Tientallen banen politie op het spel Railvervoer langer beperkt Handelskamer neemt stappen tegen nepnota Zorgverleners te laks met informatie over medicijngebruik ai* 1 |rtrrhh|tfg 50% Korting m J Samenwerking tussen Zeeland en Vlaanderen moet beter Voor€H9,- Voor €199,- Voor 59,99 Voor 59,- mmrxTf rTxxj& op de hele wintercollectie baby- en positiekleding W PZC Donderdag 11 december 2008 33 Voortbestaan eigen Zeeuws politiekorps mogelijk in gevaar. door Emile Calon MIDDELBURG - Vele tientallen ba nen dreigen te verdwijnen bij de Zeeuwse politie,, vreest korpsbe heerder Koos Schouwenaar. De ministers Hirsch Ballin (Justi tie) en Ter Horst (Binnenlandse Zaken) willen voor alle korpsen één centraal stafbureau opzetten. Diensten als bedrijfsvoering, iet en opsporing zullen vanuit dat bu reau worden aangestuurd. Het moet ervoor zorgen dat de 25 poli tiekorpsen beter samenwerken. Voorzover Schouwenaar nu weet zal het werk bieden aan zo'n 9000 mensen die nu nog voor deels bij de verschillende korpsen werken. Schouwenaar vindt het jammer Schouwenaar sluit niet uit dat mi nisters nog met een plan komen om het Zeeuwse politiekorps op te heffen en onder te brengen bij een van de buurkorpsen. dat de ministers kiezen voor een dergelijk bureau. Ze presenteren morgen hun plan in de minister raad. Om efficiënter te werken wil het Zeeuwse korps nauw samenwer ken met de politie van Midden- en West-Brabant. Dat idee is ver worpen, beseft Schouwenaar. Twee weken geleden kreeg hij nog te horen dat de ministers het Zeeuwse korps wilden opheffen en onderbrengen bij een van de buren. Ook andere kleine korpsen zouden worden opgeheven. Schou wenaar is er niet zeker van dat dat idee van tafel is; het zou later nog naar' buiten kunnen komen. Dat zou volgens hem dramatisch zijn omdat dan het hele hoofdbureau van politie uit Zeeland verdwijnt. Dan is het volgens hem een kwes tie van tijd voor ook de rechtbank en het parket verhuizen. „In het kielzog daarvan zullen ook diensten als de Veiligheidsregio, de gevangenis en Rijkswaterstaat vertrekken. Dan wordt Zeeland een provincie zonder overheids diensten." DEN HAAG - De grensoverschrijden de samenwerking met België en Duitsland moet worden verbeterd.. Grensregio's mogen een top drie van knelpunten opstellen. Minis ter Guusje ter Horst (PvdA, Bin nenlandse Zaken) en staatssecreta ris Frans Timmermans (PvdA, Eu ropese Zaken) bespreken die knel punten vervolgens' komend jaar met de buurlanden. Het gaat om knelpunten die de re gio's niet zelf kunnen oplossèn. Kantoor voor Klanten probeert ondernemers geld afhandig te maken. door Marcel Modde MIDDELBURG - De Kamer van Koop handel (KvK) onderneemt juridi sche stappen tegen Kantoor voor Klanten. Het in Den Haag en Ant werpen gevestigde bedrijf heeft on dernemers een factuur met accept giro gestuurd die sterk lijkt op de nota die de Kamer jaarlijks in ja nuari verzendt aan de bedrijven die staan ingeschreven in het han delsregister. Volgens Mare Volleman van de Ka mer van Koophandel in Middel- FW Zon 1,4 miljoen ondernemers hebben een nepnota ontvangen voor bedrijfsregistratie in het handelsregister. De Kamer wordt overstelpt met vragen. door Marcel Modde GOES - De informatievoorziening aan patiënten over het gebruik van medicijnen kan veel beter. Dat concludeert het Klaverblad Zee land op basis van een landelijke steekproef Het onderzoek werd uitgevoerd in samenwerking met het Meldpunt Consument en Zorg van de Neder landse Patiënten Consumenten Fe deratie. Van de vijfduizend deelne mers, onder wie 332 Zeeuwen, geeft 12 procent aan van de apothe ker nooit informatie te krijgen over het voorgeschreven medicijn. Bij 23 procent gebeurt dat soms. Van de patiënten die met een her halingsrecept komen, zegt bijna driekwart dat ze het zelf moeten uitzoeken. Goede informatie is van belang met het oog op een veilig gebruik, benadrukt Sylvia Tuinder van het Klaverblad. Bijna 80 procent van de deelnemers zegt dagelijks ver schillende medicijnen te gebrui ken. Het achterwege laten van een controle of de pillen en poeders ef fect hebben op elkaar, kan verve lende gevolgen hebben. Daarin ligt volgens de patiënten een belangrij ke taak weggelegd voor de apothe ker. Maar ook artsen en andere zorgverleners zouden daarin veel actiever moeten zijn, zegt Tuinder. Minister Cramer trekt besluit over pakket Prorail voor Zeeland in. door Frank Balkenende GOES - De beperkende maatrege len voor goederenvervoer op de Zeeuwse spoorlijn blijven mini maal tot 1 juni 2009 van kracht. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Vrom. Minister Cramer trok op 1 decem ber haar besluit over het maatrege lenpakket (geluidsdempers, beton nen bielzen en raildempers) van Prorail om geluidsoverlast voor be woners langs het spoor tegen te gaan, in. Ze kon niet anders nadat onder meer de Belangenvereni ging Aanwonenden Spoor (BAS) bij de Raad van State met succes dat besluit hadden aangevochten. BAS stelde terecht dat Prorail het effect van stillere treinen heeft meegerekend in het maatregelen pakket, maar dat die berekeningen onduidelijk zijn. Ook is er geen ga rantie dat die stillere treinen bin nenkort op de Zeeuwse lijn rijden. Prorail krijgt tot 1 juni 2009 de tijd om met debgdelijke berekeningen te komen. Tot die tijd blijft het aan tal goederentreinen en aantal wa gons per trein beperkt en mogen de treinen niet harder rijden dan tachtig en zestig (in Goes) kilome ter per uur. De intrekking van het besluit van Vrom geldt niet voor het traject door de stad Goes. Daar wordt mo menteel gestudeerd op een halfver- diept spoor in de vorm van een be tonnen bak. Goes laat vijf varian ten onderzoeken. Ze verschillen in de manier waarop het verkeer wordt afgewikkeld als er een tun nel onder het spoor aan de Van Hertumweg komt. Grootste pro bleem is het spoorproject binnen het beschikbare budget van een kleine 40 miljoen euro te houden. De Belangenvereniging Aanwonen den Spoor heeft binnenkort een overleg met Vrom over de intrek king van het besluit. BAS wil zeker weten dat een nieuw besluit over het maatregelenpakket geen ver slechtering betekent voor mensen die langs het spoor wonen. Ook wil het kabinet proefregio's aanwijzen voor projecten die het makkelijker maken voor mensen om over de grens een baan te zoe ken, een opleiding te volgen of van de gezondheidszorg gebruik te maken. Zeeuwen en Belgen die over de grens werken ondervin den veel problemen. Het kabinet stelt een Taskforce in die voorals nog voor de periode van één jaar de zoektocht naar oplossingen on dersteunt. Maxi-Cosi Rodi XR Van 169,- Maxi-Cosi Tobi Van 279,- Craco Junior Van 79,95 burg hebben landelijk zo'n 1,4 mil joen ondernemers zo'n nepnota ontvangen. „We hebben er veel last van. De telefoon staat rood gloeiend en ook onze mailbox puilt uit van de meldingen." Kantoor voor Klanten maakt ge bruik van kleuren, logo en op maak van de Kamernota. Onder aan staat evenwel dat het geen ech te factuur is, maar een aanbod. Hoe het bedrijf aan de adresgege vens komt, is nog onduidelijk. Al les wijst er op dat Kantoor voor Klanten puur is' opgericht om op deze manier geld binnen te halen, aldus Volleman. Hij heeft niet de indruk dat veel ondernemers daar zijn ingetuind. Gedupeerden kun nen het overgemaakte geld bij hun bank laten terugstorten. De Kamer heeft de bankrekening laten blok keren. Op www.kvk.nl is een voor beeld opgenomen van de nepno ta, evenals advies hoe te handelen. NAME IT - BFC - POINTER - BABY BARB DUCKY BEAU - MAMA-LICIOUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35