Kopers eisen geld van Woongoed déDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 WALCHEREN ITMjVj 25 36 Wapen afgepakt GESLOTEN 16 DECEMBER 3 JANUARI Griep Hallo Bandoeng Tientallen banen in het geding bij politie Zeeland Zeeuwse kunstwerken gratis af te halen tijdens Museumnacht Donderdag 11 december 2008Tip? walcheren@pzc.nl Kopers flats Statenlaan stappen naar rechter om herziening contract. door Theo Ciele middelburg - Eigenaren van appar tementen in de 'Statenflats' in Mid delburg eisen van Woongoed Mid delburg herziening van hun koop contract en financiële compensa tie voor verzwegen achterstallig on derhoud. In januari dient voor de rechtbank in Middelburg een zaak van twee eigenaren tegen de woningcorpora tie die volgens advocaat R. Maat kan worden gezien als een proef proces. Hij treedt op namens 37 ei genaren, vaak voormalige huur ders, die sinds 1999 een flatwo ning aan de Statenlaan, Boreel- straat, Alemanstraat of Boddaert- straat van Woongoed hebben ge kocht. Ongeveer honderd van de in totaal 150 appartementen zijn door Woongoed verkocht. De rest wordt nog verhuurd. Overleg tussen Woongoed en de 37 eigenaren leidde niet tot over eenstemming. Woongoed stelt zich op het standpunt dat alle ko pers 'met volle kennis' ja tegen de regeling hebben gezegd toen ze hun woning kochten, aldus direc teur Eric de Ceuster. Jan Lahr is een van de 37 eigena ren. Lahr komt met de zaak naar buiten naar aanleiding van het pro ject Stek. Woongoed biedt wonin gen in 't Zanddorp te koop aan. Volgens Lahr zijn de voorwaarden van Stek een stuk gunstiger dan de voorwaarden waaronder hij zijn woning heeft gekocht. Zo leveren Eigenaren van voormalige huur- flats in Middelburg en Woon goed Middelburg treffen elkaar voor de rechter in een conflict over contract en onderhoud. de eigenaren in de 'Statenflats' voor een korting van tien procent bij aankoop, vijftig procent van de meerwaarde bij de terugverkoop aan Woongoed in. In het project Stek is de verhouding korting-inle veren echter 1 op 2 in plaats van 1 op 5 in de oude regeling voor de Statenflats. Wat de kopers ook steekt is dat waardestijging door eigen investe ring, zoals een nieuwe keuken, maar ook door groot onderhoud, bij verplichte verkoop ook voor de helft naar Woongoed gaat. In de Stek-regeling blijft waardestijging door eigen investering in de zak van de bewoner. In het proefpro ces wordt ook geëist dat Woon goed opdraait voor de half miljoen euro die het vernieuwen van het dak en het voegwerk heeft gekost. Per appartement komt dat neer op vijfduizend euro. Woongoed ver klaarde bij verkoop dat de staat van onderhoud zowel binnen en buiten goed was. Dat bleek dus niet te kloppen, aldus Maat. Volgens Woongoed is er geen spra ke van het achterhouden van infor matie en was te verwachten dat vroeger of later bij gebouwen van die leeftijd daken en voegwerk moesten worden vervangen. tilroe optiek www.tilroe.nl KAPELLE - De politie heeft dinsdag avond een 44-jarige Kapellenaar opgepakt, die in de Coxstraat in zijn woonplaats met een groot sla gersmes liep te zwaaien. De man moet zich verantwoorden voor ver boden wapenbezit. TILROE OPTIEK t/m MIDDELBURG - Ongeveer 150 leerlingen en docen ten van verschillende Walcherse basisscholen hebben gisteren meegedaan aan het vierde Groot Archipel Dictee. Het dictee is dit jaar ge houden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De beste school die er met de wissel beker vandoor ging, was de Middelburgse Her man Faukelius School. De beste speller met maar drie fouten was Wouter de Voogd, hij komt van dezelfde school. Met moeilijke blikken en soms stiekem afkijkend, wisten de deelnemers zich ruim veertig minuten te concentreren. Het dictee bestond uit een tekst over een gezonken schip met een schat aan boord en was geschreven door Lionel Kole, een leerkracht op De Leeuwenburch. De leerlingen die meededen aan het dictee had den zich eerst bewezen in de voorrondes op hun school. foto Ruben Oreel ZEEUWSE .WMÏÏXA. Tip? redactie@pzc.nl De griep sloeg toe in het Middel burgse kantoor. Het ene na het andere personeelslid meldde zich ziek en slechts de heel sterken hielden zich op de been. Een van die bikkels was een me dewerkster die uit het goede - want Bevelandse - hout is gesne den. Ondanks een bonzende hoofdpijn en een indrukwek kende loopneus pleegde ze dap per telefoontjes met de gezonde buitenwereld. Het kostte haar veel moeite zich verstaanbaar te maken. Misschien liet daarom een van de personen die had be loofd later te zullen reageren, het afweten. „Ach", zei ze schor en berustend, „ik zou mezelf ook niet terugbellen." vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu witlofsoep, stamppot andijvie en stoofpeertje met kaneelijs 15,00 en €12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 donderdag 11 december 19.30-20.30 uur Muziekfabriek met Leendert de Broekert, kaarten 8,00 vrijdag 12 december 13.00-13.30 uur Marcel Worms 15.00-16.30 uur Going Dutch kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl zaterdag 13 december 11.00-12.00 uur Hans Vies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27