Deze Zeeuwse kunstwer Goede bedoelingen maken geen goede film Het Goede Doel, Hans Dulfer en Opposites op 2e editie Scheldepop Zeeraket VIJF VRAGEN OVER 36 1 Donderdag 11 december 2008 PZC Wit Licht, de met veel tam tam aangekondigde film met Marco Borsato, een fijne kerstfilm? Vergeet het maar. Wit Licht is geen onbezorgd uitje voor de fans. Het is een confronte rende, maar hoogst onevenwich tige film over kindsoldaten, die ba lanceert tussen een sponsoractie voor War Child en een spannende publieksfilm. Aan de goede bedoelingen valt niet te twijfelen. Borsato is al jaren ambassadeur van War Child, de or ganisatie die zich het lot aantrekt van kindsoldaten in Afrika. Met zijn film wil hij hun lot onder de aandacht brengen van een groot publiek. Maar goede bedoelingen maken nog geen goede film en het is jammer dat niemand Borsato heeft behoed voor de hoofdrol. WIT LICHT Film. Regie: Jean van der Velde. Met: Marco Borsato e.a. Te zien in Goes, Viissingen en Terneuzen. door Hetty van Rooij Daarvoor heeft hij niet genoeg ac teertalent. Wit Licht speelt zich afin een on benoemd land in Afrika, waar de Nederlandse kok Eduard, gespeeld door Borsato, een druk restaurant runt. Als Abu, het zwarte vriendje van zijn zoon, door een rebellenle ger wordt meegesleurd naar de jungle, besluit hij om in zijn een tje de jongen terug te halen. Als regisseur Van der Velde zich volledig had geconcentreerd op het lot van-kinderen die worden geterroriseerd tot ze veranderen in moordmachines, zou Wit Licht een geslaagde en zinvolle film zijn geweest. Zodra niet Abu maar Eduard centraal staat, wordt Wit Licht traag, melodramatisch en on geloofwaardig. Eduard wordt neer gezet als een soort Holywood-held met een Missie. De ontsnapping uit de jungle roept vage herinne ringen op aan Indiana Jones en Ja mes Bond. Maar als Abu na zijn be vrijding zachtjes 'help mij' zegt in de richting van de camera, ver wacht je ieder moment het giro nummer van War Child over het scherm te zien rollen. Wit Licht be staat eigenlijk uit twee films: één over kindsoldaten, één met Borsa to. En dat is er een te veel. Cakile mantima m Popfestival Terneuzen maakt eerste acts voor volgend jaar bekend. TERNEUZEN - Het Goede Doel, Hans Dulfer en The Opposites tre den volgend jaar op tijdens de tweede editie van Scheldepop. Het zijn de eerste grote namen die de organisatie bekend heeft gemaakt. De komende weken worden er meer verwacht. De 68-jarige saxofonist Dulfer trad dit jaar ook op, tijdens de eerste editie van het Zeeuws-Vlaamse popfestival. Dat concert was een van de hoogtepunten. De organisa tie laat doorschemeren dat Dulfer mogelijk ook dochter Candy mee neemt. Het Goede Doel, met Henk West broek en HeiTk Temming, is na ja ren weer bijeen. Eerder dit jaar ver scheen een nieuw album en sinds dien treedt de band weer op. De derde grote act is de Nederhop- groep Thé Opposites, die dit jaar ook op het Bevrijdingsfestival in Viissingen was te zien. Scheldepop 2009 vindt plaats op zaterdag 11 en zondag 12 juli. Het Goede Doel en The Opposites spe len op zaterdag, Dulfer op zondag. Andere acts die het festival inmid dels heeft vastgelegd zijn The Hot Stewards, Bluem (dit jaar winnaar van het talentenpodium), Rap-A- Noia 8c Double8 en DJ Cocoon. Voor het dance-programma kan in elk geval worden gerekend op de deejays Bart Skils, Estroe, I-F, Al- den Tyrell, Marcella, Marko (La Rocca) en 'huisdeejay' Onanon. Het festival wordt gehouden aan de Techniekstraat in Terneuzen. Er komt onder meer een campingter rein voor festivalbezoekers. Voor kampeergasten is er een extra pro gramma op de vrijdagavond. Naam: Paul Jongejan Leeftijd: 49 jaar Woonplaats: Goes Beroep: Service-adviseur autobranche Hobby: gitarist bij Cabarockgroep Grysl door Ali Pankow Hoe was jouw eerste ervaring met TheWall van Pink Floyd destijds? „Dat was direct toen de plaat uitkwam in 1979. Ik ben al sinds de middel bare school een fan van Pink Floyd. Met The Wall was het in begin wel even wennen. Het was echt iets heel anders dan de groep tot dan toe had laten horen. Zoals met alles wat moet wennen, leerde ik het op den duur zeer waarderen. Het is nu toch echt wel een van mijn meest favo riete cd's. Zodra ik de kans kreeg Pink Floyd live te zien, heb ik dat ge daan: in 1988 in De Kuip in Rotterdam en later nog een keer in 1994." Waarom is er een Wallin'tzeeuwsgemaakt? „Dat is eigenlijk al begonnen toen ik samen met drummer Peter Nieuwe- huizen in een bandje zat. Daar speelde ik het nummer Comfortable Numb van Pink Floyd. Toen ik dat later bij Grysl liet horen, vonden de bandleden dat wel leuk. Henny Lamper had al teksten van The Wall in het Nederlands vertaald. En zo is het een beetje gaan rollen. Niet als geintje, maar stapje voor stapje." Wat is het specifieke aan deze Zeeuwse versie? „Dat is de bijzondere presentatie. Wij hebben bewust gekozen voor de live-versie, afgewisseld met opnamen van de uitvoering in 1990 in Ber lijn. Dat was bij onze eerdere optredens dit jaar zelfs voor de echte Pink Floyd-kenners een grote verrassing. Wij hebben er veel goede reacties op gekregen. Het zingen van Zeeuwse teksten zijn we natuurlijk aan on ze stand verplicht, maar in feite is dat maar een bijkomstigheid. Het gaat in dit geval vooral om de keuzes van uitvoering." Hoe ervaar je het om met een veel grotere groep dan Grysl te werken „Dat is hartstikke leuk. De medewerking is ook steeds breder geworden. Ik heb de basiskeuze voor de muziek gedaan. Daarna kreeg ieder zijn ei gen inbreng. We wisten direct dat we het niet met ons eigen groepje konden doen. Het moest een totaalshow worden met zang, lichtshow, geluidseffecten en een cameraman voor de filmbeelden. Het is een mooi samenspel tussen beeld en muziek geworden. Een van de zangeressen heeft er ook choreografe Jeanne Oerlemans bij gehaald. Dat levert mooi spektakel op." Is Thewallin'tzeeuws vooral bedoeld voor ouwe rockers? „Nee zeker niet en je hoeft ook geen Pink Floyd-kenner te zijn. Het is een totaalshow, die velen zal aanspreken. Een show met muziek, zang, dans, geluideffecten en videobeelden. Bij de voorgaande uitvoeringen wisten sommigen niet waar ze kijken moesten, omdat er zoveel te zien is. En daar kun je dan dus voor maar 10 euro naar toe. En zaterdagavond in de Mythe is ook het boek van Charles Beterams Pink Floyd in de pol der te koop." Thewallin'tzeeuws, zaterdag 13 december in De Mythe in Goes, 20.00 uur. CBK Zeeland geeft tijdens Museumnacht 400 exemplaren weg. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Wie morgen de tweede editie van de Museum nacht Middelburg bezoekt, maakt een goede kans gratis een kunst werk mee naar huis te kunnen ne men. Via een actie met de PZC biedt CBK Zeeland (centrum voor beeldende kunst) samen met de kunstenaars in totaal 400 bezoe kers een kunstwerk aan. „We wil len op deze manier het kopen van kunst stimuleren en de drempel om kunstinstellingen en galeries te bezoeken verlagen", zegt Thom Schaar, coördinator beeldende kunst bij CBK Zeeland. Het initiatief is gekoppeld aan de expositie De Rotterdamse selectie, die afgelopen zondag is geopend. Tien Zeeuwse kunstenaars die zijn geselecteerd door CBK Rotterdam tonen er tot en met 16 januari hun werk. Tijdens de opening werd be kendgemaakt dat alle tien kunste- 'We willen de drempel om kunstinstellingen en galeries te bezoeken verlagen' naars zijn gevraagd een nieuwe se lectie van hun werk te tonen bij CBK Rotterdam (najaar 2009). De kunstenaar die volgens CBK Rotterdam op dit moment het in teressantste werk maakt, ontvangt de CBK Zeeland Stimuleringsprijs. Deze prijs, die voor het eerst wordt uitgereikt, bestaat uit een be drag van 2500 euro. De winnaar wordt eind december bekendge maakt. Ter gelegenheid van de Mu seumnacht heeft CBK Zeeland de tien kunstenaars ook gevraagd een speciaal werk te maken, op ansicht kaartformaat. Deze zijn hierbij af gedrukt. Het gaat om hoogwaardi ge pigmentdrukken in kleine op lage: 50 exemplaren per werk. Daarvan zijn er veertig bestemd voor bezoekers van de Museum nacht. Er zijn dus in totaal 400 werken beschikbaar. Alle kunstenaars zijn morgen aan wezig in het pand van CBK Zee land aan de Balans. Ze krijgen ie der een half uur waarin ze hun werk signeren. Bezoekers ontvan gen, zolang de voorraad strekt, het De band Grysl brengt samen met een groep gastartiesten opnieuw de Zeeuwse versie van Pink Floyds The Wall zaterdagavond in theater De Mythe in Goes. Annemieke Fanoy 21.30 uur: Janpeter Muilwijk 22.00 uur: Sela© 22.30 uur: Dick van Biemen 23.00 uur: Anne-Marie van Sprang 23.30-24.00 uur: Guido Lippens. De kunstwerken zijn uitslui tend verkrijgbaar bij inlevering van de bon op deze pagina's. Guido Lippens Dick van Biemen werk van de op dat moment signe rende kunstenaar. Het schema: 19.00 uur: Teja van Hoften 19.30 uur: Quinten Buijsse 20.00 uur: Jorien Brugmans 20.30 uur: Tamara Dees 21.00 uur: Annemieke Fanoy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38