PZC Toeristenbus onder vuur 'Oooohhhhüü!' en 'aaaahhhhü' Geen hinder van bouw zeesluis' Traumaheli Brugge weer inzetbaar deÜRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN. 33 25 36 Hallo Bandoeng Tientallen banen in het geding bij politie Zeeland Zeeuwse kunstwerken gratis af te halen tijdens Museumnacht Donderdag 11 december 2008 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gemeente Sluis is niet bereid om structureel subsidie te reserveren. door Frank van Cooten sluis - Het voortbestaan van de toeristenbus in West Zeeuws-Vlaanderen staat weder om op de helling. Ondanks her haalde smeekbedes van de VW en Stichting Strandexpress, is het gemeentebestuur van Sluis op nieuw niet bereid structureel subsi die te reserveren voor een voorzie ning die ook dit jaar weer succes voller was dan in voorgaande ja ren. Directeur Nynke van der Ploeg van de VW vroeg de gemeente de ze zomer nog dit jaar duidelijk heid te verschaffen over de subsi die van volgend jaar zodat de toe ristenbus nu al als extra promotie middel ingezet kan worden voor de vakantieboekingen van volgend jaar zomer. Die duidelijkheid is er echter weer niet. Sluis keerde in voorgaande jaren na veel vijven en zessen jaarlijks tien mille subsidie uit maar het bedrag staat niet in de begroting voor 2009. Volgens een woordvoerster van de gemeente Sluis is 'dit in lijn met een uitspraak van de gemeente raad eerder dit jaar'. Vrij vertaald: als het niet lukt gratis openbaar vervoer te regelen voor 65-plussers dan ook niet voor toeristen.„De ge meenteraad kan met een motie of een initiatiefvoorstel natuurlijk al tijd een afwijkend besluit nemen." Directeur Van der Ploeg van de VW vindt het wrang dat Sluis geen structureel geld geeft voor de toeristenbus. Deze bus was deze zomer weer succesvoller. De initiatiefnemers weten dus weer niet of ze volgend jaar subsi die krijgen. Van der Ploeg vindt dit wrang omdat de toeristenbus haar bestaansrecht ruim heeft be wezen. De afgelopen zomer wer den meer dan vijftigduizend passa giers vervoerd, een stijging van 25 procent ten opzichte van 2006. Het gemiddelde rapportcijfer be draagt een 8,8. Met name de goede service, het gemak en het omzei len van de parkeerproblematiek worden als belangrijke motieven voor gebruik van de toeristenbus genoemd. Dit jaar is het project uitgebreid van zeven naar negen weken. Dat verklaart deels de toename, maar de bussen waren bovendien druk ker bezet. De accommodatieverschaffers zijn zeer positief over de toeristenpas waarmee de gasten gratis van de bus gebruik konden maken. Favo riete bestemmingen zijn Knokke, Sluis, Breskens, Terneuzen, Brugge en de kust. Dit jaar werd op vertoon van de pas ook korting gegeven op de toe gangsprijs voor musea in West Zeeuws-Vlaanderen. Voorproefje op oudjaar tijdens vuurwerkshow sportpark Vogelwaarde. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Velen stinken er jaar na jaar in; ze kopen vuurpij len zo dik als steigerpijpen, die met een luid 'PFIOEEEEEEÜ!' de lucht in gaan en vervolgens met een truttig 'splut...' slechts een paar vonkjes produceren. Nee, dan tweehonderd meter verderop, daar is de hemel gevuld met duizenden langzaam neerdalende gouden fon- kelsterretjes. Die pijlen had je moe ten hebben! Maar ja, hoe heten die dingen? Eric Buysse van feestwinkel party- max in Hulst heeft hiervoor de op lossing: een vuurwerkshow. Op het sportpark in Vogelwaarde gaf hij gisteravond, in samenwerking met een pyrotechnisch bedrijf en een vuurwerkgroothandel, een voorproefje op oudjaar. Zo'n 2000 belangstellenden kwamen af op het spektakel. Met een schietlijst in de hand, konden ze hun favorie te siervuurwerk aanvinken om zo op oudjaar een miskoop te voorko men. Anderen genoten gewoon van de show. De „ooh's" en „aahh's" waren niet van de lucht. terneuzen - Het wegverkeer mag geen hinder ondervinden van de bouw van de nieuwe zeesluis.in Terneuzen. Het Terneuzense raads lid Giel van Boom (TOP-Gemeen- tebelangen) vindt dat burgemees ter en wethouders daar attent op moeten zijn, ook al start de bouw op z'n vroegst over vijf, zes jaar. Van Boom wijst op de enorme schade, die het bedrijfsleven het af gelopen jaar opliep bij de vervan ging van de bruggen over de sluis en bij eerdere stremmingen. „Het wegverkeer mag niet weer het kind van de rekening worden." door Wout Bareman terneuzen - De hulpverleners in Zeeuws-Vlaanderen en een stukje Zeeland boven de Westerschelde kunnen vanaf dinsdag 16 decem ber weer een beroep doen op de traumahelikopter uit Brugge. Het Vlaamse Instituut voor Medi sche Dringende Hulpverlening zet tijdelijk een huurtoestel in, in afwachting van de levering van een nieuwe helikopter. Eind no vember crashte de 'oude' trauma heli op weg naar het zwembad in De Haan. Bij een noodlanding na een technisch mankement kwam de helikopter in een sloot terecht, en werd vernield. De piloot raakte gewond. De traumaheli rukt 700 keer per jaar uit, waarvan een klei ne dertig keer richting Zeeland Markt 51 Middelburg T0118886886 Een voorproefje voor de jaarwisseling. foto Camile Schelastraete WIE WORDT DE LEUKSTE 1 VAN NEDERLAND? Ga nu naar ikbendeleukste.nl en plaats de mooiste foto van uw (klein)kind op deze leuke babysite en maak kans op fantastische prijzen! vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu witlofsoep, stamppot andijvie en stoofpeertje met kaneelijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 donderdag 11 december 19.30-20.30 uur Muziekfabriek met Leendert de Broekert, kaarten 8,00 vrijdag 12 december 13.00-13.30 uur Marcel Worms zaterdag 13 december 11.00-12.00 uur Hans Vies 15.00-16.30 uur Going Dutch kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79