Gevarieerde wijk op bedrijventerrein Voedselbank wil een uitgiftepunt in Tholen Aundert Gimbrere Ja n Ivan Jan van Sundert, Aanrijding Jan van Sundert HU UWn UITVERKOOP B PZC Donderdag 11 december 2008 29 Een deel van het gedateerde bedrijventerrein Noord in Tholen-stad. De veelal sterk verouderde bedrijfspanden wij ken in de toekomst voor huizen, kantoren en winkels. foto Willem Mieras Overeenkomst over omvorming van terrein Noord in Tholen-stad. door Rob Paardekam tholen - De toekomstige wijk op het bedrijventerrein Noord in Tho len moet veel variatie krijgen. Die ontstaat deels door er winkels en kantoren te vestigen, maar ook de huizen moeten straks sterk van el kaar verschillen. „Dat betekent dat er vele soorten woningen komen in diverse prijsklassen, zowel in de koop- als de huursector." Er komen in totaal zo'n 185 wonin gen op het sterk verouderde bedrij venterrein. Gisteren, toen alle be trokken partijen in het gemeente huis tekenden voor hun deelname aan het project, werd nog eens be nadrukt dat het een lange weg is geweest. Enkele jaren geleden is de handdoek als eens bijna in de ring gegooid. „Toch zijn we blijven zoe ken naar oplossingen", stelde bur gemeester Willem Nuis, die vindt dat het hard nodig is dat het bedrij venterrein wordt omgevormd tot een woon- en werkgebied. „Ik kan me nog herinneren dat ik daar liep toen ik hier burgemeester werd en dacht: Wat is dit? Ik kreeg toen te horen dat ik de situatie voorlopig maar moest accepteren, maar ge lukkig zijn we er nooit in gaan be rusten. Dit is toch een beetje de en tree van onze gemeente." De bedrijven die van het terrein af moeten, kunnen straks terecht op het nieuwe bedrijventerrein Wel gelegen. Met een aantal onderne mers heeft de gemeente al overeen stemming bereikt. Het verplaatsen van de bedrijven maakt van het project een kostbare aangelegen heid. Lange tijd is gedacht dat het Gisteren is in het gemeentehuis een belangrijke stap gezet op weg naar de omvorming van be drijventerrein Noord in Tholen tot woon- en werkgebied. financieel niet haalbaar zou zijn. Nu is afgesproken dat vier partijen bijdragen om het exploitatietekort te dekken. De gemeente en ont wikkelaar Bouwfonds stoppen alle bei drie miljoen euro in het pro ject. De provincie en Castria leg gen respectievelijk 2,4 en één mil joen euro bij. Gisteren verbonden de partijen zich aan het project door een zogeheten raamovereen komst te ondertekenen. Voorlopig wordt enkel het deel van de brandweerkazerne tot de Wattstraat (inclusief Timpa) her- ontwikkeld. Het meest noordelijke puntje van het bedrijventerrein blijft intact. Behalve de 185 wonin gen gaan de betrokken partijen nog altijd uit van de komst van twee supermarkten in de nieuwe wijk. Een grote groenstrook in het midden en een waterberging moe ten het tot een aangenaam woon gebied maken. Wanneer de werk zaamheden daadwerkelijk begin nen, is nog niet bekend. oost-souburg - Bij een aanrijding op de Burgemeester Stemer- dinglaan in Oost-Souburg is woensdag rond 17.15 uur een ne gentienjarige bromfietser uit Vlis- singen gewond geraakt. Een zestig jarige automobilist uit Oost-Sou burg reed over de Burgemeester Stemerdinglaan en stopte rechts op de rijstrook. De bromfietser kon niet op tijd remmen en knal de op de auto. Hij is met onbe kend letsel naar het ziekenhuis ge bracht. Stichting denkt op eiland veel gezinnen te kunnen helpen. door Rob Paardekam tholen - De West-Brabantse voed selbank Goed Ontmoet heeft plan nen om in de gemeente Tholen een uitgiftepunt te beginnen. „We hebben daar nu 27 cliënten", zegt Yvonne Holland. „Maar ik denk dat er in Tholen nog wel meer ar me gezinnen zijn, die onze hulp kunnen gebruiken." Holland denkt dat deze gezinnen nu niet de mogelijkheid hebben om naar Bergen op Zoom te gaan om hun pakket op te halen. Een uitgiftepunt op Tholen zou het wat gemakkelijker maken. „We gaan binnenkort praten met de ge meente om te kijken of die ons toestemming willen geven en mis schien kan helpen bij het zoeken naar een geschikt pand." Goed Ontmoet, een stichting die is aangesloten bij de nationale voedselbank, helpt op dit moment ongeveer driehonderd gezinnen in de regio Bergen op Zoom/Roosen daal. Zij krijgen elke week een gra tis voedselpakket. „We proberen overigens meer te doen", vertelt Holland. „Want je helpt mensen pas echt als je ze een beetje uit hun situatie van ar moede kunt halen. Daarom ma ken we bij voorkeur afspraken met gemeentes, zodat we ze kunnen doorsturen naar bijvoorbeeld socia le zaken of het maatschappelijk werk. In Tholen willen we dan ook doen." De voedselbank kan al tijd vrijwilligers en donateurs ge bruiken. www.goedontmoet.nl IrfUIM.I.VJM.f.lllliTUIiJ.M-I.M.Iii-I. I.UJ Gewoon goed in keukens, badkamers tegels Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl *Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. *Vraag naar de actievoorwaarden. op de lokkerdreef ...en dat gaan we vieren! Ga naar de website van Jan van Sundert vraag uw Unieke kansnummer aan en maak kans op prachtige prijzen. al 40 jaar een vertrouwd adres. Wij vragen GEEN AANBETALING. Wij geven u de SCHERPSTE PRIJS. En daar bovenop krijgt u ook nog eenlCEKTSI lil €9.225,- odern vormgegeven badkamer Philip Starck 3 voorzien van ligbad, badmeubel, wanddosetset en radiator, compleet met Grohe kranen en accessoires. Excl. tegels Van €4.608,- Hoekkeuken met kader deur in de kleur vanille (in meerdere kleuren lever baar zonder meerprijs) incl.: alle apparaten, brede laden, apothekers- kast, kraan, verlichting en kunststof werkblad. KORTINGEN TOT 50% LANGE DELFT MIDDELBURG www.gimbreremode.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57