Tientallen banen politie op het spel Kamer van Koophandel in actie tegen nepnota ERKEN FESTIVAL KORTING livera Zorgverleners te laks met informatie over medicijngebruik BIJ Samenwerking tussen Zeeland en Vlaanderen moet beter Qveolia Nieuwe dienstregeling Zeeuws-Viaanderen Qyss^ OPLOPEND TOT OP ONZE MERKEN live life love livera Z PZC Donderdag 11 december 2008 33 Voortbestaan eigen Zeeuws politiekorps mogelijk in gevaar. door Emile Calon middelburg - Vele tientallen ba nen dreigen te verdwijnen bij de Zeeuwse politie, vreest korpsbe heerder Koos Schouwenaar. De ministers Hirsch Ballin (Justi tie) en Ter Horst (Binnenlandse Zaken) willen voor alle korpsen één centraal stafbureau opzetten. Diensten als bedrijfsvoering, iet en opsporing zullen vanuit dat bu reau worden aangestuurd. Het moet ervoor zorgen dat de 25 poli tiekorpsen beter samenwerken. Voorzover Schouwenaar nu weet zal het werk bieden aan zo'n 9000 mensen die nu nog voor deels bij de verschillende korpsen werken. Schouwenaar vindt het jammer 02 Schouwenaar sluit niet uit dat mi nisters nog met een plan komen om het Zeeuwse politiekorps op te heffen en onder te brengen bij een van de buurkorpsen. dat de ministers kiezen voor een dergelijk bureau. Ze presenteren morgen hun plan in de minister raad. Om efficiënter te werken wil het Zeeuwse korps nauw samenwer ken met de politie van Midden- en West-Brabant. Dat idee is ver worpen, beseft Schouwenaar. Twee weken geleden kreeg hij nog te horen dat de ministers het Zeeuwse korps wilden opheffen en onderbrengen bij een van de buren. Ook andere kleine korpsen zouden worden opgeheven. Schou- .wenaar is er niet zeker van dat dat idee van tafel is; het zou later nog naar buiten kunnen komen. Dat zou volgens hem dramatisch zijn omdat dan het hele hoofdbureau van politie uit Zeeland verdwijnt. Dan is het volgens hem een kwes tie van tijd voor ook de rechtbank en het parket verhuizen. „In het kielzog daarvan zullen ook diensten als de Veiligheidsregio, de gevangenis en Rijkswaterstaat vertrekken. Dan wordt Zeeland een provincie zonder overheids diensten." door Marcel Modde GOES - De informatievoorziening aan patiënten over het gebruik van medicijnen kan veel beter. Dat concludeert het Klaverblad Zee land op basis van een landelijke steekproef. Het onderzoek werd uitgevoerd in samenwerking met het Meldpunt Consument en Zorg van de Neder landse Patiënten Consumenten Fe deratie. Van de vijfduizend deelne mers, onder wie 332 Zeeuwen, geeft 12 procent aan van de apothe ker nooit informatie te krijgen over het voorgeschreven medicijn. Bij 23 procent gebeurt dat soms. Van de patiënten die met een her halingsrecept komen, zegt bijna driekwart dat ze het zelf moeten uitzoeken. Goede informatie is van belang met het oog op een veilig gebruik, benadrukt Sylvia Tuinder van het Klaverblad. Bijna 80 procent van de deelnemers zegt dagelijks ver schillende medicijnen te gebrui ken. Het achterwege laten van een controle of de pillen en poeders ef fect hebben op elkaar, kan verve lende gevolgen hebben. Daarin ligt volgens de patiënten een belangrij ke taak weggelegd voor de apothe ker. Maar ook artsen en andere zorgverleners zouden daarin veel actiever moeten zijn, zegt Tuinder. Kantoor voor Klanten probeert ondernemers geld afhandig te maken. door Marcel Modde MIDDELBURG - De Kamer van Koop handel (KvK) onderneemt juridi sche stappen tegen Kantoor voor Klanten. Het in Den Haag en Ant werpen gevestigde bedrijf heeft on dernemers een factuur met accept giro gestuurd die sterk lijkt op de nota die de Kamer jaarlijks in ja nuari verzendt aan de bedrijven die staan ingeschreven in het han delsregister. Volgens Mare Volle man van de Kamer van Koophan del in Middelburg hebben lande lijk zo'n 1,4 miljoen ondernemers zo'n nepnota ontvangen. „De tele foon staat roodgloeiend en onze mailbox puilt uit van de meldin gen." Kantoor voor Klanten maakt ge bruik van kleuren, logo en op- re^ Zon 1,4 miljoen ondernemers hebben een nepnota ontvangen voor bedrijfsregistratie in het handelsregister. De Kamer wordt overstelpt met vragen. maak van de Kamernota. Onder aan staat dat het geen echte fac tuur is, maar een aanbod. Hoe het bedrijf aan de adresgegevens komt, is onduidelijk. Alles wijst er op dat het puur is opgericht om zoll geld binnen te halen, aldus Volleman. Hij heeft niet de indruk dat veel ondernemers daar zijn in getuind. Gedupeerden kunnen het overgemaakte geld bij hun bank la ten terugstorten. De Kamer heeft de bankrekening laten blokkeren. Op www.kvk.nl is een voorbeeld opgenomen van de nepnota, even als advies hoe te handelen. den haag - De grensoverschrijden de samenwerking met België en Duitsland moet worden verbeterd. Grensregio's mogen een top drie van knelpunten opstellen. Minis ter Guusje ter Horst (PvdA, Bin nenlandse Zaken) en staatssecreta ris Frans Timmermans (PvdA, Eu ropese Zaken) bespreken die knel punten vervolgens komend jaar met de buurlanden. Het gaat om knelpunten die de re gio's niet zelf kunnen oplossen. Ook wil het kabinet proefregio's aanwijzen voor projecten die het makkelijker maken voor mensen om over de grens een baan te zoe ken, een opleiding te volgen of van de gezondheidszorg gebruik te maken. Zeeuwen en Belgen die over de grens werken ondervin den veel problemen. Het kabinet stelt een Taskforce in die voorals nog voorde periode van één jaar de zoektocht naar oplossingen on dersteunt. TRANSPORT M.i.v. 14 december Gratis lijnfolders De dienstregeling is verkrijgbaar in gratis folders in de bussen. U kunt de dienstregeling ook inzien op de website www. veolia-transport.nl/zeeland. Veolia Transport Klantenservice: (013) 549 99 19 klantenservice@veolia-transport.nl, www.veolia-transport.nl/zeeland Reisinformatie van deur tot deur: 0900 9292 of www.9292.nl Vanaf 14 december rijden de bussen in Zeeuws-Viaanderen volgens een nieuwe dienstregeling. In de dienstregeling zijn een aantal wijzigingen en verbeteringen door gevoerd. De aankomst- en vertrek tijden zijn bijvoorbeeld op een aantal punten aangepast, zodat de bussen beter aansluiten op andere buslijnen. Verder gaan er met ingang van de nieuwe dienstregeling speciale scholiereniijnen rijden. LH 00 LO to LT) O "öj c a; N O CU c LU 00 LD 00 f\l ONJ Osl December, de maahd b:; uitstek om jezelf of CD een.ander eens extra te verwennen Daarom 2 4—1 is het bij Livera een qroot feest! Koop nu top- me-rken met koningen tot wel' 50% op alle 03 artikelen voorzien van een kortingssticker: Z'izé ia:?- ioo'pt van Vm 54 december 2008. rs&SSJ, j es-zeïKu-.er vacrfeenoucten. Aanbiedingen öé!.4-§ zolang de c Q) N 3 QJ C <D

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85