Stefan de Die mikt op finales in Rijeka Knieblessure? 4HB Dat wil Univé vóór zijn. UNTVjn 42 Donderdag 11 december 2008 PZC Terneuzense zwemmer maakt zijn opwachting op EK korte baan. door René van Stee terneuzen - Progressie boekt Ste fan de Die nog altijd. Tijdens de Swim Cup in Eindhoven kwam het er eind vorige week bij de uit Terneuzen afkomstige zwemmer echter niet helemaal uit. Op het af scheidsfeest van zwemlegende Pie- ter van den Hoogenband had de specialist op de vrije slag zijn zin nen gezet op de verbetering van zijn persoonlijke records in een vijftig meter bad. Daardoor zou De Die (22) met een nog beter ge voel zijn afgereisd naar het EK kor te baan, dat vandaag in Rijeka be gint. „Op de 200 vrij lukte het gelukkig wel. In de series zwom ik één mi nuut vijftig rond. Dat was bijna an derhalve seconde sneller dan mijn oude toptijd. Op de 50 (in 23.11 se conden) en de 100 (in 50.16 secon den) viel het ronduit tegen, zeker omdat de 100 vrij mijn beste num mer is. Het zat er naar mijn gevoel absoluut in, want anders zou het op de 200 niet zo hard zijn gegaan. Echt een verklaring voor die tegen vallende tijden heb ik ook eigen lijk niet", vertelt hij kort voordat hij naar het EK afreist. In Rijeka, waar hij zwemt op de 50,100 en 200 meter vrije slag, be leeft De Die een primeur. In maart van dit jaar deed hij al mee aan de time trails voor de estafettenum mers tijdens het EK lange baan in Eindhoven, maar in de Kroatische stad komt hij tijdens een grote in ternationale titelstrijd voor de eer ste keer uit op individuele num mers. En hij zal daarop allerminst de toerist uithangen. „De limieten om te worden afge vaardigd zijn gebaseerd op het be halen van finales. In principe is ie dereen die namens Nederland meedoet kansrijk om finales te ha- Stefan de Die begint vandaag aan het EK kortebaan in Rijeka. De uit Terneuzen afkomstige zwemmer komt uit op de 50, 100 em 200 meter vrije slag. len. Dat geldt dus ook voor mij. Ik ga er in ieder geval voor", klinkt het zelfbewust. Hoewel een groot toernooi altijd een zekere spanning met zich mee brengt, ligt er in Rijeka minder druk op dan in Eindhoven. Want op het EK lange baan in maart wa ren er ook tickets voor de Spelen in Peking te vergeven. De Die - die sinds 2004 traint bij het Nationaal Zweminstituut Amsterdam en na het afhaken van Van den Hoogen band en andere 'zwemkanonnen' nu tot de nationale top op zijn fa voriete nummers behoort - haalde het net niet. Twee maanden later was het echter wel raak, maar op dat moment was de kwalificatiepe riode al afgesloten. „Je sluit dan best een heftige tijd af Echt lang getreurd heb ik niet. Ik ben nog jong en er komen nog zó veel grote toernooien. Natuur lijk blijven de Spelen het ultieme doel. Alles staat dan ook in het te ken van Londen 2012. Daar doe en laat ik alles voor. Maar eerst moet ik in Rijeka maar eens laten zien wat ik waard ben. Aan de omstan digheden daar zal het niet liggen. Ik heb op internet gezocht naar de accommodatie en het zag er echt perfect uit." De Die beschouwt het EK korte baan zeker niet als een tussendoor tje. Net zoals hij de nationale titel strijd op die discipline in decem ber in zijn eigen vertrouwde Sloter- parkbad in Amsterdam niet zo ziet. Toch erkent hij dat alles in het zwemmen draait om de lange- baan. Want daarop zijn olympi sche medailles te verdienen. Vol gend jaar jüli is het WK lange baan in Rome. Mede doordat het op het EK in Eindhoven verschrik kelijk hard ging, zijn de individue le kwalificatie-eisen loeizwaar. „Het wordt een zware klus om het te halen. Op de 100 en 200 vrij zit ik op het moment zo'n anderhalve seconde van de limiet af Op de 50 zit ik er dichter bij, maar dan nog PZC Willem Adriaansens bron René van Stee foto Emiel van Lint is er heel veel werk aan de win kel", aldus De Die, die in aanloop naar het WK in april 2009 zal moe ten pieken. In Amsterdam zijn dan kwalificatiewedstrijden, de laatste mogelijkheid om deelname veilig te stellen. Hij verwacht tegen die tijd ook de barrière van vijftig se conden op de 100 meter vrij te hebben geslecht. De Die's beste tijd tot dusver is 50.03 seconden. Die zwom hij in de series van het laatste NK. „Ik zit er dus nog maar vierhonderdste vanaf Eigenlijk had dit het afgelopen weekeinde ïn Eindhoven moeten gebeuren. Dat lukte niet, maar het zal niet heel lang meer duren, denk ik." Met onze Voor-Zorg krijgt u 15% korting op sporten bij één van de 250 fitnesscentra van Verzekerd Fit. Advocaat coach van het jaar in Rusland sint-petersburc - De Russische trainers hebben Dick Advocaat ge kozen tot coach van het jaar. De 61-jarige Nederlander leidde Zenit Sint-Petersburg in 2008 naar winst van de Uefa Cup en de Euro pese Supercup. De verkiezing werd georganiseerd door de Russi sche voetbalbond. Advocaat pakte vorig jaar met Ze nit de landstitel. Van Loen akkoord met vertrek bij FC Utrecht utrecht - FC Utrecht enfohn van Loen zijn het eens geworden over de ontbinding van het contract van de assistent-trainer. Beide par tijen doen geen mededelingen over de hoogte van de afkoopsom. Van Loen paste net als assisent Da vid Nascimento, keeperstrainer Maarten Arts en conditietrainer Rob Druppers niet meer in de plannen van Van Hanegem. CP Knetemann is van de baan OOSTERBEEK - De organisatie van de GP Gerrie Knetemann heeft be sloten deze internationale wieler wedstrijd op te heffen. Organisa tor Ton Janssen moest de wed strijd dit jaar al laten schrappen en ziet geen mogelijkheid de GP Kne temann in 2009 opnieuw op de ka lender te krijgen. „Al vanaf het tweede jaar is het moeizaam om de sponsoring rond te krijgen." Meer informatie over Voor-Zorg vindt u op www.unive.nl/voorzorg voorzorg V-*' VERZEKERINGEN JL—rf Daar plukt de vruchten van! Stam rijdt ook in Rotterdam met Risi ROTTERDAM - Baanwielrenner Dan ny Stam verschijnt bij de zesdaag se van Rotterdam aan de start met de Zwitser Bruno Risi. Stam vorm de jarenlang een succesvol duo met Robert Slippens, maar die maakte vorige week bekend per di rect te stoppen met zijn carrière. Door het afhaken van Slippens moest de organisatie van de zes daagse op zoek naar een nieuwe partner voor Stam. Tennisster Meddens gediskwalificeerd ROTTERDAM - Tennisster Marlot Meddens is gisteren bij de Tennis Masters in Rotterdam gediswalifi- ceerd. Meddens, normaal een toon beeld van zelfbeheersing, sloeg boos een bal weg en raakte een vrouwelijke lijnrechter hard op de hals. Meddens, die afgelopen zo mer de nationale tennistitel vero verde, stond in haar partij in de eerste ronde tegen Steffie Wete- rings met 6-4 2-0. Josef Hickersberger naar de Emiraten WENEN - Josef Hickersberger, de voormalige bondscoach van Oos tenrijk, heeft een nieuwe baan. De 60-jarige trainer treedt voor ten minste een half jaar in dienst van FC Al Wahda Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. „Ik ben blij dat ik weer aan werk kan in de voetballerij", liet de Oosten rijker weten. Hickersberger was van 1987 tot 1990 en van 2006 tot 2008 bondscoach van Oostenrijk. De Zeeuwse zwemmer Stefan de Die doet vanaf vandaag mee aan het EK korte baan in Rijeka.(Kroatië). Het is de eerste keer dat hij tijdens een internationaal kampioenschap uitkomt op individuele nummers. De Die heeft zich gekwalificeerd voor de 50,100 en 200 meter vrije slag. KONINKRIJK DER NEDERLANDEN j Stefan De Die Wo 0 n p I a a t sAmsterdam Lengte: 1,99 m Gewicht: Iraint bij: Nat. Zweminstituut A'dam liging: De Dolfijn m^Scheide, Terneuzen Stefan de Die naar EK korte baan 100 vrije slag 200 vrije slag 50 vrije slag 100 vrije slag 200 vrije slag 50 vrije slag (25 m bad) 0.48.78 (25 m bad) 1.45.71 (25 m bad) 0.22.89 (50 m bad) 0.5.0.03 (50 m bad) 1.51.43 (50 m bad) 0.22.72 Finale A-competitie 2008 Amsterdam Finale A-competitie Amsterdam NK Sprint 2008 Alkmaar; finale NK 2008 Eindhoven; serie NK 2008 Eindhoven; serie NK 2008 Eindhoven; finafe 2004 2005 2006 2007 2008 50 vrij 0.24.45 0.24.16 0.23.81 0.23.60 0.22.72 100 vrij 200 vrij 0.54.14 1.57.80 0.52.66 1.55.22 0.51.99 1.54.78 0.51.10 1.51.78 0.50.03 1.50.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44