Alle kinderen in Zeeland een fietshelm BraSnm Akkoord op til over gewassen uitslag 1033® Staatsloterij 10 december 2008 Ruimte voor Noordzeevissers Onderhoud spoorwegen Voor UW Staatslot loopt u binnen bij PZC Donderdag 11 december 2008 31 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Gerda Ver burg verwacht dat voor het eind van het jaar een Europees akkoord wordt bereikt over het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen. Ze zei dat gisteren in de Tweede Kamer. Die is bezorgd over de mo gelijke aanscherping door het Euro pees Parlement van de regels voor het gebruik van bestrijdingsmidde len. Voorstellen van de Raad van Ministers zijn eerder door de Mi lieucommissie van het Europees Parlement fors aangescherpt. Gaat het Europees Parlement akkoord, dan wordt het aantal beschikbare middelen fors beperkt. CDA en WD spraken gisteren andermaal hun zorgen uit. Verburg herhaalde gisteren dat ze geen teelten laat ver dwijnen door beperking van be strijdingsmiddelen. „Ik stem niet zomaar in met een compromis. Mijn standpunt over het niet laten verdwijnen van teelten wordt breed gedeeld door mijn collega's in Europa." Proefproject moet dragen van helm acceptabel maken. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Over een paar jaar rijden alle kinderen in Zeeland met een fietshelm rond. De provin cie wil, samen met de gemeenten, de helmen verstrekken aan leerlin gen van de groepen drie en vier van de basisschool. De actie begint volgend jaar en is één van de on derdelen van een serie afspraken die overheden gisteren hebben ge maakt om de verkeersveiligheid in Zeeland te verbeteren. Al die helmen kosten volgens Henk Rhebergen van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) rond de 60.000 euro per jaar. Het is de bedoeling dat het project een aantal jaren loopt. Het project moet het taboe op het dragen van een helm door breken. „De ellende is dat kinde ren die als enige een helm dragen voor gek worden verklaard. Als ie dereen een fietshelm draagt, valt het niet meer op." Alle wegbeheerders in Zeeland hebben gisteren afgesproken dat er in 2010 twintig procent minder ernstige verkeersslachtoffers in Zeeland moeten vallen. In 2020 moet het aantal 'vermijdbare' on gelukken tot nul zijn gereduceerd. |*N Over een paar jaar fietsen alle Zeeuwse kinderen met een fiets- helmpje rond. De provincie wil het taboe op het dragen van een fietshelm doorbreken. Daarvoor moeten op allerlei we gen maatregelen genomen wor den. De provincie wil daarbij hel pen. Er is een potje van jaarlijks vier ton beschikbaar om verkeers- onveilige situaties aan te passen. Karla Peijs, commissaris van de ko ningin en voorzitter van het ROVZ heeft er vertrouwen in dat de dertien gemeenten, de twee wa terschappen en Rijkswaterstaat zich ook echt aan de afspraken houden. Het ROVZ kijkt volgend jaar of de afspraken zijn verwerkt in de begrotingen. „De boodschap is dat-we met zijn allen werken om de verkeersveilig heid te verbeteren", zei Peijs. „Dat is ook nodig, als je kijkt naar de laatste paar weken. En we hebben nog een zware maand voor de boeg. Zo is het wel genoeg." Alle geldprijzen worden netto uitgekeerd. De geldprijzen zijn, met uitzondering van de in het aparte kader opgenomen Jackpot, Hoofdprijs, 5 tonnen en 5 x €50.000, al bij elkaar opgeteld. Indien de geldprijs is gevallen op een 1/5 lot geeft dit recht op 1/5 deel van de betreffende bedragen. Vanaf vrüdag 12 december 2008 kunnen de gewonnen geldprijzen worden geïnd. De aanspraak op de geldprijzen betreffende deze loterij vervalt op 11 december 2009. Als u geïnteresseerd bent in het Deelnemersi opvragen bij de 0900 - 300 40 60 voorbehouden. DEN HAAG - Op de Noordzee blijft er ruimte voor vissers, windmo lens en vaarroutes. Maar dan moet iedereen zich wel aan de spelregels houden en respectvol met elkaar omgaan. Dat zei minister Gerda Verburg gis teren in reactie op vragen van CDA-Kamerlid Ad Koppejan. Die zei dat onder Noordzeevissers on rust is ontstaan naar aanleiding van het aanwijzen van vijf be schermde gebieden, waaronder de Vlakte van- Raan in de monding van de Westerschelde. Verburg: „We werken de plannen nu uit, maar voor alle functies is ruimte." DEN HAAG - Om het onderhoud van het spoor te verbeteren en de veiligheid van baanwerkers te waarborgen, moeten trajecten min der vaak, maar wel voor een lange re tijd buiten dienst worden ge steld. Dat is een conclusie van een onderzoek dat minister Camiel Eurlings gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Als voor beeld wordt het onderhoud van het Zeeuwse spoor genoemd. Een maand lang reden geen treinen. Volgens Prorail maakt dat niet al leen het werken veiliger, ook kan worden gezorgd voor beter alterna tief vervoer voor de reizigers. Primera Anthony Burger Korte Delft 7, Middelburg Tel. 0118 - 633 574 Primera Vlissingen Walstraat 189, Vlissingen Tel. 0118 -440 037 Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87, Middelburg Tel. 0118 - 613 680 Primera Oost - Souburg Kanaalstraat 4 Tel. 0118 - 461 270 V J Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27, Zierikzee Tel. 0111 - 415 063 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1Goes Tel. 0113 -214 607 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38, Terneuzen Tel. 0115 -616 570 Carpentier Petra en Nellie Eenhoornplantsoen 7, Oostburg Tel. 0117-452 830 Staatsloterij Alles kan j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33