Games nog even links liggen Peter Boon vervult een pioniersrol Sbo$ SLIPS GRATIS de 4* Sbo§ Honderden mensen richten zich tot meldpunt Zorgen in Zeeland Rijksbegroting Schade door vuurwerkbom Zeeuwse plannen. De Senior Ga mes hebben intentieverklaringen met hen afgesloten. De Senior Games populariseren de sporten, de bonden zorgen er in ruil onder meer voor dat ze bui tenlandse zusterorganisaties inspi reren. Wanneer komen de persconferen ties in het buitenland, wilde giste ren een bezoekster aan de presen tatie weten. 'Die komen er niet', was het antwoord van voorman Ton Kienhuis. „Maar we houden wel op verschillende manieren de vinger aan de pols als het om bui tenlandse contacten gaat", voegde Peter Boon toe. Er zijn inmiddels al wat succesjes. De Vlaamse sportautoriteiten zijn zo enthousiast dat zij de kosten van alle Vlaamse deelnemers op zich zullen nemen. En de KNVB organiseert in Zee land op basis van nieuw voetbal wedstrijden voor 45-plussers inter lands tussen Nederland en ver schillende andere landen. Dan is er ook nog de hoop op het EK dammen voor veteranen. Dat zou, als de laatste financiële plooien gladgestreken kunnen wor den, mooi tijdens de Senior Ga mes gehouden kunnen worden. De organisatie is dan verzekerd van deelnemers uit minstens twaalflanden. Inmiddels is zeker dat er tijdens de Senior Games twintig sporten op wedstrijdniveau beoefend zullen worden. Het moeten er 22 wor den. Aan de organisatie van paard rijden en schieten wordt nog ge werkt. Er zijn nog maar honderd inschrij vingen, maar dat is geen pro bleem. Pas vanaf begin volgend jaar moeten de deelnemers toestro men. Ze betalen vijftig euro in schrijfgeld en daar bovenop nog eens een bedrag om aan een be taalde sporttak mee te doen. Het lijkt duur, maar dat is het niet, vindt Peter Boon. „Voor die vijftig euro kun je de he le week aan tal van activiteiten meedoen. Er zijn cursussen, ver voer is geregeld, er is een medi sche check-up, enzovoorts. De Se nior Games zijn niet bedoeld om maar één dag te sporten. Van de meeste deelnemers wordt ver- - wacht dat ze een hele week in Zee land actief zullen zijn." PZC Donderdag 11 december 2008 3 COMMENTAAR Met het Handboek Politicus kom je een heel eind. Premier Jan Peter Balkenende en zijn minister van Financiën Wouter Bos lieten het gisteren zien. Zij losten een kleine confrontatie tussen het CDA en de PvdA over begrotingsregels in tijden van crisis soepel op. Met vooruitschuiven en ruimte voor de interpretatie van regels. Het CDA wil strak vasthouden aan de afspraak dat het begrotingstekort niet boven de twee procent mag komen. De PvdA ziet in de kredietcrisis voldoende aanleiding om het tekort - en daarmee de staatsschuld - tijdelijk te laten oplopen. De sociaaldemocraten hebben er kennelijk nog vertrouwen in dat de overheid de economie enigszins kan sturen. De christendemocraten zitten meer op de lijn dat de overheid in de eerste plaats haar eigen financiën op orde moet houden. Voorlopig zijn de economische bewegingen overal zeer heftig, hoe de landsbesturen ook reageren. Dit lijkt te pleiten voor het standpunt van het CDA. Maar héél Den Haag was het onlangs eens met de miljardeninjecties om het financiële systeem te redden. De schatkist was toen even minder belangrijk. Onder druk van een crisis zijn de regels dus toch van elastiek. In dat besef konden CDA en PvdA elkaar gisteren makkelijk vinden. middelburg - In het portaal van een appartementencomplex op de hoek Maasstraat/Rijnstraat in Mid delburg is gisteravond rond zeven uur een zware vuurwerkbom afge stoken. Hierdoor werden acht brievenbus sen uit de pui geblazen. Eén brok stuk vloog door de ruit van een au to. Ook werden enkele ruiten van het complex vernield. De politie zoekt getuigen, die zich kunnen melden via 0900-8844. 2 SHIRTS DAMES/HEREN NU 5 KORTING Geldig voor alle modellen en kleuren van 1 l/m 31 december 2008 of zolang de voorraad strekt. Bonden vrezen dat zorg in het geding is door onrust over fusie. door Nadia Berkefder VLISSINGEN - Bij het meldpunt Zor gen in Zeeland dat de vakbonden vorige week hebben ingesteld, ko men tot nu toe dagelijks honderd meldingen binnen over de fusie tussen de ziekenhuizen in Vlissin- gen en Goes. „De onrust is groot", zegt Peer Meesters van Nu '91. „De meeste meldingen komen van medewerkers en patiënten die gro te zorgen hebben over de toe komst", zegt Jacob Riepe van het CNV. Er wordt zeker niet ongenu anceerd gescholden, mensen spre ken zich uit, of ze hebben ervarin gen die niet goed zijn." De klachten gaan verder dan de ge bruikelijke weerstand bij reorgani saties, zeggen de twee vakbondbe stuurders. „We krijgen klachten van mensen die zo ongeveer al leen op een afdeling staan", zegt Riepe. „Of van mensen die bang zijn dat de zorg na 1 januari niet goed geleverd kan worden. Het gaat niet om klachten als: 'ik heb altijd op de begane grond gezeten en nu moet ik naar de eerste eta ge'. Het gaat veel verder." De vakbonden nemen het de raad van bestuur van de ziekenhuizen kwalijk dat er geen sociaal plan is. „De raad van bestuur heeft het oude plan van kracht verklaard. Dat is niet toegesneden op deze re organisatie. En een sociaal plan kun je pas maken als je alle ins en outs weet, en dat is niet het geval." De vakbonden zijn niet tegen de fusie, zegt Riepe. „We zien alleen dat het gevolg is dat er een hele boel onrust is bij het personeel: er gaan mensen weg, anderen moe ten langer doorwerken. En dan komt de zorg in het geding. En dat is iets waar wij wel over gaan." Aanleiding voor het meldpunt wa ren berichten dat vacatures niet meer worden opgevuld, dat de werkdruk stijgt en het aantal klach ten van patiënten toeneemt. ïi hm Ton Kienhuis, de 'general manager' van het organisatiecomité, spreekt dé aanwezigen toe. foto Cris Toala Olivares

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3