Goes ontvangt Limburger nieuwe burgemeester gemeente Schouwen-Duiveland Partij voor de Dieren boos over mollenbestrijding met klemmen Fietspad leidt naar monument in Colijnsplaat 2 6 Donderdag 11 december 2008 pzc B Zakkenrollers slaan toe in centrum van Goes goes - In het centrum van Goes hebben zakkenrollers gistermid dag de portemonnees van twee vrouwen gestolen. De geldbuidel van een 74-jarige vrouw uit Kapel- Ie werd uit haar schoudertas ge rold. Daarin zaten zo'n honderd euro en persoonlijke papieren. Een 54-jarige vrouw uit de ge meente Schouwen-Duiveland mis te even later ook haar portemon nee met enkele tientallen euro's en persoonlijke papieren. School in Ellewoutsdijk houdt kerstmarkt ellewoutsdijk - Openbare basis school De Linden in Ellewoutsdijk houdt zaterdag een kerstmarkt van 14.00 tot 17.00 uur in de school. Het hele dorp mag daar lekkere dingen komen eten en drinken, kerstgeschenken kopen en zelfs een rit met paard en wagen ma ken. De opbrengst gaat naar extra activiteiten voor de kinderen. Proef met bladkorven krijgt een vervolg rilland - De gemeente Reimers- waal wil volgend jaar in de dorps kernen bladkorven neerzetten. Een proef in Rilland daarmee is succesvol gebleken. Bewoners van De Veste hebben afgelopen jaar zelf bladeren geruimd, omdat de groenploeg niet overal tegelijk kan zijn. De buitendienst bekijkt nu welke plekken nog meer in aan merking komen voor zo'n mand, waarin inwoners hun bladafval kunnen deponeren. Edudelta week in de weer tegen malaria goes - Alle vmbo-leerlingen van het Edudelta College in Goes gaan volgende week aan de slag voor Nurses on Tour, de organisatie die zich inzet tegen malaria in Ghana. De leerlingen maken tijdens de tra ditionele kerstweek spullen in workshops, die ze tijdens een kerstmarkt op 18 december van 16.00 tot 19.30 uur verkopen. De markt is voor iedereen toeganke lijk en de opbrengst wordt een dag later overhandigd. goes - Het benefietconcert 'Notes for Novib', dat wordt georgani seerd door twee leerlingen van Het Goese Lyceum, vindt plaats op vrijdag 9 januari en niet, zoals gisteren per abuis gemeld, op zater dag 9 januari. De kaartjes voor het evenement in 't Beest in Goes zijn voor zeven euro per stuk te verkrij gen bij 't Beest en Het Goese Ly ceum. laserontharing permanente make-up huidproblemen Optil Beestenmarkt lb 4461 AM Goes Tel. (0113) 22 63 42 Ervaren politicus Gerard Rabelink volgt Jack Asselbergs op. door Piet «leemans z1erikzee - De 55-jarige Gerard Ra belink uit Maasbree is de beoogde nieuwe burgemeester van Schou wen-Duiveland. Dat is gisteravond bekendgemaakt. Rabelink volgt burgemeester Jack Asselbergs op die er na 28 jaar bur gemeesterschap - zes jaar in Sluis en in Aardenburg, tien jaar in Zie- rikzee en twaalf .jaar van Schou wen-Duiveland - mee stopt. Rabe link kan bogen op ruime politieke ervaring. De Limburger begon zijn arbeidzaam leven in t975 in het pri mair onderwijs. Drie jaar werkte hij ais leraar en vervolgens was hij ruim twintig jaar (interim)-directeur van meer dere scholen. Daarnaast was hij van 1994 tot 2003 namens een lo kale partij raadslid. Eerst van de ge meente Oud en Nieuw Gastel en vanaf 1997 van de herindelingsge meente Halderberge. Rabelink - ge huwd en vader van twee dochters - vervulde in laatstgenoemde ge meente van 1999 tot 2003 de func tie van wethouder. In 2003 maakte Rabelink de overstap van wethou der van Halderberge naar burge meester van de gemeente Maas bree. In die functie werd hij in juli 2003 geïnstalleerd. Voor de functie van burgemeester van Schouwen-Duiveland meld den zich dertig kandidaten; zes vrouwen en 24 mannen. Van die dertig drongen er twee, waaronder Gerard Rabelink uit Maasbree is de beoogde nieuwe burgemees ter van Schouwen-Duiveland. De Limburger is nu nog burgemees ter van de gemeente Maasbree. Rabelink, door tot de laatste ge spreksronden. De vertrouwens commissie koos uiteindelijk una niem voor Rabelink en die keuze is gisteren door de Schouwen-Dui- velandse gemeenteraad eveneens unaniem ondersteund. De raad heeft er, stelt voorzitter van de vertrouwenscommissie Bri gitte Troost, alle vertrouwen in dat met Rabelink een uitstekende bur gemeester voor Schouwen-Duive land is gevonden. Troost om schrijft Rabelink als een enthou siast en ervaren bestuurder die zo wel aanjager als bruggenbouwer is. Als wethouder en burgemeester heeft Rabelink bovendien ruime ervaring met de specifieke uitda gingen van plattelandsgemeenten. De uiteindelijke beslissing over de benoeming is aan de minister van Binnenlandse Zaken. Jack Assel bergs gaat met ingang van 1 janua ri 2009 met vroegpensioen. Hysterie barst los bij optreden Analiste Popstars op de markt. door Lilian Dominicus goes - Haar ster is nog rijzende, maar Goes onthaalde Brandi Rus sell gistermiddag al als een ware popdiva. Onder een toeterende po- litie-escorte rijdt de finaliste van het SBS6 tv-programma Popstars in een enorme touringcar de Goe se Grote Markt op. Daar staan hon derden gillende en krijsende tie nermeiden hun idool op te wach ten. Na het optreden met twee num mers, Last Dance en I kissed a girl begint ze aan een signeersessie die halverwege moet worden afgebro ken vanwege de drukte. De van oorsprong Amerikaanse zangeres komt letterlijk handen tekort om iedereen een handtekening te ge ven. 'Brandi, Brandi, Brandi', blijft het klinken, lange tijd nadat zij, de filmcrew en enkele familieleden zich in het Goese stadhuis hebben teruggetrokken om naar de toe spraak van loco-burgemeester Ri- nus Dieleman te luisteren. „Wat onwerkelijk", zegt Brandi, als ze zich voor een paar minuutjes kan losmaken van alle aandacht. „Ik heb zeker dertig mensen moe ten teleurstellen. Sorry, ik ben ge loof ik echt onder de indruk. Dit had ik niet verwacht." Geen seconde maakt ze overigens de indruk chagrijnig te raken van al het getrek. „Nee, dit is te gek. Hier heb ik mijn hele leven voor gewerkt. Mijn droom komt einde lijk uit. En gelukkig heb ik een schoonfamilie die me steunt en een geweldige vriendengroep om me heen." De vijf laatste deelnemers aan de talentenjacht mochten ieder hun favoriete stad uitzoeken om op te treden. Waar de anderen kozen voor grote plaatsen als Amster dam, Utrecht en Hilversum, koos Brandi voor Goes. Brandi woonde anderhalf jaar in Wilhelminadorp, alvorens voor haar werk naar Val- kenswaard te verhuizen. „Omdat ik hier heb gewoond, omdat mijn dochter hier is geboren en mijn man een Goesenaar is", verklaart ze. Loco-burgemeester Rinus Diele man vindt het 'buitengewoon dat ze het Goese aandoet'. „Ik moet eerlijk bekennen dat ik het pro gramma niet altijd volg, maar dat mag je op mijn leeftijd dan ook niet verwachten." Maar ook hij kan niet nalaten een handtekening te vragen aan de aanstormende popster. „Voor mijn kleindochter van zeven, Floor", voegt hij er haastig aan toe. Zelfs de crew van het SBS-pro- gramma Popstars is onder de in druk van de hysterie die in Goes is losgebarsten. „Dit hebben we nog nergens zo meegemaakt", zegt re- 'Sorry, ik ben geloof ik echt onder de indruk. Dit had ik niet verwacht' dacteur Frank Bakker, die alles ach ter de schermen regelt. „Echt ge weldig. In de andere steden waren ook wel mensen bij de optredens, maar die liepen toch al in de stad. Hier komen ze speciaal voor Bran di." Uitzending finale Popstars, vrijdag 19 december om 20.30 uur op SBS6. O Een filmpje van het optreden van Brandi staat op www.pzc.nl Van oorsprong Amerikaans Brandi Russeli komt oorspron kelijk uit de Verenigde Staten. De liefde bracht haar naar Zee land. Ze zong tijdens de charitatieve fietstocht Ride for the Roses in augustus van dit jaar The Ro se van Bette Midler. Russell studeerde muziekthea ter aan de University of Cent ral Florida en deed producties voor Universal Studios in Orlan do en Japan. Daarna stapte ze over naar Walt Disney World. Ze deed grote theaterproducties als Gre ase en Little Shop of Horrors. Zeeuwse werkgroep roept waterschap in brief op te stoppen. door Luc Oggel wolphaartsdijk - De Zeeuwse werkgroep van de Partij voor de. Dieren (PvdD) wil dat waterschap Zeeuwse Eilanden de bestrijding van mollen met klemmen onmid^ dellij k staakt. Bij de PvdD zijn meldingen bin nengekomen dat er in recreatiege bieden De Piet en Schelphoek bij Wolphaartsdijk mollenklemmen zijn geplaatst. De werkgroep schrijft in een gisteren verzonden brief aan het waterschap die me thode van mollenbestrijding een 'zeer kwalijke zaak' te vinden. 'De manier waarop de mollen op deze manier aan hun eind komen is on gehoord', stelt de PvdD, die daar naast wijst op de risico's die er zijn voor andere dieren en men sen. Volgens de werkgroep graven honden graag in molshopen en ook verschillende vogels pikken er wel eens in. 'Een spelend kind kan ook met zijn handje in de klem te rechtkomen.' De PvdD stelt dat het om open ter reinen gaat, waar de schade die de mollen kunnen aanrichten nihil is. Ook zou de overlast die recrean ten eventueel zouden kunnen on dervinden, niet mogen opwegen tegen het gevaar dat er een kind of huisdier in de klem vast komt te zitten. Volgens de werkgroep is de overlast door mollen te verhelpen door het terrein eens in de zoveel tijd te egaliseren. De PvdD laat TW*j De Zeeuwse werkgroep van de Partij voor de Dieren wil dat het waterschap stopt met mollenbe strijding door middel van klem men bij Wolphaartsdijk. door het regionaal milieuteam uit zoeken of mollenbestrijding met klemmen wel mag volgens de flo ra- en faunawet. Woordvoerster Sandra Minneboo van het waterschap bevestigt dat er klemmen zijn geplaatst. „Die mogen daar ook staan, dat hebben we gecheckt bij de provincie." De klemmen zijn volgens Minneboo de efficiëntste manier om de mol len te bestrijden. .„Er zitten er in dat gebied enorm veel, als daar niks aan wordt gedaan, wordt het terrein zo slecht dat je er bijvoor beeld geen caravans meer kunt neerzetten." Het schap heèft een beëdigd mollenbestrijder inge huurd. „De klemmen worden niet in de molshopen zelf geplaatst, maar in de gangen, met de klem naar beneden. Ook bestrijden we de mollen bewust in de winter, om het risico voor mensen en die ren zo klein mogelijk te maken." colijnsplaat - De provincie wil in 2009, als bij Colijnsplaat de dijkver zwaring wordt uitgevoerd, het mo nument voor de verdronken dor pen in Zeeland plaatsen. Het mo nument, in de vorm van een ze ven meter hoge torenspits op een terpje van twee meter hoog, moet komen op een stukje buitendijkse grond van waterschap Zeeuwse Ei landen, een kleine vijftig meter ten oosten van de plek waar de Molenweg op de Oostzeedijk aan sluit. Op de dijk in het dorp komt een informatiepunt met een bank je en een muurtje. Tussen het in formatiepunt en het monument wordt op de kruin van de dijk een fietspad aangelegd. Het waterschap heeft van de pro vincie inmiddels de technische ge gevens ontvangen. De dorpsge meenschap van Kats, waar het mo nument eerder zou komen, verzet te zich tegen he,t monument. "Als niemand iels ziet, HAARSPECIALISTE GERRIE pruiken hoarwerken Binnenhof 1 Knpeïle (0113)34 32 37 Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goes c.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDÉR telefoon (0113) 31 68 96

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54