Poëtische durf Hans Verhagen bekroond Politie rolt Belgische tak van Al Qaida op te P.C. Hooft-prijs fe 4 O Kinderopvang mag allergisch kind weigeren 4 5° Geregeld zon Economische malaise leidt tot mooie aanbiedingen 2 ROTTERDAM 2010 VRIJDAG 12 december 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 296 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 www.pzc.nl/video Moniek Nijhuis zwemt naar brons op EK 41 WALCHEREN PZCI Rolant Quist foto s Ruben Oreel en Evert Elzinga Voor zijn 'verbluffend goede poëzie' ontvangt de Aan deze prestigieuze oeuvreprijs is een bedrag van 60.000 euro verbonden, deels te besteden aan een literair project. De jury eert Verhagen, die al jaren in Amsterdam woont, vanwege 'zijn humor, zijn engagement, zijn poëtische durf en eigenzinnigheid'. De prijs wordt op 28 mei 2009 in het Letterkundig Museum in Den Haag uitgereikt. Zeeuwse reportage Zeeuwse reportage: actueel is de branding, en natuurlijk het basalt, en geen teken van leven geeft de passerende voetstap. Het zand heeft veel mensenkennis opgedaan, en 30.000 jaar herinneringen vastgelegd: geen lamp die deze wiskunde wil lezen. Ornithologisch of lyrisch klapwiekt de mens voorbij, schijngestalte v.d. maan uit zijn agenda; hem gaat geen licht op. Uit: Rozen Motoren (1963), uitgeverij Nijgh Van Ditmar Veertien verdachten van terrorisme opgepakt in België. BRUSSEL - De Belgische politie heeft gisteren veertien mensen op gepakt die een Belgische tak van het terreurnetwerk Al Qaida zou den vormen. Een van de verdach ten zou volgens Vlaamse media op het punt hebben gestaan een aan slag te plegen. Een aantal van de opgepakte leden zou gevechtstrainingen hebben ge volgd in Afghanistan en Pakistan. Er zouden directe contacten be staan tussen leden van deze groep en kopstukken van Al Qaida. De leider van de groep keerde vori ge week terug naar België. Hij was van-,plan een terreurdaad te ple gen. Hij had al afscheid genomen van zijn naasten. Ook is er een vi deoband gevonden waarop hij een aanslag aankondigt. Twee verdach ten kwamen enkele maanden gele den terug in België en werden sinds die tijd in de gaten gehou den. Onduidelijk is of het doel van de aanslag in België of elders lag. Omdat er gisteren en vandaag een Europese top plaatsvindt in Brus sel werd besloten gisteren in actie te komen om elk risico op een aan slag daar uit te sluiten. Bij in totaal zestien huiszoekingen in Brussel en Luik werden geen wapens of explosieven gevonden. Wel werden er computers en docu menten in beslag genomen. De Belgische ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken, Jo Van- deurzen en Patrick Dewael, spra ken hun waardering uit voor de volharding van de veiligheidsdien sten bij het oprollen van de Bel gische tak van Al Qaida. Het onderzoek naar de groep liep al een jaar en er is door 83 mensen continu aan gewerkt. Het onder zoek kan volgens politiewoordvoer ders niet los worden gezien van een. interventie bij een ontsnap pingspoging op 21 december vorig jaar van Nizar Trabelsi. Deze Tune siër voetbalde in de jaren negentig professioneel in Duitsland. Daarna werd hij actief lid van Al Qaida. Hij zit in België een straf van tien jaar uit wegens het plannen van een aanslag op luchtmachtbasis Kleine Brogel ten zuiden van Eind hoven. De Verenigde Staten hebben om zijn uitlevering gevraagd pagina 8: België draaischijf ter reur Tour de France in 2010 zeker naar Zeeland ROTTERDAM - Het is zeker dat de Ronde van Frankrijk zondag 4 juli 2010 door Zeeland rijdt. De ren ners zullen echter niet in deze pro vincie starten of finishen. Ze zijn slechts op doortocht. Dat is in Rot terdam bekendgemaakt. (%"$X 12: Tour de France langs de Vmooiste plekjes van Zeeland Poëzie verdient meer aandacht De Champions League is voorspelbaar geworden eens 73% WÈÊHÈ 27% aantal reacties: 334 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 t/m 10; Meningen: 11; Auto: 15 en 17; Boeken: 20 en 21; Weer: 22; Agenda: 33; Cultuur: 34 en 35; Economie: 36, 37 en 39; Beurs: 38; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1