endurocrossen voor Atleten aan de bak in Scheldoradoloop en Jules Unlimitedloop Formule 1-teams en de FIA zijn het eens Wij garanderen perfect onderhoud w W PZC Donderdag 11 december 2008 45 Kees den Dekker: „Ik ben inmiddels een beetje uitgekeken op de gewone crosscircuits." foto Willem Mieras tweewieler zitten. Zij rijden enke le grote rondes over het platteland, met daarin stukken bos, weiland, akkerland en zandgrond. „De ver houding onverhard-verhard is 90-10." En tijdens elke ronde zijn er verschillende proeven, die de coureurs zo snel mogelijk dienen af te leggen. „Voor elke seconde die je erover doet, krijg je een straf- punt. Degene met de minste straf- punten wint." Ook tussen de proeven door kun nen de rijders, die allemaal na el kaar vertrekken, nog tegen straf- punten aan lopen. Zij moeten na melijk op een van tevoren bepaal de tijd op van tevoren bepaalde punten zijn. Den Dekker: „Op Zeeuwse schaatsers rijden records in Thialf MIDDELBURG - Schaatser Niels Me- su uit Middelburg heeft in Heeren- vëen het Zeeuws record van Niels Goverse op de 1500 meter uit de boeken gereden. Hij finishte in 2.02,34, een kleine seconde sneller dan het oude record. Anouk Fase uit Sint Annaland verpulverde haar provinciale record op de 1500 meter. Zij kwam in 2.11,54 over de finish, vijf seconden sneller dan haar oude toptijd. Haar 500 meter werd een Zeeuws record in 43.39. UIT BASKETBAL New York. NBA. Cleveland Cavaliers-Toronto Raptors 114-94, Washington Wizards-Detroit Pistons 107-94, Minnesota Timberwolves-Utah Jazz 96-99, Chi cago Bulls-New York Knicks 105-100, Dallas Mavericks-San Antonio Spurs 126-133, Phoe nix Suns-Milwaukee Bucks 125-110, Portland Trailblazers-Orlando Magic 108-109, Sacra mento Kings-LA Lakers 113-101. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5. 's Lands Welvaren 2 - Café Biljart Reseda 6-2: Louis Dal- linga - Theo Platjouw 30-18, 40; Nico Peeters - Rob Claerhoudt 25-14, 44; Kees Verbeek - Cees Baumgarte 25-21, 76; Joop Kooijman - Peter Snelders 13-20, 27. L&B Ledermode - 't Bierwinkeltje 2-6: Corné Bakkers - Leo Schrauwen 24-30, 49; Ad Bras penning - Cees Wissel 21-35, 37;"Rien Bakkers - Fons Baart 25-17, 50; Cees van Rossum - Jo- ny Sanderse 19-20, 56. SCHAATSEN Heerenveen. Anouk Fase (Sint Annaland) 500 meter: 43.36 seconden (Zeeuws record), 1500 m: 2.11,54 minuten (Zeeuws record). Niels Mesu (Middelburg) 1500 m: 2.02,34 minuten (Zeeuws record). TENNIS Rotterdam. Masters Tennis. Mannen, eerste ronde: Hilpert (6) - Koning 6-3 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Weterings-Meddens (3) 6-4 2-0 diskwalificatie. meer uitslagen op www.pzc.nl mijn stuur heb ik een lijstje met die doorkomsttijden en een klokje geplakt. Je krijgt strafpunten als je zowel te vroeg als te laat komt. Lig ik dus voor op schema, dan heb ik nog de tijd om eerst te tanken of koffie te drinken. Ben je te laat, dan moet je gelijk door. Én van die strafpunten kom je niet meer af door bij het volgende punt wat eer der te zijn." Enduro is al met al een wat inge wikkelde sport. Kees den Dekker, die meer dan een decennium gele den samen met Kees Zuidhof furo re maakte in de zijspancross, heeft zijn hart er echter aan verpand. „Ik ben inmiddels een beetje uitge keken op de gewone crosscircuits, Pieter Israel gaat naar Belgische wielerploeg KRUININGEN - Pieter Israel komt vol gend wielerseizoen uit voor Royal Antwerp Bicycle Club (RABC) uit Merksem. Dat betekent dat de ren ner uit Kruiningen alle wedstrij den voor de Belgische topcompeti- tie voor renners onder de 27 jaar zal rijden. Israel kwam de voorbije vier seizoenen uit voor Willebrord Wil Vooruit. Zijn nieuwe Bel gische ploeg bestaat verder uit nog één Nederlander, twee Australiërs en 22 Belgen. Ook renstallen zetten nu in op ingrijpende kostenbesparingen. MONACO - De internationale auto mobielfederatie FIA heeft gisteren met de renstallen uit de Formule 1, verenigd in de FOTA, overeen stemming bereikt over flinke kos- tenbeperkingen voor het komende seizoen. Dat lieten beide partijen weten na een bijeenkomst in Mo naco. „De FIA en de FOTA hebben de meest succesvolle bespreking ooit over de Formule 1 gehad", jubelde de federatie in een statement. „We zijn het eens over maatregelen die de FIA voor de komende jaren in gedachten heeft. De FOTA heeft daarnaast een aantal belangrijke voorstellen gedaan voor kostenbe sparende maatregelen in 2009." De voorstellen van de teams wor den morgen besproken tijdens de waarop je tijdens wedstrijden twee keer een manche van twintig minuten hebt. Ik rijd veel liever in de natuur, over smalle bospaadjes 'en stukken landbouwgrond. Soms kom je op delen van het enduro- parkoers minutenlang niemand te gen. Heerlijk is dat." Maar soms is het ook afzien. Bij voorbeeld als hij pech heeft met zijn machine, „je bent helemaal op jezelf aangewezen tijdens de ra ce. Gaat je band lek of één van de bougies stuk, dan moet je hem zelf repareren of vervangen", vertelt Den Dekker, die altijd een heuptas je met 'noodverbanden' draagt. Ook komt de Bevelander zichzelf weieens tegen als hij bij een val nat is geworden. „Als je dan met een doorweekt pak nog een heel eind moet, denk je: waar ben ik mee bezig." Het seizoen van Den Dekker, die dit jaar voor het eerst aan het open Nederlands kampioenschap meedeed, zit er nu op. De motor is schoon gespoten en staat in de garage. Hoewel hij niet meer zo fa natiek is als toen hij door heel Eu ropa de zijspan-GP's reed, wil de enige Zeeuwse endurocrosser zich volgend jaar verbeteren. „De top tien moet haalbaar zijn", stelt hij. „Maar ik neem geen onnodige risi co's. Ik heb een eigen lasbedrijf en moet 's maandags gewoon weer aan het werk. Ik denk altijd twee keer na voor ik met 160 km/u langs een boom suis." Nieuwe sponsor voor skeelercompetitie MIDDELBURG - De Zeeuwse skeel- competitie heeft met de ABN Am- robank een nieuwe sponsor voor volgend jaar gevonden. De competitie, de ABN Amro Cup, zal weer uit tien wedstrijden bestaan. De aftrap is op 18 april 2009 in Domburg. De finale zal 5 september in Goes plaatsvinden. Een aantal mooie parkoersen uit het verleden, waaronder Westka- pelle, zullen weer in de kalender worden opgenomen. World Motor Sport Council van de FIA. Dan wordt ook bekend welke concrete maatregelen wor den doorgevoerd. FIA-voorzitter Max Mosley sprak zich de afgelopen maanden al uit voor de invoering van onder meer een goedkope standaardmotor in de Formule 1. Dat stuitte in eerste instantie op verzet van de renstal len. Met name de grote spelers zo als Toyota, McLaren, BMW en Wil liams hadden grote bezwaren te gen de ideëen van Mosly. De financiële crisis die de laatste maanden rondwaart, heeft nu ech ter ook de Formule 1 zwaar in zijn greep. Vorige week trok Honda zich terug uit de koningsklasse van de autosport, omdat het Japanse automerk door de financiële crisis in de problemen was gekomen. De andere teams lijken in het plot seling vertrek van Honda nu aan leiding te zien mee te werken aan kostenbesparingen. Traditiegetrouw staan veel Belgische lopers en loopsters aan de start. TERNEUZEN - Twee interessante lo pen in Zeeuws-Vlaand eren bepa len zaterdag en zondag het week einde van veel atleten en atletes uit de regio. Zaterdag staat de Scheldoradoloop, een halve mara thon in Terneuzen, op het pro gramma. Een dag later kan er ge buffeld worden in de Jules Unlimi tedloop nabij Breskens. Hier be draagt de lange afstand negentien kilometer. De Scheldoradoloop vormt al en kele jaren een aantrekkelijke test mogelijkheid voor atleten die in voorbereiding zijn op een halve of een hele marathon. Vorig jaar won Ali van Hoebroeck uit Lokeren de Scheldoradoloop voor een landge noot, Maarten van der Donck uit Herentals. Naast de halve mara thon staan er ook lopen over vijf duizend en 10500 meter op het programma. De start is zaterdag om 14.00 uur bij zwemparadijs Scheldorado in Terneuzen. Om 13.45 uur komt de jeugd aan bod. De Jules Unlimitedloop heeft in middels ook een traditie opge bouwd. Net als in Terneuzen is het rond Breskens regelmatig een Belgisch festival. Vorig jaar was er een interessant gevecht tussen de latere winnaar Alexander van Bek bergen en Theo Rabout. De Belg Van Bekbergen won in een tijd van 1.16.16, negen seconden sneller dan Rabout. Naast de negentien ki lometerloop kan er ook gekozen worden voor de vijf en tien kilo meter. Zondag klinkt het start- - schot om 10.30 uur bij camping Napoleonhoeve nabij Breskens. Dat geldt ook voor uw nieuwe auto. En natuurlijk loopt uw fabrieksgarantie gewóón door. BflVAG Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf Asian Cars Arnesteinweg 17 4338 PD Middelburg Tel. 0118-650773 www.asiancars.nl Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedrijf-dekker.nl Dijkwel Auto Shopping Centre Marie Curieweg 3 4389 WB Oost - Souburg Tel. 0118-488466 www.autodijkwel.nl Garage Francke Rapenburgweg 1 4365 ND Meliskerke Tel. 0118-561748 www.garagefrancke.nl Dealer van Ligier brommobielen Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2 F 4337 RC Middelburg Tel. 0118-635474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Autobedrijf Koppejan Domburgseweg 18 4357 BB Domburg Tel. 0118-581487 www.autokoppejan.nl Autoservice van Liere Voltaweg 33 4338 PS Middelburg Tel. 0118-627680 www.autoservicevanliere.nl Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 4384 NH Vlissingen Tel. 0118-464644 www.automurre.nl Wij doen alles voor uw auto! Autobedrijf Oreel Molenweg 74 4374 NP Zoutelande Tel. 0118-561276 www.autobedrijforeel.nl Autoservice Ram BV Voltaweg 13 4338 PS Middelburg Tel. 0118-612236 www.autoram.nl BMW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47