Buurt klaagt over bemodderde 711U npVprQ straten en zwaar bouwverkeer Visser eist vergunning Jan en Monique Smit op Winterfeest 2009 Diervriendelijk Knutselochtend Krakers Tholen ruimen het veld 2 6 1 Vrijdag 12 december 2008 PZC S Bemodderde wegen aan de rand van Poortambacht 10. foto Marijke Folkertsma Gemeente zegt overlast niet uit te kunnen sluiten. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Auto's en kleren zitten vaak onder de klei en wie de wijk uit wil moet om de haverklap wachten tot vrachtwagens vol bouwmaterialen klaar zijn met los sen en de weg niet meer wordt ver sperd. De bewoners van de Zierik- zeese buitenwijk Poortambacht 10 zijn niet blij met de bouwwerk zaamheden in het belendend uit- breidingsdeel Poortambacht 11. Kiekendiefstraat-bewoner Rob Vink, die zegt te spreken namens de bewoners van Poortambacht ïo, heeft er een emotionele brief aan gewijd. Een brief waarin hij zijn ergernissen en die van de an dere wijkbewoners beeldend be schrijft. „Al twee jaar zitten wij met de overlast van de nieuw bouw, al twee jaar moeten wij door de met klei besmeurde weeg langs de nieuwbouw ploeteren om uit of in onze wijk te komen. Al twee jaar zitten onze auto's en kle ren onder de klei. We moeten drie maal per week onze auto's laten wassen." ZIERIKZEE - De werkgroep Zeeland van de Partij voor de Dieren deelt morgenmiddag diervriendelijke re cepten voor soep uit op het Haven plein in Zierikzee. Passanten krijgen naast een flyer met recepten ook een kaarsje, waarmee ze 'hun licht kunnen la ten schijnen op de dieren in de donkere hokken van de bio-indus- trie', aldus de partij. OUWERKERK - De Jeugd Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland houdt morgen een knutseloch tend bij boerderij De Stelle aan de Stelweg in Ouwerkerk. Kinderen die willen meedoen, kunnen daar om 10.00 uur verza melen. De ochtend duurt tot 12.00 uur. Wethouder Wijnand Renden kan zich de ergernis van de bewoners van Poortambacht 10 wel enigs zins voorstellen. „Ik ben er wezen kijken en op sommige plekken is het inderdaad behoorlijk modde rig. Als wij dat als gemeente op merken proberen we er ook met een iets aan te doen. Dus wat dat betreft is het prima als mensen met hun klachten naar ons ko men." De wethouder voegt daar Bruënaar Gert Kik naar Raad van State voor spisulavergunning. door Jan van Ommen DEN HAAG - Bruinisser mossel- en kokkelvisser Gert Kik eiste giste ren bij de Raad van State alsnog een vergunning om op spisula's (strandschelpen) te kunnen vis sen. Tussen 1993 en 2003 viste Kik met de Bru 31 en de Bru 34 onder meer op strandschelpen. Vanaf 2003 weigerde het ministerie van Landbouw een spisulavergunning voor de Bru 34 af te geven omdat het schip geen vaartuig(zeewaar- digheidsjverklaring kreeg van het ministerie van Verkeer en Water staat. Kik heeft de Bru 34 intussen vervangen door een ander schip maar de spisulavergunning voor de tweede boot heeft hij nooit wel meteen aan toe dat enige over last daar waar gewerkt wordt nooit helemaal is te voorkomen. Dat zegt ook gemeentelijk project leider voor de bouw van Poortam bacht 11 Piet van Beveren. „Maar waar we in kunnen grijpen, grij pen we in. Zo is er ook eens ge klaagd over her en der in de wijk geparkeerde auto's van bouwers. Daar zijn we achteraan gegaan en dat gebeurt nu niet meer." meer gekregen. Kik vindt dat on eerlijk en hoopt dat de Raad van State het ministerie op de vingers tikt. De raadsman van Kik zei gisteren tijdens de rechtszaak in Den Haag dat voor de afgifte van een spisula vergunning nooit werd gekeken naar de vaartuigverklaring. In 2003 veranderde dat opeens. De raads man van Kik vindt dat je niet tij dens de rit de spelregels mag veran deren en opeens nieuwe afwij zingscriteria mag invoeren. Gert Kik zei dat hij nog steeds gro te behoefte heeft aan een tweede vergunning om op strandschelpen te kunnen vissen. De Raad van State gaat de komen de weken uitzoeken of toenmalig minister Veerman de tweede spi sulavergunning terecht aan Kik heeft geweigerd. Het is nog onbe kend wanneer de Raad uitspraak doet. Volle winst voor beide teams in programma Knoop in je Zakdoek. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Veertien medewerkers van De Zuidhoek hebben meege daan aan het spelprogramma Knoop in je Zakdoek. Eind septem ber gingen ze - met supporters, vijftig man in totaal - naar de stu dio van Paul de Leeuw in Almere. Het resultaat is zondagmiddag te zien op Nederland 2. De Zuidhoek vaardigde twee teams af. Ze wonnen allebei. De opnames waren op één dag, maar Teleac maakte er twee program ma's van. Het eerste - met een hoofdrol voor team Zierikzee - was 2 november al op tv. Het team Schouwen-Duiveland is overmor gen te zien in hun strijd tegen team Zwolle. De 26-jarige Matthijs van der Wees haalde met zijn optreden van 2 november nog een ander programma. Zijn verdriet-sloeg in een oogwenk om in vreugde. Dat leverde zulke leuke beelden op dat Knoop in je Zakdoek Knoop in je zakdoek is een spelprogramma voor mensen met een verstandelijke beper king. De oorspronkelijke versie werd gepresenteerd door Mar- nix Kappers en Sylvia Mille- cam. Sinds 2 november is de Knoop opnieuw op tv, maar nu met Marit van Bohemen en Dolo res Leeuwin. Er is ook een nieuw decor en een nieuw Knooplied, dat door Paul de Leeuw werd geschreven.. In de uitzending van zondag speelt team Schouwen-Duive land tegen team Zwolle. Te zien bij Teleac om 17.45 uur op Nederland 2. Het team Zierikzee van De Zuidhoek speelde tegen Huis ter Heide. Die aflevering was de eerste van de nieuwe reeks en is 2 november uitgezonden. Beide afleveringen zijn nog te zien op www.uitzendingge- mist.nl. Elk team telt zeven spelers, ie der met een specialisme. Na acht spellen is de finale. de scène opnieuw werd vertoond in het veelbekeken De Wereld Draait Door. Matthijs: „We had den gewonnen, maar dat had ik niet begrepen. De tegenstander had alle kegels om, wij niet. Dus dacht ik dat we verloren hadden. Maar het ging erom wie de mééste kegels om had en dat waren wij." Het filmpje leverde Matthijs kort stondige roem op: „Ja, soms word ik op straat herkend. Ik word nog eens een Bekende Nederlander." De 50-jarige Mar ja Mes zat in het team Schouwen-Duiveland, dat zondag te zien is. Zij herinnert zich vooral het spelonderdeel waar bij de teams moesten raden welk 'Soms word ik op straat herkend. Ik word nog eens een Bekende Nederlander' voorwerp de tegenstander had meegebracht. Marja had een kroon bij zich. Dat komt omdat ze groot fan van het Koningshuis is. „Ik moest ook zeggen hoeveel kin deren Maxima heeft. Nou, dat wist ik en ik wist ook hoe ze heten. Ik stuur altijd verjaardagskaarten naar het Koninklijk Huis. Ik heb er wel twintig terug gehad. Ik heb be dankjes van Pieter van Vollenho ven, van Maxima, et cetera." Moge lijk door Marja's enthousiasme had de tegenstander al snel door dat het om een kroon moest gaan. 's Ochtends in de bus naar Almere was het al feest. Het lied 'Tranen van Geluk' dat Paul de Leeuw spe ciaal voor Knoop in je Zakdoek heeft geschreven, werd flink geoe fend. „Zeg maar gerust tot in den treure geoefend," vertelt Robbert Carol, het hoofd personeelszaken van De Zuidhoek dat de spelers be geleidde. „Ja, en dat hadden we wel eens eerder mogen doen," vindt Marja. „Om het eerlijk te zeg gen. We hebben eigenlijk hele maal niet getraind," voegt Matthijs daar aan toe. Maar gelukkig was er in de studio nog tijd om te oefe nen. Robbert: „Het spel waarin een ke gel moest worden gehesen ging vier keer mis. De kegel viel telkens de verkeerde kant op. Op tv zié je alleen die ene keer dat het wél luk te. De opnamen werden vaak stil gelegd. Dan werden er Hollandse hits gedraaid om de stemming er in te houden." Matthijs: „Of je Jan Smit komt naar het Winterfeest 2009 in Bruinisse. foto Jeroen Jumelet/GPD Tweedaagse evenement Bruinisse verhuist mogelijk naar loswal. door Martijn de Koning BRUINISSE - Jan en zijn zus Moni que Smit zijn de smaakmakers van het Winterfeest 2009 in Bruinisse. Speciaal voor de Volendamse zan ger, die alleen op vrijdag beschik baar is, duurt het feest volgend voorjaar twee dagen: vrijdag 21 en zaterdag 22 maart. „Jan Smit had twee jaar geleden al beloofd dat hij zou komen", ver telt mede-organisator William Bal. „Toen moest hij afzeggen. We heb ben de boel sindsdien warmgehou- den en nu geeft hij aan dat hij komt." Sterker nog: de volgende dag reist ook zijn zus Monique af naar Bruinisse. De komst van de Volendammer kost wel een aardige cent. „Zo'n 14.000 euro", weet Bal. „Maar we denken dat we veel kaarten kun nen verkopen." Hij gokt op 'zo'n 1100, hoogstens 1500 bezoekers'. De organisatie is nog bezig met het opstellen van de rest van het programma. Het jaarlijkse feest vindt waar schijnlijk plaats in een tent aan de nieuwe loswal aan de Vluchtha- ven.- Vorig jaar moest de organisa tie noodgedwongen uitwijken naar een tent toen vaste locatie De Vanger tijdens de nieuwjaarsnacht getroffen was door brand. „We hebben veel reacties gehad van mensen die dat een stuk gezelliger vonden", zegt Bal. De organisatie is druk in gesprek met de gemeen te Schouwen-Duiveland om de be nodigde vergunningen binnen te krijgen. www.winterfeest.nl THOLEN - Zo snel als ze kwamen, zijn ze ook weer vertrokken. Zo wel in de Deehoeve als de bunker aan de Schelde-Rijnweg in Tholen zitten geen krakers meer. „Op die laatste plek hebben we deze week nog een controle gehouden", zegt een woordvoerster van de gemeen te. „We hebben daarbij geen perso nen meer aangetroffen." In Tholen werd even raar opgeke ken toen de krakers zich zo'n twee maanden geleden ineens toegang verschaften tot de twee panden. Het college liet meteen weten de krakers in de bunker niet te tolere ren omdat daar geen sprake was van een woonbestemming. Tot ac tie is het niet gekomen, want op beide locaties hebben de krakers inmiddels hun biezen gepakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 112