Koudekerkse buurt wordt energie-arm Duizend Griffioen kijkt naar toekomst van de wijk 30-70% KORTING mm Slapen bij Angelique eindigt in cel Onvrede over mollenklemmen DIS THAT 26 Donderdag 11 december 2008 PZC W i|W Grote Kade AO/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG De drukke Laan der Verenigde Naties doorsnijdt de Griffioen. foto Lex de Meester Buurt wil een 'hart', groen blijven en af van doorgaand verkeer. door Theo Giele MIDDELBURG - „De Laan der Vere nigde Naties zou eigenlijk onder de grond moeten." Jos van Hees weet wel dat zijn wens niet reëel is, maar het geeft wel een richting aan. Weg met het doorgaande ver keer dat de Griffioen I scheidt van Griffioen II. „Het is een droom, maar het helpt wel om de discus sie op gang te krijgen", valt Marco Paauwe hem bij. Van Hees en Paauwe werken mee aan het opstellen van een 'bewo nersvisie wijk van de toekomst' voor de Griffioen. De visie is op initiatief en met steun van de ge meente ontwikkeld. Op 20 decem ber houdt de stichting Griffioen 'De Wijk' tussen 13.00 en 19.00 uur een grote kerstmarkt met mu ziek en tal van kramen kerststuk jes, sieraden, glühwein, friet 'en worst én de kraam 'Wijk van de Toekomst'. De kerstmarkt aan de Griffioen straat biedt de initiatiefgroep een mooie gelegenheid op zich aan het grote publiek in de wijk te presen teren. Bovendien wordt in de wijk ook een kerstkrant bezorgd waarin de groep verslag doet van haar erva ringen op het 'droomtraject' naar de wijk van de toekomst. De groep, die uit zo'n tien mensen bestaat, heeft het afgelopen jaar tientallen interviews in de wijk af genomen. Daarbij werden ook de kinderen van de beide basisscho len in de wijk betrokken. Kinde ren van groep 7 en 8 interviewden ouders, familie en hun buren. Het bureau Moveo maakte met vijftig bewoners een lijst met zwakke en sterke punten van de wijk. Al die informatie is gebundeld sa mengebald in drie 'dromen van de bewoners'. Behoud en versterking van de wijk staat op nummer één. „Groen", noemt Paauwe als een be langrijk kenmerk. Mensen voelen zich in de Griffioen betrokken bij de wijk en bij elkaar. „Het is eigen lijk een soort dorp in de stad." Maar het gaat de mensen niet al leen om behoud. Er zouden ook zaken moeten veranderen. Zo is de Laan der Verenigde Naties een bron van ergernis. Ook de Europa laan wordt genoemd in verband met verkeersoverlast. En er zou een echt hart in de wijk moeten komen. Een echt plein met een multifunctioneel gebouw. In de Griffioen wonen nu zo'n drieduizend mensen. Er zijn plan nen voor Griffioen III. Daar wordt in de wijk heel verschillend over gedacht, zegt Paauwe. „Sommigen zien het als een kans om de wijk te versterken. Voor anderen is het een bedreiging." Tijdens de grote kerstmarkt in de wijk Griffioen op 20 decem ber kunnen bewoners hun wen sen voor de toekomst van de wijk duidelijk maken. Bromfietser gewond na botsing met auto OOST-SOUBURG - Bij een aanrijding op de Burgemeester Stemer- dinglaan in Oost-Souburg is giste ren rond 17.15 uur een negentienja- - rige bromfietser uit Vlissingen ge wond geraakt. Een zestigjarige au tomobilist uit Oost-Souburg reed over de Burgemeester Stemer- dinglaan en stopte rechts op de rijstrook. De bromfietser kon niet op tijd remmen en knalde op de auto. Hij is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. Peter Kruizinga stopt ais Groenlinks-raadslid VLISSINGEN - Peter Kruizinga stopt met onmiddellijke ingang als raads lid voor GroenLinks in Vlissingen. Burgemeester Wim Dijkstra heeft hem dat ontslag verleend. Kruizin ga stopt om persoonlijke redenen. Het drukke raadswerk is niet lan ger te verenigen met zijn reguliere baan. De vrijgekomen zetel wordt in de vergadering van 18 december ingenomen door een opvolger. Kruizinga was twee jaar raadslid. Kerstmarkt Ewisland in Middelburg MIDDELBURG - Bewoners van Ewis land en Gervinsland in Middel burg houden zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur een kerstmarkt. Dat gebeurt in samenwerking met de stichting Meandertje. De markt is op het speelpleintje aan Ewisland. Er staan kramen waarin bewo ners, sponsors of organisaties infor matie en producten kunnen aan bieden en er zijn activiteiten voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Huizen Zeeheldenbuurt zijn lichtend voorbeeld van energiebesparing. door Henk Postma KOUDEKERKE - De Koudekerkse Zeeheldenbuurt moet het lichtend voorbeeld worden van forse ener giebesparing. Vanaf nu kunnen be woners hun huizen zonder veel rompslomp energiezuinig laten maken. De gemeente is daartoe het project 'Meer met minder' ge start. Deelnemers krijgen een kant-en klaar plan in de schoot geworpen. Daarin staat welke ingrepen nodig zijn om rendabel in energiebespa ring te investeren. Hoewel veel van de huizen in de wijk op elkaar lijken, wordt voor elk huis apart een plan'gemaakt. De uitkomst moet zijn dat het wooncomfort verbetert, zonder dat de eigenaren of huurders dat in hun beurs voelen. En dat uitein delijk zo'n dertig procent minder energie wordt verbruikt. Het komt er kort gezegd op neer dat de bewoners geld lenen voor maatregelen als dak-, gevel- of vloerisolatie, dubbel glas, een bete re cv-ketel, zonneboiler of andere Deelnemers aan het project 'Meer met minder' kunnen hun woning energiezuiniger la ten maken zonder dat dit hen geld kost. besparende ingrepen. De kosten daarvan worden gecompenseerd door een lagere energierekening. De gemeente start hiermee in de Zeeheldenbuurt omdat de huizen daar al zo'n vijftig jaar oud zijn. „Juist in dat soort huizen is nog be hoorlijk wat energiewinst te ha len", zegt de verantwoordelijke wethouder Jan Bostelaar (PvdA). Het project wordt uitgevoerd in sa- menwerking met energiebedrijf Delta en de bouwbedrijven Peters, Flipse en Wolter 8c. Dros. Rijk en provincie zijn er ook bij betrok ken. De overheden zorgen voor aantrekkelijke financiële regelin gen. Het is de bedoeling dat het project na verloop van tijd wordt uitgebreid naar andere wijken. De Zeeheldenbuurt telt 170 koop woningen en zestig huurwonin gen. De presentatie van het pro ject, dinsdagavond in dorpshuis Couburg, trok zo'n 75 belangstel lenden. Hoeveel animo voor het project bestaat, moet nog blijken. Mocht in de Zeeheldenbuurt wei nig belangstelling bestaan, dan ko men ook andere wijken in beeld. Het is de bedoeling dat in eerste aanleg 75 woningen worden aange pakt. Deelnemers krijgen niet al leen gratis een op maat gesneden plan van aanpak. Ook veel van de administratieve en financiële rompslomp wordt hen uit handen genomen. Verder stopt de gemeen te hen elk driehonderd euro toe als tegemoetkoming in de kosten. VLISSINGEN - Een Vlissinger dacht dat Club Angelique in Vlissingen wel een goede plek was om even lekker gratis te-slapen. Daar zijn immers meer dan voldoende bed den. En op het moment van zijn inbraak was er verder niemand meer om ze te gebruiken. In de nacht van dinsdag op woens dag brak hij rond 05.00 uur in, in die club aan de Prins Hendrikweg. De 31-jarige had er echter niet op gerekend dat al zijn daden waren geregistreerd door de bewakingsca mera, noch dat de beheerder di rect de politie zou informeren. Die trof de man daar aan en reken de hem in wegens lokaalvrede breuk. De Vlissinger mocht vervol gens in een arrestantenverblijf van de politie de rest van de nacht en een deel van de dag doorbrengen. WOLPHAARTSDIJK - De Partij voor de Dieren (PvdD) wil dat water schap Zeeuwse Eilanden de bestrij ding van mollen met klemmen in recreatiegebieden De Piet en Schelphoek bij Wolphaartsdijk on middellijk staakt. Volgens de PvdD graven honden graag in molshopen en ook vogels pikken er wel eens in. Een spelend kind kan ook met zijn handje in de klem terechtkomen. Woord voerster Sandra Minneboo van het waterschap bevestigt dat er klem men zijn geplaatst. „De klemmen worden niet in de molshopen zelf geplaatst, maar in de gangen. Ook bestrijden we de mollen bewust in de winter, om het risico voor mensen en dieren zo klein moge lijk te maken." door Emile Calon DOMBURG - De 'menukaart' van de gemeente Veere schept duidelijk heid. Geweld tegen hulpverleners is goed voor een boete van dui zend euro. De dader kan daarnaast ook nog rekenen op een overnach ting in Torentijd en een gratis uit- Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goese.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 Vlietstraat 15,Terneuzen Tfel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" OP DAMES- EN HERENMODE Markt 73, Middelburg 0118 - 650151 Langstraat 11-13, Zoutelande 0118 - 566003 elke zondag geopend Tommy Hilfiger Scapa Sports Gaastra McGregor Part Two River Woods L'Argentina MAC GANT van Santen van Santen BRAEZ Napapijri New Zealand Auckland kJGG Vanguard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28