Grieks geweld breidt zich uit Dit koop je tegenwoordig nog voor principes. Groepering achter 'Mumbai' verboden 1 O Vrijdag 12 december 2008 PZC Rellen door oproepen op internet nu ook in andere landen. ATHENE - De rellen die in Grieken land zijn uitgebroken naar aanlei ding van de dood van een tiener hebben zich de afgelopen dagen uitgebreid naar andere West-Euro- pese landen, zoals Spanje, Dene marken, Frankrijk en Italië. In tal van plaatsen moesten winkelrui ten, banken en personenauto's het ontgelden. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Binnenlandse Za ken zei dat de gebeurtenissen be wijzen dat extreem-links bestaat. Volgens verschillende bronnen slaan de onlusten over via oproe pen op internetsites. Deskundigen zeggen dat de onrust in de hand wordt gewerkt door lage lonen, groeiende werkloosheid en uit de pan rijzende huren van woonruim te voor jongeren. In Athene wer den gistermorgen minstens vijf po litiebureaus door jongeren met fles sen en stenen bekogeld. Zeker één man raakte daarbij gewond. De rel len begonnen zaterdag in Athene, nadat de Griekse politie een 15-jari- ge jongen had doodgeschoten. In de Deense hoofdstad Kopenha gen gooiden betogers flessen en zakjes verf naar de politie. Drieën zestig betogers werden opgepakt. De politie in de Spaanse hoofd stad Madrid pakte negen mensen op die vernielingen aanrichtten bij een politiebureau, banken en win kels. Bij een soortgelijke actie in Barcelona werden een jonge Griek se vrouw en een andere buitenlan der gearresteerd. In het Franse Bordeaux staken rel schoppers bij het Griekse consu laat twee personenauto's en een vuilnisvat in brand. In de Italiaanse hoofdstad Rome kwam woensdagavond een groep betogers bij de Griekse ambassade bijeen. Toen de politie arriveerde werden politievoertuigen bescha digd. Een auto werd omver ge gooid en een vuilnisvat ging in vlammen op. Maandag hingen ongeveer vijftien bezetters van het Griekse consu laat in Berlijn een spandoek uit een raam met de naam van de om gekomen Griekse tiener en de tekst: 'Gedood door de staat'. Op straat verzamelden zich ongeveer vijftig sympathisanten. Dinsdaga vond kwamen ongeveer honderd mensen bijeen bij het Griekse con sulaat in Frankfurt. En ook daar waren schermutselingen. Pakistan sluit kantoren van 'liefdadigheidsclub' Jamaat-ud-Dawa. ISLAMABAD - Pakistan gaat alle kan toren sluiten van Jamaat-ud-Dawa (JuD), naar eigen zeggen een liefda digheidsorganisatie. JuD zou ech ter banden hebben met Lash- kar-e-Taiba (LeT), een organisatie die door India wordt beschuldigd van betrokkenheid bij de terreur aanslagen van Mumbai. De regering in Islamabad maakte de sluiting van de JuD-kantoren gisteren bekend. Eerder op de dag hadden de VN JuD al op een zwar te lijst gezet. De oprichter van LeT wordt onder huisarrest geplaatst, zo meldden hooggeplaatste func tionarissen gisteren. Hafiz Muham mad Saeed is de oprichter van de LeT, maar deed in 2002 afstand van deze club toen die door de Pa kistaanse regering werd verboden. De Verenigde Naties zien hem ech ter nog steeds als leider. „Het bevel om Saeed en acht ande ren van de LeT onder huisarrest te plaatsen is uitgevaardigd", aldus een van de regeringsfunctionaris sen. India heeft Pakistan om de uitleve ring van veertig extremisten ge vraagd, die worden verdacht van betrokkenheid bij de aanslagen in Mumbai of 'andere misdaden' te gen India. De Indiase minister van Buitenlandse Zaken Mukherjee heeft dit gisteren in het parlement in New Delhi gezegd. „Jullie arres teren ze en overhandigen ze aan ons", zo is de Pakistaanse autoritei ten volgens Mukherjee te verstaan gegeven. Mukherjee zei dat een oorlog met Pakistan 'niet de oplossing' is. Eer der had hij nog gezegd dat India 'vastbesloten is beslissend op te tre den met alle middelen die ons ter beschikking staan'. De DVZ Zorglijn Een vertrouwensarts Psychosociale hulp Herstellingsoorden Cursus Natuurlijke Familie Planning Hospice Complementaire zorg Een levenswensverklaring Hen christelijke zorgverzekering brengt principes met zich mee. Nu rijst bij u misschien de vraag: wat koop ik voor deze principes? Het antwoord van DVZ is verrassencheenvoudig: veel. DVZ maakt zich sterk voor christelijke zorg. Wij helpen u bij het vinden van zorgverleners met dezelfde achtergrond als u. Stel, u zoekt antwoorden op medisch-ethische vragen, dan wijst onze Zorglijn u de weg naar een vertrouwensarts. Via onze aanvullende pakketten kunt u een beroep doen op allerlei vormen van christelijke zorg. Denk aan pastoraal- therapeutische zorg in herstellingsoorden. Of aan psychosociale hulp door een christelijke behandelaar. Maar ook complementaire zorg, het verlichten van fysieke en geestelijke pijn als aanvulling op reguliere zorg, hoort in onze ogen bij een zorgverzekering. Met een passend cadeautje als u zich bij ons verzekert: de Bijbel op USB-stick. Bent u lid van een christelijke organisatie? Dan krijgt u in veel gevallen 7,5% korting op de basisverzekering en 10% korting op de aanvul lende pakketten. Meer weten over onze Principe Polis? Bel gerust: 071 365 28 02 of kijk op DVZ.nl Zorgverzekeraar van LtflwV:, christelijk Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10