Havenschap beperkt risico's glastuinbouw Fietsen op veelzijdig Terschelling! Supers streng bij verkoop van drank Rotterdamse kritiek op Zeeuws havenplan Nederlandse supermarkten staken verkoop blank kalfsvlees Incl. 20 korting op de overtocht van Rederij Doeksen Bbi jm m/W SB WW RW I PZC Donderdag 11 december 2008 1 7 leidschendam - Supermarkten zul len iedereen die er jonger uitziet dan twintig jaar vanaf 2 maart om legitimatie vragen als zij alcohol willen kopen. Dat zei voorzitter Klaas van den Doel van het Centraal Bureau Le- Zeeland Seaports draagt 200 hectare over aan Bio-Glas Terneuzen. door Wout Bareman terneuzen - Havenschap Zeeland Seaports probeert de risico's van investeringen in de glastuinbouw in de Kanaalzone zoveel mogelijk af te dekken. Daarom zijn de terrei nen (200 hectare) voor de toekom stige 'glazen stad' in de Smids- schorrepolder en (later) de Autri- chepolder bij Westdorpe overge dragen aan projectontwikkelaar Bio-Glas Terneuzen. Het havenschap participeert ook in WarmCo2, de leverancier van restwarmte en CO2 afkomstig van kunstmestproducent Yara, aan de telers. Naast het schap en Yara vensmiddelenhandel (CBL), de koepelorganisatie van de super markten, gisteren. De maatregel is een initiatief van de supermarktbranche zelf Aan jongeren beneden de zestien jaar mag geen alcohol worden ver- participeert ook bouwbedrijf Vol- kerWessels Stevin in de energiele verancier, die daarvoor een tien ki lometer lang leidingnetwerk aan legt. Het havenschap maakte vori ge week bekend dat het garant staat voor 65 van de 80 miljoen eu ro, die nodig is voor de aanleg van de leidingen en bijkomende voor zieningen. Het algemeen bestuur van het schap ging daar gisteren mee akkoord, zij het dat wethou der Magda Vermue-Vermue van Borsele en wethouder Ko van Schaik van Terneuzen enige aarze ling toonden. Vermue- stelde be- WJ Directeur van havenschap is opti- mistisch over glastuinbouw in Ka naalzone. Een nog onbekende energieproducent wil mogelijk deelnemen in WarmCo2. kocht. Winkeliers moeten volgens de wet mensen die jonger lijken dan zestien jaar een identiteitsbe wijs vragen. Met de nieuwe 'huisregel' hopen de supermarkten ook twijfelgeval len te ondervangen. zorgd vast dat de garantstelling het vermogen van businessunit Ter neuzen, die ervoor opdraait, verre te boven gaat. En Van Schaik wil de het naadje van de kous over de grondtransactie met Bio-Glas. Di recteur Hans van der Hart stelde Vermue gerust met de mededeling dat WarmCo2 momenteel onder handelt met een energieprodu cent, die mogelijk een deel van de aandelen van Zeeland Seaports overneemt. En verder was hij er van overtuigd dat het project uit eindelijk winstgevend zal blijken, zodat de risico's- beperkt blijven. Van Schaik krijgt binnenkort op een A4-tje hoe de transactie tot stand is gekomen. Tuinders en ook de banken hebben, volgens Van der Hart, positief gereageerd op de nieuwe ontwikkelingen. door Wout Bareman terneuzen - Het Havenbedrijf Rot terdam krijgt het straks in het ver zelfstandigde havenschap Zeeland Seaports weliswaar niet voor het zeggen, het heeft nu wel al kriti sche kanttekeningen geplaatst bij het Strategisch Masterplan 2009-2020. Het meerjarenplan, waarin in gro te lijnen wordt aangegeven hoe de Zeeuwse havens zich de komende jaren dienen te ontwikkelen, werd gisteren goedgekeurd door hét alge meen bestuur. Dat keek vooral reikhalzend uit naar de concrete uitwerking van de havenplannen Voorzitter gedeputeerde Toine Poppelaars gaf toe dat dat ook de eerste reactie van 'Rotterdam' was, toen het concept-plan daar werd den haag - Blank kalfsvlees ver dwijnt uit de supermarkten. Ze binden de strijd aan met de prak tijk om kalveren te mesten met ij- zerarm voer waardoor het vlees blank van kleur blijft. Dat zei voorzitter Klaas van den Doel van het Centraal Bureau Le vensmiddelenhandel gisteren. De brancheorganisatie reageert op een campagne van de actiegroep gepresenteerd. „Dit masterplan vormt een belangrijke leidraad voor het straks verzelfstandigde ha venschap. Rotterdam schaart zich in grote lijnen achter' de inhoud, maar vindt het allemaal te ab stract." Het havenbedrijf wil, als toekom stig aandeelhouder van de NV Zee land Seaports, duidelijkere, concre tere uitvoeringsplannen op tafel. Poppelaars: „Het havenbedrijf wil weten waar het aan toe is, zodat het niet plotseling met majeure in vesteringen wordt geconfronteerd, waarvoor het wel moet meefinan- cieren." Directeur Hans van der Hart wees erop dat niet alles nu al kan worden geconcretiseerd, zoals bijvoorbeeld de containerisatie van de goederenoverslag. Wakker Dier tegen blank kalfs vlees. Nederland is volgens Wak ker Dier de grootste exporteur ter wereld van blank kalfsvlees. Bijna driekwart van de 1,3 miljoen ge meste kalveren krijgt volgens de ac tiegroep 'kunstmelk' te drinken waardoor ze aan bloedarmoede lij den. Volgens het Productschap Vee en Vlees blijft het ijzergehalte 'boven de welzijnsgrens'. Geen van de Waddeneilanden is qua natuur zo veelzijdig als Terschelling. Zo kunt u fietsen langs het wad, door de bossen en over slingerende schelpenpaadjes door de duinen naar het strand. Onderweg komt u tal van leuke beziens waardigheden tegen. De vuurtoren, een kaasboerderij, het cranberrybedrijf of u stopt even om zelf aardbeien te plukken in het veld bij Oosterend. Moe maar voldaan kunt u na een heerlijke dag in de buitenlucht uw spieren even ontspannen in het grote tropische zwembad naast uw hotel 'Golden Tulip Resort Boschrijck'. Dit is gelegen in de bossen naast West-Terschelling. Uw appartement (70m!) met balkon bestaat uit een woonkamer, twee aparte slaapkamers, een ruime badkamer en een volledig ingerichte keuken. Verder beschikt bet hotel over een restaurant, een bar, een terras, een zwemparadijs, ricochetbanen, solarium, sauna, Turks stoombad, whirlpool, een speeltuin, een kinderspeelzaal en een fitnessruimte. Kortom: veelzijdig Terschelling! Inhoud 2 x overnachting in een 4-persoonsappartement 2 x uitgebreid ontbijtbuffet lx3-gangen diner 2 dagen fietshuur Eilandermand met typische Terschellinger lekkernijen Fiets-en wandelroutes Gebruik van subtropisch zwemparadijs Adviesprijs 4 pers. 3 pers. 2 pers. 119,- 139,- 159,- Lezersprijs €99,- €109,- €129,- prijzen per persoon in een 4-persoonsappartement. Géén reservenngs- kosten. Exclusief toeristenbelasting 0.80 p.p.p.n. Dit arrangement is geldig tot en met 23 april 2009, m.u.v. 24 december 2008 t/m 1 januari 2009 en 10 t/m 12 april 2009. Meer informatie boeken boeksneiopwww.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (hotelovernachtingen). U kunt tevens telefo nisch boeken bij Marrea Hotelarrangementen tijdens kantooruren op 0571-27 7744. U ontvangt bij het reserve ren van het arrangement een code voor 20% korting op de overtocht met Rederij Doeksen. De overtocht kunt u telefo nisch reserveren bij Rederij Doeksen 0900-3635736 onder vermelding van deze code. N hm mmmh MK Voor LezecsExti'a m lezersextra@pzc.wegener.nl - Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17