Zeeland PZC Nachts trouwen op de middenstip Seniorenkapster Wilna zit met de handen in het haar ZEEUWS-VLAANDEREN 34 25 31 ipeelkooi in Terneuzense wijk Othene is niet meer noodzakelijk VANAVOND MUSEUM- NACHTMIDDEL BURG Wendeline uit Middelburg danst bij Nationaal Ballet Vrijdag 12 december 2008 Verpleegkundige wint prijs met aanpak tegen gebruik isoleercel Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl A Hulst geeft bruidsparen vanaf volgend jaar alle ruimte. door Sheila van Doorsselaer HULST - Elkaar het jawoord geven op het strandje van Walsoorden, trouwen in de eigen achtertuin, of i bij wijze van spreken 's nachts el kaar eeuwige trouw beloven op de middenstip van W Steen. In de gemeente Hulst kan vanaf janua- ri (bijna) overal en altijd getrouwd worden. „Een verruiming van de service aan onze inwoners." Zo ziet burge meester Jan-Frans Mulder de uit breiding van de trouwmogélijkhe- den in zijn gemeente. „Steeds meer bruidsparen benaderen de gemeente met de wens dat ze de huwelijksvoltrekking een persoon lijk tintje willen geven. Daarbij speelt de locatie vaak een essentië le rol. We willen die wensen nu gaan honoreren." Tot nu toe kan in de gemeente Hulst enkel getrouwd worden in de Hulster trouwzaal in het stad huis en de Hof te Zande kerk te Kloosterzande. Er bestond wel een mogelijkheid om een andere trouwlocatie aan te wijzen - zo is al meermalen getrouwd in de ka pel Onze Lieve Vrouw ter Eecken in Kapellebrug - maar daaraan wa ren de nodige restricties verbon den. Vanaf volgend jaar kan bijna alles, mits de ambtenaar van de burger lijke stand akkoord gaat met de wensen van het bruidspaar en na tuurlijk moeten ook eventuele grond- of locatie-eigenaren hun fiat geven. Wie bijvoorbeeld op de middenstip van HW'24 wil trou wen, moet zelf vooraf toestem ming vragen aan het bestuur. Dat doet de gemeente niet voor het koppel. Ook is het een eis dat als een stel kiest voor een trouwloca tie in de buitenlucht, ze zelf voor een slechtweervoorziening zorgen. De trouwambtenaar moet immers wel droog kunnen staan. Daar naast neemt de gemeente niet lan ger de verantwoordelijkheid op PW Omdat de vraag naar een huwe- lijk met een persoonlijk tintje zo groot is, kan vanaf 2009 in de ge meente Hulst (bijna) overal en op elk tijdstip worden getrouwd. zich voor het goede verloop van de ceremonie op deze andere loca ties. De inzet van de gemeente be perkt zich bij deze huwelijken tot het beschikbaar stellen van een ambtenaar van de burgerlijke stand en een gemeentebode. De gemeente wil in het voorjaar de discussie starten over de kosten van een huwelijksvoltrekking. De nieuwe kosten worden gerelateerd aan de locatiekeuze en het tijdstip. Gratis trouwen blijft mogelijk, maar Hulst wil deze ceremonie, mits het paar dat wil, in de toe komst wat meer aankleden. Emoties lopen hoog op bij besluit om huur van kapsalon op te zeggen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Bij een beetje kapper wordt geroddeld. Gelachen. En soms gehuild. Zo ook bij senioren kapster Wilna Joensen in diensten centrum De Veste in Terneuzen. |d hebben de klanten het daar al, peer dan een week over hetzelfde. Zij vinden het onterecht dat Wil na nu letterlijk met de handen in het haar zit. Wilna (56) huurt sinds 2000 drie dagen per week een ruimte in De Veste, waar ze vooral bewoners knipt en scheert die wat moeilijk ter been zijn. Op 28 november plofte er een brief op haar mat, waarin zorgorganisatie Aan Z haar meedeelde dat na overleg met de Stichting Welzijn voor Ouderen in Terneuzen de huur onmiddellijk is Wilna: 'In mijn contract staat dat ik/narktconforme prijzen mag hanteren' opgezegd. Binnen drie maanden moet Wilna haar stek verlaten. Ze weet officieel nog steeds niet waar om ze weg moet. Ja, er zijn rod dels. En acties. Een handtekenin genlijst met ongeveer honderd steunbetuigingen van bewoners, een vrouw op leeftijd die met de gedachten speelt om te demonstre ren voor het stadhuis, een raadslid dat vragen aan het gemeentebe stuur heeft gesteld... Wilna heeft overduidelijk een flinke fanschare. „Maar ze draait ook een commer ciële kapsalon", zegt Aan Z-voor- zitter Co van Schaik. „De Stichting In de kapsalon van seniorenkapster Wilna Joensen gaat het nog maar over één ding: haar gedwongen vertrek. Welzijn huurt de ruimte van ons en heeft die nu nodig voor andere activiteiten. Mevrouw Joensen be taalt nu 7,50 euro huur per dagdeel en de inventaris wordt haar ter be schikking gesteld. Dat staat niet in verhouding tot de prijzen die zij hanteert. Die zijn gelijk aan het ni veau van andere kappers." Een onzinargument, vindt Wilna. „In mijn contract staat dat ik marktconforme prijzen mag hante ren." Van Schaik wil de hoog opge lopen emoties sussen met twee al ternatieve ruimtes in het complex: naast de tandartspraktijk of in de logeerkamer van een van de flats. De huur is daar aanzienlijk hoger. Wilna wist gisteren nog van niets. „Dat schetst precies het grootste probleem. Deze vorm van commu- foto Camile Schelstraete nicatie is beneden alle peil. Als ze nu eens aan mij hadden gevraagd om mee te denken over een oplos sing, was het verhaal al heel an ders geweest. Ik ben niet van plan een kapitaal aan een alternatief uit te geven. Aan Z is nu aan zet." oor Conny van Gremberghé fERNEUZEN - Bewoners van de Tijk Othene-Zuid blijven zich ver- ptten tegen de voorgenomen fiaatsing van een speelkooi in de leuwbouwwijk. Volgens de wijk bewoners is de aanleg van zo'n deelvoorziening niet meer nodig, jndat de gemeente Terneuzen in kader van het project Rondje Kreek een voetbalveldje met doe len heeft aangelegd aan de oostzij de van de Otheense Kreek. Het speelveldje is goed bereikbaar en prima geschikt voor de oudere jeugd. De gemeente zou er volgens de be woners goed aan doen om het speelveldje beter te egaliseren, rondom verharding aan te breng en en ervoor te zorgen dat de afwa tering wat beter wordt. Is dat ge beurd, dan kan de speelkooi ge woon worden vergeten. De bewo- nersgroep (71 mensen tekenden be zwaar aan tegen de speelkooi) is overigens slecht te speken over de wijze waarop de gemeente com municeerde over het speelkooi- plan. Beter gezegd: niet heeft ge communiceerd. Bewoners wilden nadrukkelijk meepraten over de lo catiekeuze, maar dat is niet ge beurd. De perikelen rond de speel- voorziening waren voor raadslid Giel van Boom (TOP/Gemeente- belangen) aanleiding om vragen te stellen over het gebrek aan overleg en het ongegrond verklaren van de bezwaren van de bewoners. Rondleidingen dans workshops r deelnemers en pro3^a' Kijk voor 3I1ICIO v... r-- - www.zeeuwsmuseum.nl www.vleeshal.nl www.cbkzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91