De invulling is aan de Vlissingers LaBdn Gemeenten redden Micmec euro boete voor geweld tegen hulpverleners pure schoonheid Vy van de reepe Weekend Voordeel W PZC Donderdag 11 december 2008 27 Het Bellamypark van verschillende kanten belicht zoals het 'verliezende' bureau Handle with Care dat voor ogen had. PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Bureau Okra begint volgende week al met Bellamy-debat. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wees niet bevreesd, het Bellamypark wordt géén twee de Spuiplein. Liever niet, fluistert landschapsarchitect Martin Knuijt met de Vlissingers mee. Zijn bureau Okra belooft het heel anders te doen. „Het Bellamypark vraagt gezien de geveltjes om veel meer fijnzinnigheid. En kleur, als de mensen dat willen. Volgens mij is Nederland inderdaad al grijs ge noeg. In Zutphen hebben we bij voorbeeld gekozen voor hardsteen met klinkers, omdat dat een han delsstad was. Ik kan me indenken dat we in Vlissingen een maritie me sfeer kiezen. En dat hoeft niet per se letterlijk met water. Wat wij de oprijzende haven noemen, net onder het maaiveld, brengt de ver beelding terug. Dat is in Sluis met de uitgediepte basiliek ook gelukt. Door het De Ruyter-plein wat te verhogen en iets transparants met de houten schotten voor de loods- haven te doen, versterkt dat mari tieme gevoel alleen maar." Het zijn maar suggesties. Want uit eindelijk is het écht aan de Vlissin gers zelf, benadrukt Martin Knuijt. „Wij gaan zo snel mogelijk met de mensen praten. En dan wil ik niet alleen de schreeuwers horen, maar ook de stillere types. Ik vraag geen verlanglijstje, maar ik kijk hoe we hun wensen en belangen kunnen verenigen. Natuurlijk lukt dat. Als je mensen van allerlei pluimage bij elkaar zet, is er een gemeenschap pelijke deler. Die zoek ik." Knuijt heeft begrip voor de heftige discussies. „Vlissingers zeggen wat ze denken, ze zijn betrokken. Maar ik heb in Enschede meegemaakt dat aanvankelijk alle marktmensen tegen ons ontwerp waren en nu roept daar iedereen dat zij de beste markt van Nederland hebben." September 2009, dat moet ook luk ken. „Dat ligt ook aan de aanbeste ding, en de financiële stromen. Ik weet dat Vlissingen niet rijk is. Daarom rekenen we ook meteen tijdens het tekenen, zodat we niet van alles beloven dat we achteraf niet kunnen nakomen." Zonder de indruk te willen wek ken van iemand die niet tegen zijn 'En dan wil ik niet alleen de schreeuwers horen, maar ook de stillere types' verlies kan, noemt Sjoerd Hoogs - ma van het 'verliezende' bureau Handle with Care het 'ongelooflijk dat het college voorbijgaat aan de massa die koos voor ons ontwerp.' „Kijk, dat Riekwell (van Buro Beel dende Kunst, lid van de selectie commissie, red.) ons niet kiest, snap ik. De kracht van ons bureau is dat wij kunst al intekenen. Maar hij wil dat natuurlijk zelf doen. Het is een soort concurrentie." Dat het college koos voor de ruim te die Okra bood, vindt hij een be lachelijk argument. „Ons is om een conceptontwerp gevraagd, dat we later tot de essentie moesten uitkleden. Met evenveel ruimte als Okra. Vervolgens wordt het als An ton Pieck-achtig afgedaan." Dat was het ook, reageert Leon Riekwell. „Ik heb helemaal niks met die truttigheid. Zij kijken op een ontzettend belerende manier naar kunst en ik denk dat Vlissin gen beter verdient, zeker nu we tweede kunststad van Nederland zijn geworden. Als ik hoor hoe zij scheepjes, die door kinderen van klei zijn gemaakt, in brons wilden laten gieten... Daar krijg ik krom me tenen van. En echt niet vanuit een vermeende concurrentieposi tie. Okra had gewoon zo'n sterk plan, dat er eigenlijk niet eens kunst in hoeft." De eerste bijeenkomst tussen bewo ners, ondernemers en Okra is donder dagavond 17 december, op het stad huis in Vlissingen. Die is niet openbaar. nodiging voor een proces bij de rechtbank. Met die menukaart wil Veere de inwoners waarschuwen dat de jaar wisseling heel prijzig en vervelend kan verlopen als er die nacht din gen gebeuren die niet acceptabel zijn. Een onaangekondigd vreugde vuur is immers een milieudelict, verduidelijkt de burgemeester. „Is dus ook goed voor een boete van duizend euro." Wie een autoband in de fik steekt, kan ook op zo'n boete rekenen. En wie die dag voor de jaarwisseling betrapt wordt met een losse autoband in zijn handen moet wel een heel goed verhaal hebben om een stevi ge boete te ontlopen. De bood schap van Van der Zwaag is duide lijk. Veere laat tijdens de jaarwisse ling niet met zich sollen. Oud- en Nieuw is een feest en het wordt volgens de burgemeester niet geto MIDDELBURG - Door dertigduizend euro extra subsidie beschikbaar te stellen, houden de drie Walcherse gemeenten het milieueducatief centrum Micmec voorlopig op de been. Zonder deze steun zou Micmec op een faillissement afstevenen. Mid delburg gaf dit jaar rond de 61 cent per inwoner, Veere 66 cent en Vlis singen 52 cent, want een totaalbe drag van 67.500 euro oplevert. Dat is te weinig om Micmec in stand te houden. Micmec heeft de ge meenten gevraagd om de subsidie te verhogen tot 1 euro, maar zo ver willen de gemeenten niet gaan. Voorlopig blijft het bij het aanvul len van het tekort van dertigdui zend euro in 2008. De gemeenten dringen er bij Mic mec op aan haast te maken met de samenwerking met andere Zeeuw se milieu-educatieve centra. Pro bleem bij die samenwerking is dat andere Zeeuwse gemeenten aan- zienlijk meer subsidie geven aan hun centra dan de Walcherse. Daar gaat het om bedragen van één tot 1,30 euro per inwoner. B en W van Middelburg willen in 2009 nadenken over een ander subsidiebedrag als er meer duide lijk is over de nieuwe organisatie. de Kerstman heeft 'n goede bui! zes wijnglazen (kristalglas) voor rode of witte wijn van €29,95 voor €19,95 met een gratis fles witte of rode wijn! lereerd als er lieden zijn die dat feest op welke manier dan ook pro beren te verpesten. Wie echter om hulp vraagt, bijvoorbeeld om een mooie stookplek voor een vreugde vuur tijdens de jaarwisseling, die kan volgens de burgemeester op medewerking rekenen. Y Nr Sr* V Geere Passage 6 Middelburg www.inpetto-lifestyle.nl Opruiming SCHOENMODE I Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl Vlissingers kunnen in het ontwerp van bureau Okra nog steeds meepraten over de invulling van het Bellamypark. Zo hoeft er niet per se gras te komen, stelt architect Martin Knuijt. Topwijn voor een superprijs! AOC Montagne of Lussac Saint-Emilion* fles 750 ml, OP=OP I Hamlappen of Fricandeau voordeetpak donderdag t/m zondag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29