Wammes neemt niets meer voor lief Krappen gezond naar Egmond UNIVÉftf Veel Zeeuwse toppers naar NRT in Goes Hamstring verrekt? Dat wil Univé vóór zijn. Ook Sastre wil de Giro fietsen Datenin AVy' jeregio J jT 0900-0401117 Tji L IOp.. mÊêmèÈm B ÊmÊÊIÈÈË PZC Vrijdag 12 december 2008 43 Jeffrey Wammes: „Sommige vrienden laten je opeens links liggen omdat je even geen succes hebt." Mislopen van Spelen is nog steeds voelbaar bij Nederlandse turner. door Martijn Storms DEN BOSCH - Met gemengde gevoe lens kijkt Jeffrey Wammes terug op 2008. Natuurlijk is de toptur- ner tevreden dat hij na zijn loop- baanbedreigende blessure weer op zijn oude niveau - of zelfs nog ho ger - is gekomen. Komend week einde in Madrid staat Wammes op twee onderdelen in de wereldbe- kerfmale. Het was echter vooral het jaar waarin hij de Olympische Spelen misliep. „Die teleurstelling blijft totdat ik de Spelen wél haal." Het is nog maar tweeënhalf jaar ge leden dat Wammes (21) bij een we reldbekerwedstrijd tijdens een vloeroefening zijn beide enkels brak. „Toch voelt het veel langer ge leden." Een goed teken, dat hij zel den nog denkt aan die onfortuinlij ke lentedag in Lyon. „Ik hoef mijn enkels niet meer in te tapen. Al leen bij een diepe landing voel ik nog een beetje pijn. Waar moge lijk houd ik daar met mijn oefenin gen wel rekening mee." Voor de kenners: zijn punch-ele- menten heeft hij enigszins aange past om de enkels niet onnodig te belasten. Toch focust de turner van Flik-Flak zich na zijn blessure op zaken die hij vroeger voor lief nam. „Ik doe meer krachttraining voor met name mijn benen en enkels", i vertelt Wammes, die zelf instruc teur bij Fitness First is. „Ik wist eerst niet beter dan dat ik goed kan springen, maar besef nu dat zoiets geen vanzelfsprekendheid is." Ook als persoon is de atleet uit Den Bosch de laatste jaren veran derd. „In zo'n moeilijke periode leer je je echte vrienden kennen. Sommigen laten je opeens links lig gen omdat je even geen succes hebt. Daarnaast ben ik mijn presta ties meer gaan waarderen. Nu ge niet ik vaker van kleine dingen. Turnen vind ik nog steeds even leuk. Dat moet ook wel, anders zou je het nooit volhouden." Bij wereldbekerwedstrijden haalde Wammes dit jaar de ene na de an dere medaille binnen. Ook op rek viel hij geregeld in de prijzen, voor dat onderdeel staat hij in Madrid reserve. „Net als op sprong draai ik een heel stabiele, nette oefening op rek. Vloer gaat langzamerhand ook steeds beter, maar vergt meer conditie. Daar werk ik hard aan." Nu de toelatingseisen voor de Olympische Spelen zijn aangepast, doemt wel de vraag op of Wam mes allrounder wilt blijven. Voor een ticket naar Londen volstaat een medaille bij het WK in 2011, mits een turner ook op twee ande re toestellen uitkomt. Voor Wammes lijkt dat de ideale foto Roy Lazet/GPD kans om zijn ultieme doel te berei ken. „Ik vind turnen leuk omdat het uit zes onderdelen bestaat. Zo lang mijn lichaam het toelaat, wil ik daarom allrounder blijven. Ik denk trouwens dat ik zo juist méér kans maak op de Spelen. Als ik me namelijk niet als allrounder kwali ficeer, heb ik nog altijd kans dat ik mij via drie toestellen plaats." Vlissingse dartster heeft geen last meer van elleboogblessure. door René van Stee VLISSINGEN - Karin Krappen reist vol vertrouwen naar de Zuider duin Masters in Egmond aan Zee. De dartster uit Vlissingen is volle dig hersteld van een golfelleboog, een blessure die pijnklachten ver oorzaakt als gevolg van irritatie van de aanhechting van de spieren aan de binnenzijde van de elle boog. Echt veel last had zij er vorige week in Engeland op de Winmau ADVERTENTIE VAN DE DAG Vlotte, charmante, slanke vr, 55, 1.79, zkt slanke gezellige levenslustige man tot 60 jr, liefst 1,80m voor relatie op te bouwen. Postbus: 100577 (€0.80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio ukcustomcrsupport.com. Deze service werkt niet mot een analoge telefoon. World Masters ook al niet meer van, maar toch strandde titelverde digster Krappen op dat toernooi in de achtste finales. „Ik gooide daar eigenlijk heel goed, alleen met de dubbels wilde het weer eens niet lukken. Maar we zijn nu een weekje verder en ik voel me prima. In principe staat me niets in de weg om in Egmond aan Zee goed te presteren", vertelt ze. Samen met het officieuze wereld kampioenschap in Frimley Green (bij Londen) en de Winmau World Masters heeft de Zuider- duin Masters als 'major' de hoog ste status in het vrouwendarten. door Sven Bakker GOES - Het nationaal ranglijsttoer- nooi in Goes gaat over anderhalve week met veel Zeeuwse vrouwelij ke topspelers van start. Onder hen ook Angelique van der Meet, de fi- naliste van vorig jaar. Van der Meet staat op de 25e posi tie op de Nederlandse ranglijst, maar is niet de hoogst geklasseer de deelneemster. Ook Suzanne van Hartingsveldt, de huidige Op alledrie de toernooien is deel name alleen mogelijk op uitnodi ging. In Egmond aan Zee maken voor het eerst ook de vrouwen hun opwachting. In totaal staan acht wereldtoppers aan de start. Karin Krappen begint het toernooi morgen tegen landge note Rilana Erades, van wie zij vo rig jaar onder meer won op het WK in Frimley Green. Onderschatten doet Karin Krap pen haar tegenstandster echter al lerminst. „Rilana staat niet voor niks op de grote toernooien te spe len. Ik zal tot het uiterste moeten gaan, ook al ben ik op papier de fa voriete." nummer twaalf van de ranglijst, maakt haar opwachting in Goes. Bemice van de Velde is de derde fa voriete voor de titel. Lesley Kerk- hove ontbreekt omdat zij nog her stellende is van haar knieblessure. Bij de mannen geeft Wemeldinger Frank Clausing, de nummer '70 van Nederland; acte de présence bij het Zuidwest Lease Kersttoer nooi. Alexander Nonnekes en René Lindenbergh ontbreken. MILAAN - De Spaanse wielrenner Carlos Sastre wil volgend jaar de Ronde van Italië fietsen. De organi satie van de Giro meldde gisteren dat de winnaar van de Ronde van Frankrijk zich heeft aangemeld. De Giro geeft groen licht als ook Meer informatie over Voor-Zorg vindt u op www.unive.nl/voorzorg voor z°rg zijn nieuwe ploeg Cervélo heeft in geschreven. De honderdste Ronde van Italië start op 9 maart in Vene tië. Al eerder was bekend dat ook Lance Armstrong, Cadel Evans, Ivan Basso en Danilo di Luca aan het vertrek komen. V_*/ VERZEKERINGEN Daar plukt li de vruchten van! Met onze Voor-Zorg krijgt u 15% korting op sporten bij één van de 250 fitnesscentra vari Verzekerd Fit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117