordringt naar gebie den buiten het project met schade aan gewas en gebouwmuren. De provincie is enkel geïnteresseerd in geld. LJ. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Huntelaar 2 Huntelaar is inderdaad een geke tend mens. De onzalige slaapt op een bed van stro met een bal van lood aan zijn fragiele enkels vastge klonken. Hij moet vreselijk hard ar beiden voor een schamele korst brood, en dagelijks krijgt hij tik ken van sportbobo's en andere me- diamedewerkers. N. van de Wek ken uit Kats heeft groot gelijk: stop deze mensonterende sportcultuur. Ik zal vandaag nog een schrijven doen uitgaan naar de staven van minister Mondje van Sport Justi tie, met daarin het uitdrukkelijk verzoek een einde te maken aan deze wantoestanden. Hey Ho! (It's off to work we go). Ronald Beens Piet Hein straat 31, Sluiskil Dier Terreur in naam van het dier. (PZC, 6 december) Het gaat hier om een groep dierenvrienden die al lang doorhebben dat je met overleg, vriendelijke of ludieke ac ties geen steek verder komt. Waar hun gelijkgestemden vrijwiligers van diverse dierenorganisaties de straat op gaan om handtekeningen te verzamelen en mensen bewust te maken van het feit dat het anno 2008, de PvdD ten spijt, nog zeer slecht gesteld is met het dierenwel zijn, haalt deze groep toch succes- jes binnen. Dat dit ten koste gaat van mensen die zich bezighouden met verwerpelijke praktijken zoals het uitvoeren van dierproeven die al honderden keren zijn gedaan en waar men de uitkomst al lang van weet, het zij zo. Het CDA noemt ze terroristen! Maar het is juist de ze partij die zich het gedrag van ge noemde groep aan mag rekenen. Moties ingediend door SP en PvdD ter verbetering van dieren welzijn worden telkenmale door het CDA onderuitgehaald. Deze partij, helaas nog steeds de groot ste, denkt alleen in euro's, vlees en bont. Daar is niets christelijks aan. Kees de Waardt Noordelijke Achterweg 2, Baarland Kalfsvlees Het is een goede zaak dat Neder- lanse supermarkten de verkoop van blank kalfsvlees staken (PZC, 11 december). Bloedarmoede bij kalveren is typisch Nederlands die renleed, Nederland is de grootste exporteur van blank kalfsvlees. In Engeland zijn dierenbeschermers, supermarkten en boeren overeen gekomen te stoppen met de kalve- renexport naar Nederland vanwe ge het vele dierenleed in ons land. Natuurlijk blijft een jong kalf het liefst bij de moeder in de wei. De realiteit is anders het pasgeboren kalf wordt direct weggehaald bij de moeder en staat acht weken al leen in een hok, krijgt ijzerarm voedsel wat leidt tot bloedarmoe de. Vervolgens gaan de dieren in een krap groepshok om zes maan den later te worden afgeslacht. Ook komen zeshonderdduizend piepjonge kalfjes in overvolle veewagens uit Polen en Litouwen, ze zijn heel jong en kwetsbaar. Eenmaal hier worden ze gehuis vest in krappe donkere hokken zonder stro. Hoewel het kistkalf is verboden, valt er nog veel te verbe teren! C. Mmneboo J.D.P. de Smitstraat 31, Oost-Souburg. Azc Ik wil reageren op het besluit dat de gemeente Goes heeft genomen om weer een azc te vestigen in Goes terwijl er onder de inwoners te weinig draagvlak is voor deze eenzijdige besluiten. Democratische besluiten, onze rechtstaat dienende, worden weer met voeten getreden, dit omdat er vanuit landelijke belanghebbende organisaties onaanvaardbare druk wordt gegeven. Zo ongeveer zal de waarheid er uitzien, maar dat ho ren of lezen wij niet uit de krant. Ik wens de heer Heijning veel suc ces in zijn strijd tegen dit onzalige plan. Werkelijk die mensen hel pen betekent opvang in de eigen regio. Ten slotte zou ik voorstellen dat de deskundigen, die in deze tak van industrie hun inkomsten hebben zich meer laten zien in de desbetreffende regio's om nog be ter deze mensen te kunnen hel pen. W. Haast Laagewei 2, Goes 'Speciale actievoorwaarden: alg. voorw. van toepassing, niet i.cm. andere aanbiedingen of acties, ontvanger dient de cadeaubon om te zetten in een reservering, deze speciale cadeaubonnen zijn geldig t/m 31-03-2009. Verras dit jaar uw vrienden, familie of collega's met het meest originele cadeau van de Benelux! Bestel nu indoor skydive cadeaubonnen met speciale kortingen. Kijk op de site of bel. Reserveer deze bonnen snel, want OP OP! 5 indoor skydive sessies p.p. DVD €^69^ 4 indoor skydive sessies p.p. DVD ^"§7^ 3 indoor skydive sessies p.p. DVD "1^79^ 2 indoor skydive sessies p.p. DVD igpgjL" De Stok 24, Roosendaal Tel.: 0165 - 520 547 E-mail: info@indoorskydive.com Dé nieuwe beurs in West-Brabant op het gebied van VAKANTIE en VRIJE TIJD Uk. TOEGANG l,50 i.p.v. 2,50 p.p. "tegen inlevering van deze strook :e .1995 Baanvelden 13 «Postbus 88 4715 ZH Rucphen E-mail: mfo@skidome.nl Tel.: +31(0)165 - 34 3134 www.skidome.nl/www. *Vraag naar de specifieke voorwaarden. actiecode ISR1030

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10