Rabelink wil half maart beginnen r£Aj 25 Enorme limousine brengt juffrouw Tineke naar school Tweetal vrijgesproken GESLOTEN 34 31 VANAVOND MUSEUM" ea -'BURG TÏLROE OPTIEK 16 DECEMBER 3 JANUARI LSD breekt lans voor winkeliers □2 Pardon Wendeline uit Middelburg danst bij Nationaal Ballet Verpleegkundige wint prijs met aanpak tegen gebruik isoleercel Vrijdag 12 december 2008 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Burgemeester helpt eerst ex-ambtenaren Maasbree aan baan. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Schouwen-Duivelands nieuwe burgemeester Gerard Rabe link wil - in overleg met gemeente raad en ministerie - pas half maart, begin april aan de slag in zijn nieuwe baan. Rabelink is nog burgemeester van de 13.000 inwoners tellende ge meente Maasbree, onder de rook van Venlo. Maasbree fuseert met de buurgemeenten Helden, Kessel en Meijel. „En ik ben voorzitter' van het georganiseerd overleg," zegt Rabelink. „In die hoedanig heid wil ik er eerst voor zorgen dat ons personeel heeft gesollici teerd naar een nieuwe functie." „Zolang hij er niet is, ben ik burge meester. Maar de minister bepaalt waneer hij begint," reageert wet houder Wijnand Renden. Hij is eerste loco-burgemeester en het is gebruikelijk dat deze functionaris de eerste burger vervangt. Van avond, tijdens de afscheidsreceptie van Jack Asselbergs, krijgt Renden de ambtsketen al omgehangen. Dat neemt niet weg dat Asselbergs tot de jaarwisseling blijft werken. De in Sprundel, als zoon van een bankdirecteur, geboren Rabelink staat in Limburg bekend als een burgemeester die de zaken goed onder controle heeft en niet van getreuzel houdt. „Hij is -gewend dingen snel te doen. Raadsvergade ringen leidt hij strak. Hij is altijd druk bezet en blijft redelijk for meel," zegt een redacteur van het Limburgs Dagblad. Het is de be doeling dat Rabelink en zijn echt genote Marja zo spoedig mogelijk verhuizen naar Schouwen-Duive- land. Maar Rabelink wil eerst zijn huis in Limburg kwijt. „Kopers hier weten dat de burgemeester hoe dan ook weggaat en op Schou- wen-Duiveland weten ze dat de burgemeester hoe dan ook komt. Dat ga ik toch wel een beetje net jes voor mijn portemonnee probe ren op te lossen." Volgens opgave RW Burgemeester Rabelink maakt eerst zijn werk in Maasbree af voordat hij in Zierikzee begint. Wethouder Renden neemt het ambt zo lang waar. van het ministerie gaat Rabelink 7168,20 euro per maand verdienen. Wanneer de Rabelinks hier wo nen, houden zij hun caravan op camping Duinoord in Haamstede aan. Hun twee dochters krijgen het vakantieverblijf. Woensdag koos de gemeenteraad unaniem voor Rabelink. Daarmee werd het redelijk dwingend advies van commissaris van de koningin Karla Peijs om voor een vrouw te kiezen, terzijde gelegd. „Wij kie zen op de eerste plaats voor kwali teit," gaf Brigitte Troost van de ver trouwenscommissie als uitleg. door Martijn de Koning RENESSE - „Daar komt ze, daar komt ze!" De leerlingen van obs 't Staepel'of in Renesse weten het ze ker: die zwaailichten in de straat, die begeleiden juf Tineke! De kin deren op het schoolplein staan even raar te kijken als de oranje knipperaars bij een vuilnisauto blij ken te horen. Even later is het wel raak, als een ander groot voertuig de straat in draait: een enorme limousine, compleet met breedbeeldtelevisie, brengt Tineke Kleiss naar school. „De juf van onze klas, die hebben we niet pas", zingt een aantal kin deren, en dat ïs helemaal waar. Juf Tineke was gisteren veertig jaar on derwijzeres, en dat vond de school wel een feestje waard. De leerlingen vormden een haag, compleet met spandoek en erebo- gen en binnen kreeg de juf waarde rende woorden van directeur Paul Stal, die haar 'betrokken, dyna misch, leergierig en erg enthou siast' noemt. Juf Tineke werkt sinds de invoe ring van het basisonderwijs in 1988 op 't Staepel'of, nadat ze in 1973 naar Schouwen-Duiveland kwam. Ze was ook onder meer kleuterjuf in Brouwershaven. Rondleidingen NAOÏTIWDEL- www.vleeshal.nl www.cbkzeeland.nl t/m tilroe optiek www.tilroe.nl De jongste leerlingen van 't Staepel'of verwelkomen juf Tineke en haar echtgenoot met erebogen. foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - Waarom staat Schou wen-Duiveland niet hoger op de lijst van MKB-vriendelijke gemeen ten in Nederland? Dat wil de frac tie van Leefbaar Schouwen-Duive land (LSD) weten van het gemeen tebestuur. Het ministerie van Economische Zaken is één van de opstellers van de lijst, die wordt opgemaakt naar aanleiding van enquêtes onder on dernemers. De makers van de lijst melden zelf dat ze alleen de beste 150 gemeenten bekend maken, om 'andere gemeenten niet aan de schandpaal te nagelen'. Duidelijk is wel dat Schouwen-Duiveland niet erg hoog scoort. LSD wil van het college weten hoe hoog de gemeente staat en wat ze gaat doen om die positie te verbe teren. Ook vraagt ze hoe hoog de gemeente volgend jaar wil staan. Stelen van wapens in Noordgouwe niet toegerekend aan duo. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank is er niet van overtuigd dat twee Walchenaren begin mei van dit jaar hebben ingebroken bij een wapenhandel in Noordgouwe. Dat één van hen in de buurt is ge weest, zo blijkt uit de peilgegevens van zijn gsm, is nog geen bewijs voor zijn daadwerkelijke betrok kenheid bij de diefstal van een aan tal wapens uit die zaak. En dat bij hen een pistool met laser werd ge vonden, sinds de nacht van de in braak vermist, vormt evenmin een overtuigend bewijs voor hun deel name aan de roof van die wapens, concludeerde gisteren de recht bank. Een week geleden dacht officier van justitie C. de Kimpe nog dat de Middelburger (26) en Vlissinger (25) wel veroordeeld konden wor den voor die inbraak. Direct be wijs leverde ze niet. Wel indirect bewijs. Dat werd echter terzijde ge schoven. De rechters veroordeel den de Vlissinger wel tot een cel straf van zes maanden voor verbo den wapenbezit. Zijn Middelburg se maat werd veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur omdat bij hem een hennepplantage was aan getroffen. Een week geleden vroeg de officier nog hen te bestraffen met een celstraf van elk 36 maan den waarvan zes voorwaardelijk. Twee Walchenaren, verdacht van diefstal bij een wapenzaak in Noordgouwe, zijn gisteren door de rechtbank vrijgesproken we gens gebrek aan bewijs. Tip? redactie@pzc.nl Hij wordt een dagje ouder, die man uit Zierikzee. De kleine ge breken die daarmee gepaard gaan, wist hij tot voor kort aar dig binnen de muren van zijn wo ning te houden. Zo dacht hij laatst dat de tv kapot was, tot hij merkte dat hij het ding pro beerde aan te zetten met zijn tele foon. Andersom zat hij een poos in de afstandsbediening te tette ren en zich af te vragen waarom zijn vrouw niks terug zei. Vervelend is dat ze het nu ook op z'n werk weten. Je moet me neer Pardon terugbellen", zei één van zijn collega's, nadat de Zie- rikzeeënaar terugkwam van een pauze. Dat deed hij terstond, maar kreeg weinig reactie toen hij de secretaresse vroeg of me neer Sorry ook aanwezig was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111