Nieuwe koers Kenniswerf Zürich Man die ex doodde: ik ben geen moordenaar Inbraakgolfje treft Rubenshof in Goes Geen fusie aanbieders van zorg Qirberlin.com "Nooit meer met auto naar Goes' Your Airline. Zonnig record Geld voor dance AutoTeam s PZC Vrijdag 12 december 2008 29 Vlissingen verwelkomt ook bedrijven die niet met kennis bezig zijn. VLISSINGEN - De Kenniswerf wordt niet alleen een modern gebied voor hoogwaardige kennisbedrij- ven, maar ook een broedplaats voor kleine bedrijfjes en startende ondernemers. En niet alleen kennisbedrijven met een relatie naar onderwijs (HZ en ROC) zijn er welkom, ook andere soorten bedrijvigheid wor den met open armen ontvangen. Deze koerswijziging is gisteravond door wethouder Piet Polderman van Vlissingen aangekondigd op een informatieavond over de Ken niswerf Volgens Polderman is het logisch dat Vlissingen zich lang heeft geconcentreerd op kenniseco nomie. Maar de gemeente kan het zich nu niet meer permitteren om nee te zeggen tegen andere bedrij ven die naar Vlissingen willen ko men. „Elke ondernemer is wel kom." De wens van HZ en ROC Zeeland om het gebied een fikse MIDDELBURG - Een 75-jarige inwo ner van Noord-Beveland die vorig jaar een ongeval veroorzaakte op de Ringbaan in Goes, verlaat nooit meer per auto zijn regio. En hij zal zeker niet meer naar Goes rijden. Daar is het hem veel te druk. De man verscheen gisteren voor de Middelburgse rechtbank voor het aanrijden van een fietsster na dat hij een rood stoplicht over het hoofd zag. Ze brak daarbij haar schouderblad en bekken. De offi cier eiste een rijontzegging van vier maanden en een boete van 300 euro. Uitspraak 24 december. DEN HAAG - Een 60-jarige Vlissin- ger is het niet eens met zijn veroor deling tot twaalf jaar cel wegens moord. De man zegt dat hij niet opzettelijk vorig jaar juli zijn 55-ja- rige ex-vrouw in haar woning in Vlissingen heeft doodgeschoten. In hoger beroep probeerde zijn ad vocaat gisteren het Haagse ge rechtshof te overtuigen dat de man zich niet aan moord maar aan doodslag schuldig maakte en om die reden een lagere straf ver dient. „Ik wilde mijn vrouw bang maken door boven haar hoofd te schieten", zei de man, die een blackout zou hebben gehad. Hij kon moeilijk verkroppen dat de vrouw hem geen duidelijkheid wil de geven of hij inderdaad de vader van haar vier zonen was. Hofaan- klager mr. J. Groen eiste een gevan genisstraf van veertien jaar. Uitspraak over twee weken. Vandaag in de airberlin-adventskalender: 2 vliegtickets voor de prijs van 1! Dubbelop plezier in winders Alleen vandaag op airberlin.com/kerstactie te boeken. Reisperiode: van 05-01 t/m 31-10-2009. opknapbeurt te geven, kan ook pri ma samengaan met ruimte voor bedrijfjes die zich langzaam ont wikkelen en niet meteen die mo derne uitstraling hebben, zei Pol derman. „Die bedrijfjes, soms zelfs opgericht door oud-leerlingen, kun je vlakbij de scholen huisves ten. De Prins Hendrikweg en de FJJ Vlissingen betrekt de binnen- en de buitenhaven en het stationsge bied bij de kenniswerf. Ook mo gen er van de gemeente meer soorten bedrijven komen. zone tussen de Edisonweg en het Kanaal door Walcheren, de eerste fase die we gaan ontwikkelen, krij gen een stedelijke allure, met ruim te voor grote kantoren, een combi natie van wonen en werken en stu dentenhuisvesting." De gemeente gaat het gebied voor de Kenniswerf bovendien uitbrei den. Ook de binnenhaven, het sta tionsgebied en de buitenhaven worden erbij betrokken. Polder man: „Door uit te zoomen kun nen we meer functies combineren en discrepanties oplossen." Bewoners geschrokken van drie inbraken in vijf weken tijd. GOES - Thuiskomen in een huis dat volledig omgekeerd is door in brekers: bewoners aan het Rubens hof in Goes hebben er de afgelo pen vijf weken drie keer mee te maken gehad. Alle voorzorgsmaatregelen ten spijt lijkt het appartementencom plex in de Schiiderbuurt minder veilig dan werd verondersteld. „Ie kunt zoveel duur hang- en sluit werk in huis hangen als je wilt, maar als ze echt binnen willen ko men, komen ze binnen", aldus een politiewoordvoerster. Vijf weken geleden kwam Rubens hof-bewoonster Meta Rooze na een avondje oppassen bij haar zoon thuis en eigenlijk wist ze di rect dat het mis was. „De voordeur was niet meer op slot, terwijl we dat altijd checken voordat we weg gaan. De sanseveria in de gang was verzet en er lag overal aarde. Al mijn handtassen in het gang kastje waren binnenste buiten ge keerd. In de huiskamer lagen alle papieren over de grond en het bankstel en de stoelen stonden niet meer op hun plek. De slaapka mer leek wel een vuilnisbelt." WISSENKERKE - Bij wijngaard De Druivengaerde in Wissenkerke ligt de oogst van 2008 e£n heel behoor lijk wijntje te worden. Dat is te danken aan het zonnetje, dat op Noord-Beveland langer scheen dan waar dan ook in Ne derland. Zelfs vergeleken met de vaak zon nigste plek, Vlissingen, hadden ze bij De Druivengaerde zeven zonni ge dagen meer. WEEKEND Zaterdag 13 en zondag 14 december 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee telefoon 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00'tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. telefoon 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111 - 406111 De familie Rooze bleek 'goed gedu peerd' te zijn. „Al mijn sieraden zijn meegenomen: een oude zegel ring, hangertjes en bedeltjes. Nor maal hebben we niet veel geld in huis, toen toevallig wel. We had den namelijk net die week allebei brillen besteld bij de opticien. Die zouden we ophalen", zegt ze, nog steeds geëmotioneerd. - De Roozes zijn niet de enigen aan het Rubenshof waar de afgelopen tijd is ingebroken. Zaterdagavond zijn bij een alleenstaande vrouw de kasten leeggetrokken en is een niet nader genoemd geldbedrag meegenomen. Ook bij het echtpaar Hoogerheide werd afgelopen weekeinde ingebro ken. De dieven namen een oud horloge en een hoge hoed mee. „Eigenlijk niet de moeite. We ver moeden dat ze zijn gestoord", zegt Adriaan Hoogerheide. Maar de in brekers hadden wel het hele huis overhoop gehaald. De verhuurder van de woningen, woningstichting RWS, bekijkt wat voor extra veiligheidsmaatregelen er genomen kunnen worden. In woningen aan het Rubenshof in Goes is de afgelopen vijf we ken drie keer ingebroken. Dieven lieten een ravage achter. 'De slaapkamer leek een vuilnisbelt.' Zorgstroom en Ter Weel hebben genoeg aan eigen problemen. door Frank Balkenende GOES - Zorgstroom en Zorggroep Ter Weel gaan uit elkaar. De be stuurlijke fusie, aangegaan begin dit jaar, wordt per 31 december ontbonden. Daarmee is de totale samensmelting, die 1 januari 2010 had moeten plaatsvinden, van de baan. De raad van toezicht heeft beslo ten de fusie af te blazen omdat met name Zorgstroom alle energie wil steken in het gezond houden van de organisatie. Zorgstroom wil de zich eind oktober terugtrekken uit de huishoudelijke hulp (WMO), omdat daarop alleen maar verlies wordt geleden. Het leidde tot commotie onder perso neel en acties: 1100 medewerkers in de thuiszorg dreigden hun baan te verliezen. Inmiddels heeft Zorgstroom beslo ten wel opnieuw in te schrijven op aanbestedingen voor huishou delijke hulp. „Er is met verlies ingeschreven en de organisatie heeft zo tijd gekocht om dit stukje zorg financieel ge zond te maken. Dat proces kost veel energie en dan kun je een juri dische fusie er eigenlijk niet bij hebben", zegt voorzitter Lous Cop- poolse van de raad van toezicht. GOES - Goes draagt ook volgend jaar flink bij aan de Dancetour Goes. Het college doneert net als vorig jaar 5500 euro voor het dan- ce-evenement dat zich eind juli 2009 afspeelt op de Grote Markt. De Dancetour doet al een jaar óf vier verschillende steden aan. Goes verwacht volgend jaar 9000 bezoekers. In juli dit jaar waren dat er zo'n 7000. Trekker bij die editie was dj Ferry Corsten. ...kies uit méér dan 350 Opel en Chevrolet occasions: kijk voor alle occasions op www.autoteam.nl officieel Opel Chevrolet Dealer voeI je v r i j sgd Goes Klein Frankrijk 31 Tel. 0113 - 237923 Krabbendijke Westweg 5 Tel. 0113 - 502010 Vlissingen Bedrijfsweg 2 Tel. 0118 - 461710 AutoTeam heeft ook vestigingen in Bergen op Zoom, Roosendaal en Steenbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 115