Plan musea pas medio 2009 klaar GESLOTEN 33 36 Wapen afgepakt 16 DECEMBER t/ m 3 JANUARI Griep déÜRVKKERY Marktsi Middelburg T0118886886 Hallo Bandoeng Meten is weten Tientallen banen in het geding bij politie Zeeland Donderdag 11 december 2008 Museumbestuur verkiest gedegen aanpak boven snelheid. door Frank Balkenende GOES - Een totaalplan om de kwali teit van Historisch Museum De Be- velanden in Goes en het Fruitteelt- museum in Kapelle te verbeteren, kan pas medio volgend jaar gereed zijn. Vooral vanuit de gemeenteraden Goes en Borsele is aangedrongen op spoed, maar het algemeen mu seumbestuur ziet geen kans om eerder dan april aan het plan te be ginnen. Het bestuur wil een mede werker van Stichting Cultureel Erf goed Zeeland (SCEZ) voor deze taak inhuren, maar die is pas in april beschikbaar. Volgens museumvoorzitter Joost Adriaanse, wethouder van Goes, heeft het geen zin de opdracht voor een ondernemingsplan aan iemand anders te geven. „Deze SCEZ-medewerker' heeft al eerder een kort onderzoek naar het mu seum gedaan en kent alle details. Iemand anders zou zich door de zelfde stapels rapporten en stuk ken heen moeten worstelen. Daar mee ben je ook maanden kwijt. Bovendien heeft het museumbe stuur liever een goed, dan een snel in elkaar gedraaid plan." De rode cijfers die het museum in Goes de laatste jaren schrijft, vor men aanleiding voor het onderne mingsplan. Het bestuur vroeg de vier gemeenten (Goes, Borsele, Ka pelle en Noord-Beveland) die bei de musea financieren, onlangs een malige gaten te dichten. Tegelijker- Hoewei de Goese en Borselse raad tot spoed manen, kan het bestuur van de musea in Goes en Kapelle pas medio 2009 een ver beteringsplan leveren. tijd stelde het museumbestuur dat er jaarlijks 75.000 euro bij moet om minstens quitte te kunnen draaien. Eerdere begrotingen zijn immers onrealistisch gebleken. De gemeente Goes steekt het meeste geld in het museum. Raads fracties zijn best bereid om extra geld uit te trekken, maar dan moet het museum ook de kwaliteit op alle fronten opkrikken. Dat vereist een gedegen ondernemingsplan voor de komende vijfjaar. Het mu seumbestuur kan dat plan niet zo snel leveren als fracties wensen, bleek gisteren bij een vergadering van het algemeen bestuur. Het zet r£j\u 25 Zeeuwse kunstwerken gratis af te halen tijdens Museumnacht Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl wel in op kwaliteitsverbetering, zo wel in het collectiebeheer als aan bod naar het publiek. „We willen een geregistreerd museum wor den", zegt directeur Hans Oomen. „Zo'n registratie is een kwaliteits keurmerk en daarmee kun je mak kelijker subsidies krijgen." Het museum in Goes krijgt de ko mende maanden wel een eigen en tree (nu kom je via de VW bin nen), een verfraaide ontvangst ruimte, een beter computersys teem en ook wordt geïnvesteerd in klimaatbeheersing en beveiliging. Het museum betaalt dat van een legaat, dat zes ton groot is. GOES - Hoe is het gesteld met de toegankelijk heid van winkels in de Goese binnenstad? Leerlin gen van het Goese Lyceum locatie Bergweg heb ben dat gisteren onderzocht in het kader van het project 'Drempelloos Samenleven' van Klaverblad Zeeland en Brain Management International. Gewapend met rolmaat en notitieblok inspecteer den de scholieren onder meer de deurbreedte (moet minimaal 85 centimeter zijn) en -hoogte (minimaal 2.10 meter) en de hoogte van de drem pels (maximaal twee centimeter). Die afmetingen maken winkels goed toegankelijk voor bijvoor beeld rolstoelers en mensen met kinderwagens. Leerlinge Sara Rogers vindt het project wel zin vol. „Zelf let ik er niet zo op, maar voor mensen in een rolstoel is het wel belangrijk." En de bevin dingen? „De meeste winkels hebben een te hoge drempel en sommige deuren zijn niet breed ge noeg." De resultaten van de metingen worden ge bruikt als onderdeel van het rapport Toegankelijk heid Goese binnenstad. foto Dirk-jan Gjeltema KAPELLE - De politie heeft dinsdag avond een 44-jarige Kapellenaar opgepakt, die in de Coxstraat in zijn woonplaats met een groot sla gersmes liep te zwaaien. De man zal zich moeten verant woorden voor verboden wapenbe zit. TILROE OPTIEK tilroe optiek www.tilroe.nl Tip? redactie@pzc.nl De griep sloeg toe in het Middel burgse kantoor. Het ene na het andere personeelslid meldde zich ziek en slechts de heel sterken hielden zich op de been. Een van die bikkels was een me dewerkster die uit het goede - want Bevelandse - hout is gesne den. Ondanks een bonzende hoofdpijn en een indrukwek kende loopneus pleegde ze dap per telefoontjes met de gezonde buitenwereld. Het kostte haar veel moeite zich verstaanbaar te maken. Misschien liet daarom een van de personen die had be loofd later te zullen reageren, het afweten. „Ach", zei ze schor en berustend, „ik zou mezelf ook niet terugbellen." vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu witlofsoep, stamppot andijvie en stoofpeertje met kaneelijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 /r donderdag 11 december 19.30-20.30 uur Muziekfabriek met Leendert de Broekert, kaarten 8,00 vrijdag 12 december 13,00-13.30 uur Marcel Worms ijk ook op: www.drukkerijmiddelb zaterdag 13 december 11.00-12.00 uur Hans Vies 15.00-16.30 uur Going Dutch urg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53