de Sint Baafs in Aardenburg Wandelnetwerk verbindt Terneuzen met Hulst Hulst betaalt extra kosten brandveiligheid Ontpoldering Prosperpolder wordt doorgezet 2 PZC Donderdag 11 december 2008 2 7 Van links naar rechts Jan Pleijte, Lenie du Bois, Arco Willeboordse en John Bijman in het koor van de Sint Baafs. kort na de oorlog ontstond weer één grote ruimte die over goede akoestische eigenschappen bleek te beschikken. De opening van 1050 jaar Sint Baafs is op zaterdag 10 januari met een nieuwjaarsconcert van het Zeeuws Orkest. Gedeputeerde Har ry van Waveren krijgt het eerste exemplaar van de publicatie. Deze verschijnt in een eenmalige oplage van vierduizend exemplaren. Het concert is de aftrap van een reeks lezingen, concerten en exposities in 2009. Iedere maand is een activi teit. Bijzonder is de 'Nacht van de Geschiedenis' van het Davids- fonds op dinsdag 24 maart en een kerkmuzikale pelgrimage op zater dag 3 oktober, ingeleid door domi nee Bijman en Mgr. John C. Noor- dermeer, docent aan de universitei ten van Cambridge en Rome. Beschilderd graf uit de 14e eeuw. Wandelnetwerk moet toeristen naar de regio trekken. door Sheila van Doorsselaer HULST - Om de toeristische moge lijkheden van het buitengebied be ter te benutten, gaat de gemeente Hulst een wandelnetwerk opzet ten. Het smeedt Hulst vast aan Ter- neuzen. De wijk- en dorpsraden in de ge meente Hulst zijn eerder gevraagd na te denken over mooie wandel routes naast de al gebaande paden, langs kreken, weken, putten en wa terlopen. Dit type landschap ligt niet enkel in de gemeente Hulst, maar ook in de gemeente Terneu zen. Een samenwerking tussen de beide gemeenten lag dan ook erg voor de hand. Als eerste willen Hulst en Terneu zen echter aan de slag met een wandelnetwerk in het gebied van de Staats-Spaanse Linies, eveneens op gedeeld grondgebied. De vele kleine toeristische elementen die te vinden zijn in de regio worden door de wandelnetwerken met el kaar verbonden. Niet alleen ko men de eigen inwoners die van wandelen houden aan hun trek ken, het netwerk is zeer zeker ook bedoeld om nieuwe groepen toeris ten aan te trekken. Met name in België is de wandelsport erg popu lair. Wekelijks lopen daar duizen den mensen een wandeltocht. In totaal gaat het in Hulst en Ter- neuzen om diverse wandellussen met een lengte van 125 tot 150 kilo meter. Het projectplan is voorge legd aan de provincie Zeeland en het wachten is op financiële steun. De uitvoering van het project start in januari en wordt vermoedelijk afgerond in mei 2011. Hulst be schikt al over een netwerk van fietsknooppunten Vlietstraal 15. Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" foto's Wim Kooyman door Sheila van Doorsselaer HULST - Burgemeester en wethou ders van Hulst geven gehoor aan een bezwaarschrift van stichting De Linie over de kosten voor het brandveilig maken van schoolge bouwen. De Linie, het overkoepelend schoolbestuur waaronder vijftien onderwijsinstellingen in de regio ressorteren, blijkt 23.000 euro méér kwijt te zijn aan brandveilig- heidsmaatregelen dan in eerste in stantie was geraamd. Het tegen brand beveiligen van scholen is een traject dat enkele ja ren geleden is ingezet. Intussen zijn nog wijzigingen en aanvullin gen doorgevoerd, met name aan de nieuw gebouwde scholen zoals de Schakel in Vogelwaarde en de Praktijkschool in Hulst. Deze nieu we maatregelen kwamen in totaal op zo'n 23.000 euro extra. Dat be drag zou de gemeente Hulst, ver antwoordelijk voor het bekostigen van maatregelen voor het brandvei liger maken van schoolgebouwen, in eerste instantie niet willen beta len. Het bezwaarschrift van De Li nie heeft zijn doel echter niet ge mist. De kwestie is afgedaan als een misverstand en Hulst draagt de extra kosten. door Wout Bareman PROSPERPOLDER - Vlaams minis ter-president Kris Peeters is niet van plan de ontpolderingswerken in de Prosperpolder op te schorten in afwachting van de Nederlandse studie naar alternatieven, met na me voor de naastgelegen Hedwige- polder. Direct na de zomervakantie is in het Belgische deel van de Prosper polder begonnen met de voorbe reidende grondwerken voor de aanleg1 van het overstromingsge bied. Dat moet in totaal 170 hecta re groot worden. Peeters, in ant woord op vragen uit het Vlaams parlement: „Als Zeeland nog mét alternatieven komt aandragen, dan zou dat het hele project met twee jaar vertragen." Vlaanderen zou in dat geval een zoektocht moeten be ginnen naar een alternatieve loca tie van gelijke omvang. Bovendien moeten dan ook de afspraken met de natuurbeweging worden bijge steld. Premier Peeters heeft de bewoners van de gehuchten Ouden Doel en Prosperdorp overigens met de hand op het hart verzekerd dat ze, na de aanleg van het overstro mingsgebied gewoon, via verschil lende toegangswegen, bereikbaar blijven. Daarover bestond bij de be woners grote onrust.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81