Rabelink eerste burger Schouwen .Sundert Justitie wil miljoen van Engelsman Ontwerpje voor Google inr Jan-van Gmbrère Jan van Sundert, Drie jaar cel voor overval op man in woning Jan van Sundert lUIHHIi op de lokkerdreef ...en dat gaan we vieren! UITVERKOOP Ervaren Limburgse bestuurder kiest voor Schouwen-Duiveland. door Piet Kleemans zierikzee - De 55-jarige Gerard Ra belink uit Maasbree is de beoogde nieuwe burgemeester van Schou wen-Duiveland. Dat is gisteravond bekendgemaakt. Rabelink volgt burgemeester Jack Asselbergs op die er na achtent wintig jaar burgemeesterschap - zes jaar in Sluis en in Aardenburg, tien jaar in Zierikzee en twaalf jaar op Schouwen-Duiveland - mee stopt. Rabelink kan bogen op ruime poli tieke ervaring. De Limburger be gon zijn arbeidzaam leven in 1975 in het primair onderwijs. Drie jaar werkte hij als leraar en vervolgens was hij ruim twintig jaar (interim-)directeur van meer dere scholen. Daarnaast was hij van 1994 tot 2003 namens een lo kale partij raadslid. Eerst van de ge meente Oud en Nieuw Gastel en vanaf 1997 van de herindelingsge meente Halderberge. Rabelink - ge huwd en vader van twee dochters - vervulde in laatstgenoemde ge meente van 1999 tot 2003 de func tie van wethouder. In 2003 maakte Rabelink de overstap van wethou der van Halderberge naar burge meester van de gemeente Maas bree. In die functie werd hij in juli 2003 geïnstalleerd. Voor de functie van burgemeester van Schouwen-Duiveland meld den zich dertig kandidaten; zes vrouwen en 24 mannen. Van die dertig drongen er twee, onder wie Rabelink, door tot de laatste ge spreksronden. De vertrouwens commissie koos uiteindelijk una- pw Gerard Rabelink uit Maasbree is de beoogde nieuwe burgemees ter van Schouwen-Duiveland. De Limburger is nu nog burgemees ter van de gemeente Maasbree. niem voor Rabelink en die keuze is gisteren door de Schouwen-Dui- velandse gemeenteraad eveneens unaniem ondersteund. De ge meenteraad heeft er, stelt voorzit ter van de vertrouwenscommissie Brigitte Troost, alle vertrouwen in dat in de persoon van Rabelink een uitstekende burgemeester voor Schouwen-Duiveland is ge vonden. Rabelink wordt door Troost omschreven als een enthou siast en ervaren bestuurder die zo wel aanjager als bruggenbouwer is. Als wethouder en burgemeester heeft Rabelink bovendien ruime ervaring met de specifieke uitda gingen van plattelandsgemeenten. De uiteindelijke beslissing over de benoeming is aan de minister van Binnenlandse Zaken en Konink rijksrelaties. Jack Asselbergs gaat met ingang van 1 januari 2009 met vervroegd pensioen. Morgen neemt hij af scheid met een receptie in het ge meentehuis. MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie (OM) in Middelburg wil een 59-jarige Engelsman voor een be drag van 1.070.758 euro plukken. De in Vlissingen woonachtige man, die door justitie werd gezien als hoofdverdachte in de zaak Py thon, is twee jaar geleden door de Middelburgse rechtbank veroor deeld tot vijf jaar cel. Die straf kreeg hij wegens betrokkenheid bij de smokkel van twee miljoen si garetten en de smokkel van enkele tonnen hasj, het witwassen en deelname aan een criminele orga nisatie. Het transportbedrijf van de Engelsman in Breskens fungeer de volgens het OM als dekmantel om drugstransporten van onder meer Spanje via Nederland naar Engeland te kunnen realiseren. De zaak kwam destijds aan het rollen toen er na een vrachtwagenonge val in Spanje in de wagen van het bedrijf 2070 kilo hasj werd aange troffen. Medio januari 2005 is in een loods in Breskens 2880 kilo hasj in beslag genomen. Volgens de man heeft hij geen cent te makken, is zijn transportbe drijf failliet en heeft hij een schuld van een dikke drie ton. Uitspraak over enkele weken. MIDDELBURG - Zowel een 22-jarige man uit Bergen op Zoom als zijn 20-jarige maat uit Krabbendijke is gisteren door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot een gevan genisstraf van 33 maanden waar van tien voorwaardelijk. Ook moet het duo een schadevergoe ding betalen. Het stel plus een 22-jarige man uit Halsteren, die later terecht zal moe ten staan, overvielen op 10 juli 2008 een 36-jarige Vlissinger in diens woning aan de Jacoba van Beierenweg. De mannen bedreig den hem met een wapen, bonden zijn handen vast en doorzochten de woning. De drie verlieten de woning met 3808 euro, een laptop, een fotoca mera, een gsm, een horloge en een sportbeker. 'Doodle' van Mary-Anne uit Nisse mogelijk 24 uur lang op de website. door LaBiao Domimicus NISSE - Het .Google-logo met daar omheen een molen, waterbubbels, vissen, drop, kaas, bolussen, een kroon, een schip en een broodje vis: Mary-Anne Mol (11) uit Nisse maakte een kleurrijk ontwerp voor de zoekmachine Google en werd daarmee provinciewinnaar van de Doodle 4 Google wedstrijd. En daarmee maakt ze kans dat haar ontwerp op 15 januari 24 uur lang te zien is op de Google-website. Dat betekent dat bijna zestien mil joen mensen deze 'doodle' zullen zien. Maar daarvoor moet ze nog wel even via de site genoeg stemmen krij gen. Mary-Anne dingt namelijk mee met nóg 23 finalisten. Een Google 'doodle' is een creatieve variatie op het Google-logo, op een specifieke wijze getekend om een feestdag, persoon, historische datum of anderszins speciale dag te vieren. Google gebruikt wel vaker 'doodles' op speciale dagen zoals Halloween, kerst en sinterklaas. Ze zouden in het Nederlands vertaald kunnen worden als een krabbel, of een schetsje, ware het niet dat de Google-organisatie 'doodle' liever onvertaald laat. Het thema voor de tekenwedstrijd, waar zevenhonderd basisscholen in Nederland aan hebben meegedaan, is Mary-Anne met haar ontwerp. foto Dirk-Jan Gjeltema 'Mijn Nederland'. „We zijn ontzet tend benieuwd naar wat kinderen over Nederland denken, en wat vol gens hun typisch Nederlands is. Bij Google proberen we altijd de 'Zeit geist' weer te geven, wat leeft er en wat vindt men belangrijk. Nu is het de beurt aan de kinderen", aldus Google op de eigen website. Een jury bestaande uit onafhankelij ke, vakkundige mensen op het gebied van kunst en design heeft de 'dood les' beoordeeld. Stemmen kan via www.goog- le.nl/intl/nl/doodlegoogle Ga naar de website van Jan van Sundert vraag uw Unieke kansnummer aan en maak kans op prachtige prijzen. Gewoon goed in keukens, badkamers tegels Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl *Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. *Vraag naar de actievoorwaarden. W PZC Donderdag 11 december 2008 29 al 40 jaar een vertrouwd adres. Wij vragen GEER! AANBETALING Wij geven u de SCHERPSTE PRIJS. En daar bovenop krijgt u ook nog Hoekkeuken met kader deur in de kleur vanille (in meerdere kleuren lever baar zonder meerprijs) incl.: alle apparaten, brede laden, apothekers- kast, kraan, verlichting en kunststof werkblad. Van €9.225,- een vormgegeven badkamer Philip Starck 3 voorzien van ligbad, badmeubel, wanddosetset en radiator, compleet met Grohe kranen en accessoires. Excl. tegels odern €4.608,- KORTINGEN TOT 50% LANGE DELFT MIDDELBURG www.gimbreremode.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31