PZC Donderdag 11 december 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg" 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Vieze ziekenhuizen 3 Ook ik wil reageren op het artikel over de steeds viezer wordende zie kenhuizen (PZC, 8 december). Mijn ervaring is in elk geval heel slecht. Mijn moeder, die nog maar kort geleden in het ziekenhuis lag, werd aangeraden, nota bene door het verplegend personeel, om bij het .uit bed stappen vooral iets aan de voeten te doen in verband met de vieze vloeren. Een reactie uit eerste hand dus die er niet om liegt! En dat het klopte ondervon den we meteen. Een patiënte met rood haar was de dag daarvoor ont slagen en mijn moeder had haar plaats voor het raam gekregen. On der het bed heeft twee dagen een pluk rood haar gelegen! Beslist niet van mijn moeder, en trou wens dan nogIn elk geval von den wij, de kinderen, het niet echt smakelijk. Doelmatig schoonma ken is hier dus absoluut niet aan de orde. G. Boersma Boulevard de Ruijter 350, Vlissingen Ziekenhuis Walcheren Dat mevrouw Harwijne van de Cliëntenraad echt niet weet waar over zij praat, blijkt weer eens uit haar opmerkingen (PZC, 5-12). Juist bij grotere trauma's is tijd es sentieel. En hoeveel doden heeft mevrouw Harwijne tot nu toe ge teld tijdens een rit door de Vla- ketunnel op weg naar Rotterdam of Antwerpen? Kan zij dit onder bouwen? Met haar uitspraken schaadt zij de belangen van de pa tiënt in plaats van dat zij voor de belangen opkomt. Mevrouw Har wijne cs. zouden een voorbeeld moeten nemen aan de cliënten raad van Goes. Die stapte onlangs volledig op. Die weten inmiddels goed genoeg, net als de Onderne mingsraad en het personeel, met welke directie zij te maken hebben en welke illusies ons keer op keer voorgehouden worden. Het perso neel heeft de vakbonden vierkant achter zich staan, maar wie staat er achter u en mij, de patiënt. D. Huige Boulevard Bankert 384, Vlissingen Polen Als reactie op het artikel Goes ge doogt ruimte voor Polen het vol gende (PZC, 10-12). AI ruim 2,5 jaar staat het huis te koop in Kapel- le. De man is vertrokken omdat hij een geheel ander leven wenst en in een convenant staat dat vrouw en kinderen de woning voor eind 2007 noodgedwongen moeten verlaten. Ze komen daar door in een heel wat minder rian te situatie terecht. De man besluit zonder toestemming en medewe ten van de vrouw het huis aan Po len te verhuren. Ook de makelaar weet dat dit niet kan zonder toe stemming van de vrouw (die me de eigenaar is) maar verleent hier Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen. aan toch zijn medewerking. Nu vraag ik me afin welke wereld le ven we dat dit zomaar kan? A. Pleijte H.A. Hankenstraat 3, Wilhelminadorp Nieuwe natuur 'Waar nu trekkers rijden stroomt straks water', lees ik in de krant van 9 december. In totaal gaat het over 350 ha nieuwe natuur, 'zoute natuur' volgens Het Zeeuwse Land schap. Ik lees dan verder dat het open natuur wordt, toegankelijk voor toeristen en er komen 400 va kantiehuisjes op; ook komen er wandel-en fietspaden te liggen; er gaat zelfs een fluisterboot door va ren. Het geheel komt op mij over als één grote commerciële aangele genheid waar de nieuwe natuur geen schijn van kans zal krijgen; als die er al komt, zal hij verstoord worden door de toeristen. Nieuwe natuur houdt van rust en stilte. Ik dacht dat Het Zeeuwse Landschap foto Ruben Oree! dat toch wel wist! In de praktijk zie je het jammer genoeg dikwijls anders. Wordt dit hele project straks betaald door 'Natuurherstel Westerschelde'? J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Cavelot Geïmponeerd het plan Cavelot voor Cadzand gelezen in de PZC van 10 december. Wat een durf in een tijd dat bijvoorbeeld Duitsers grootschalig hun vakantiewonin gen verkopen, de hypotheken voor tweede huizen meer dan kritisch bekeken worden, de huizenprijzen onder druk staan en het verloop van deze recessie voorlopig nog ja ren doorknaagt. Ik hoop niet dat Le Roy alleen voor die provisie worst van 7,5 miljoen toehapt. Want 450 huizen met een 'dorps' karakter a raison 3-4 ton vertegen woordigen inclusief infra al gauw honderden miljoenen. Dus hoe en aan wie worden die verkocht Toch weer niet met de 'verhuur- truc' zoals in Hoofdplaat, waar je bijna zonder geld een hypotheek kon krijgen, gefinancierd op voor gespiegelde en onbetrouwbare ver huuropbrengsten? Dan hoop ik dat mijn Rabobank de financiële haalbaarheid vooraf aan een abso luut solide en afgezekerde finan ciële interesse toetst, voordat er spaargeld misbruikt wordt voor de achterzak van een projectontwik kelaar. j. Pollemans Singel 10, Biervliet Ambulance De ambulancedienst dreigt verlo ren te gaan. De oorzaak daarvan is diefstal, oplichting, fraude en mis management. Het personeel is er de dupe van; de veroorzakers blij ven buiten schot. We kunnen de ambulancedienst redden door 3 eu ro per Zeeuw te storten. 3 euro is toch een lachertje voor de gemid delde Zeeuw en 1,3 miljoen euro voor de gemeenten? Wij lieten de scheepswerf de Schelde in Vlissin gen toch ook niet aan haar lot over door duizenden guldens gemeen schapsgeld via de PZEM te done ren. Er moet een bank- of giro nummer bekendgemaakt worden waar geld op gestort kan worden door alle Zeeuwen. Dus Zeeuwen en het bedfijfsleven aan de slag! Persoonlijk stel ik too euro be schikbaar. Ik betaal voor de perso nen die niet kunnen betalen en die afhankelijk zijn van de voedsel- bank. P. H. Bzeboud Westsingel 7, Borssele Weet u wat Arnemuiden te bieden heeft? Graag tonen wij u dat tijdens de winterfair op de avond van 12 december. In een gezellige sfeer houden wij als ondernemers en een aantal verenigingen, open huis. Alle winkels zijn deze avpnd open en zullen u verrassen. Daarnaast hebben wij een aantal verenigingen en mensen bereid gevonden om u een gezellige avond in Arnemuiden te bezorgen. De werf, het museum en de Hervormde kerk zijn gratis te bezichtigen. Er worden babbelaars gebakken en er is oud Hollands snoep te koop. Voor koffie, chocomel of iets te eten zullen er op de Markt een aantal tenten staan. De muziekvereniging verzorgt een aantal optredens en er zal een koor in klederdracht zingen. Er is een viskar en er worden wafels verkocht. De traditionele rondrit met de koets heeft een andere route, laat u maar eens rondrijden! Ook de omroeper zal weer van de partij zijn. Wij als Arnemuidse ondernemers nodigen u uit op 12 december van 18.00 tot 21.00 uur. Loop eens vrijblijvend bij ons binnen. ep te koop. Voor koffie, Bouwkundig Expertise Adviesbureau en Makelaarskantoor de Nooijer www.nooijertje.nl Primera Arnemuiden Reparatiebedrijf Knolle is mede mogelijk gemaakt door Pekaar Partners en de Rabobank. Bloemenhuisdc Lelie Doe het Zelf shop Arnemuiden Garage Meerman RT Keukens De Troye Zeeuwse Kleding Walky Schoeninpde Bottelier "de Oude Smidse" Tweewielercentrum Zeeland Golft van Overveld Slanerii De Vries 3xN Mode Haarstudio José Slagerij De vries Droeisteriit Anker Atelier laffari Trendy Hairstyüng Fish&More Woninginrichting Jar, de Nooijer vof Joosse Interieurs Juwelier Minderhoud Madelief Modehuis Janny Autobedrijf Sporry Marskramer De Ridder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11