Italiaanse economie nu officieel in recessie Wegener moet fors bezuinigen op kranten deOndernemer ni Kan goede reclame voor jt/Êk mijn bedrijf ook gratis zijn? Mijnbedrijf Rio Tinto stoot veertienduizend banen af PME indexeert pensioenen niet 'Service is beter bij kleine bank' PZC Donderdag 11 december 2008 1 5 rr -V-.. - - —tl*-- v ''"^7 iümM&Wê&Ê" I - fiilBiSil SYDNEY - De Australische mijn Olympic Dam in vogelvlucht. Het Australisch-Britse mijnbedrijf Rio Tinto, de op een na belangrijkste producent van aluminium, gaat wereldwijd veertienduizend banen afstoten. Verder zal het zijn investeringen verlagen en onderdelen verkopen om schulden af te lossen. Dat maakte de op drie na grootste mijnbouwer ter wereld gisteren bekend. Het con cern gaat gebukt onder een schuldenlast van bijna 39 miljard dollar. Die moet met 10 miljard dollar omlaag aan het einde van 2009. „Rio Tinto heeft een gedetailleerd pakket maatregelen aan gekondigd wegens de ongekende snelheid en om vang van de wereldwijde economische neer gang", aldus een verklaring van het concern. Met het oog op de sterk teruggelopen vraag naar me talen is het voor Rio Tinto zaak zijn schuld te mi nimaliseren, aldus topman Tom Albanese, foto AP rome - De Italiaanse economie is in het derde kwartaal officieel in een recessie beland. De economie kromp met 0,5 procent, vergeleken met het tweede kwartaal. Dat maakte het Italiaanse bureau voor de statistiek gisteren bekend. In het tweede kwartaal liet de Italiaanse economie al een krimp zien van 0,4 procent. Van een re cessie is sprake als een economie twee opeenvolgende kwartalen krimpt. Ten opzichte van een jaar geleden kromp de economie met 0,9 procent in het derde kwartaal. De nu gepubliceerde cijfers komen overeen met een eerdere schatting in november. Het is voor het eerst sinds begin 2005 dat de Italiaanse economie in een recessie verkeert. schiphol zuidoost - Het pen sioenfonds van de metaalelektro (PME) heeft besloten niet te in dexeren en de premie met 1 pro cent te verhogen in verband met de sterk gedaalde dekkingsgraad. Dat heeft PME gisteren bekendge maakt. De dekkingsgraad van het fonds daalde in de periode van decem ber vorig jaar tot november van dit jaar met ruim 32 procent naar 91 procent. De daling is volgens het pensioen fonds te wijten aan een hogere voorziening voor de verplichtin gen en verliezen op beleggingen. Het pensioenfonds van de metaal elektro, dat de pensioenen beheert van circa 680.000 deelnemers, had eind november nog een vermogen van achttien miljard euro. De pensioenverplichtingen van het fonds kwamen op dat mo ment uit op een bedrag van twin tig miljard euro. hilversum - Bij kleine banken zijn de kosten van de geboden dien sten en de kwaliteit van de dien sten beter in verhouding dan bij de grootbanken, blijkt uit onder zoek van Independer. De prijs-kwaliteitverhouding is laag bij ABN Arnro, dat hiervoor de waardering 5,8 krijgt. Fortis en ING krijgen beide een 6,1, Post bank en SNS Bank beide een 6,3. De kleintjes Argenta (8,4), Amster dam Trade Bank (8,4) en ASN Bank (8,2) scoren beter. De criteria 'beloften nakomen' en 'klaarstaan voor klanten' laten eenzelfde beeld zien. Kruidvat scoort in de eerstgenoemde categorie een 5,4, ASN Bank een 8,2. In 'klaarstaan voor klanten' krijgt Nationale Ne derlanden een 4,9, en ASN een S. 'Libië aast op dochters getroffen bank IJsland' brussel - De Libische leider Muammar KadafFi staat op het punt om de Belgische, Luxemburg se en Zwitserse dochterbedrijven van de noodlijdende IJslandse bank Kaupthing te kopen. De IJs landse tv-zender Stod 2 heeft een akkoord aangekondigd met een Li bisch staatsfonds. Het bod is laag, maar alle geblok keerde rekeningen in Luxemburg, Zwitserland en België zouden door Libië worden gegarandeerd, meldde de tv-zender. Run op opticien door einde fiscale regeling woerden - De drukte bij de opti ciens in ons land neemt steeds gro tere vormen aan, zegt NUVO, de branchevereniging van opticiens. De run op brillen en lenzen wordt veroorzaakt door het afschaffen van de regeling 'buitengewone uit gaven' van de Belastingdienst per 1 januari. Van die aftrekpost, waar onder ziektekosten vallen die niet bij zorgverzekeraars kunnen wor den gedeclareerd, maakten zoveel mensen gebruik dat die onbetaal baar werd voor de overheid. amsterdam - De advertentie-in- komsten bij de zeven regionale kranten van uitgeverij Wegener zijn de afgelopen tien weken sterk teruggelopen. De kranten moeten daardoor op zeer korte termijn fiks bezuinigen. Koos Boot, lid van de raad van bestuur van Wegener, heeft dit gisteren gemeld aan de hoofdredacteuren van de kranten. Vooral de terugval in personeelsad vertenties speelt de kranten par- Transavia.com vlucht naar Denemarken schiphol - Transavia.com vliegt ko- mende zomer voor het eerst min der vanuit Nederland als gevolg van de economische crisis en de ecotaks. Ter compensatie zet de prijsstunter een Deense vestiging op. In Denemarken ging vliegmaat schappij Sterling failliet en in dat gat is Transavia gedoken door ren dabele lijnen over te nemen. Direc teur Onno van den Brink: „We wil len een Deense vestiging, met Deens personeel en een Deense vergunning." BedrijfswagenRai gaat Winkeliers verwachten niet door wegens crisis forse omzet met kerst amsterdam - De bedrijfswagen- Rai, de TERTS, is afgeblazen. Een woordvoerder van de Rai Vereni ging bevestigt een bericht van die strekking in de Bovagkrant. Het slechte economische klimaat in de transportbranche vormt de reden voor deze beslissing. Volgens de Rai hebben veel grote exposanten de budgetten niet meer en zien ze daarom af van deelname aan de tentoonstelling. De TERTS zou van 29 oktober tot en met 5 no vember 2009 plaatsvinden. den haag - Winkeliers boeken rond de kerstdagen 720 miljoen eu ro extra omzet, 3 procent meer dan de kerstomzet van 2007. Dat verwacht het Platform Detailhan del Nederland. De gunstige prog nose betreft niet alleen kerstca deaus, ook de supermarkten zul len goede zaken doen. De detail handel verwacht dat de consu ment zich laat verleiden tot de aan koop van luxe zaken als laptops, di gitale camera's, sieraden, lingerie, geuren en luxe kerstversiering. Home Mijn Netwerk Services ten. Ook bij de gewone adverten ties is de terugval groot, al verdie nen de kranten hier minder aan dan aan personeelsadvertenties. Dinsdag luidden vertegenwoordi gers van de dagbladindustrie de- noodklok in de Tweede Kamer over de financiële nood van de pers. De kranten riepen opnieuw op het btw-tarief op dagbladen te verlagen. De Kamer voelt hier evenwel niets voor. Gratis uw bedrijf presenteren en méér. deOndernemer nl is hét business-to-business platform van Nederland. Een plek waar u zich kunt profileren en presenteren, waar u kunt zoeken en gevonden kunt worden en waar u in contact komt met collega-ondernemers. En via ons inkoopvoordeel- programma profiteert u van vele kortingen. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15