Inbraakgolfje Goese dorpen krijgen toch biblioservicebus EEN MATRAS MET OMRUILGARANTIE? Zorgstroom en Ter Weel blazen fusie af Ruilwinkel dingt mee naar oranje Appeltje Festival of lessons and carols in twee kerken Visser eist alsnog vergunning bij RvS De Akkerwinde houdt winterfeest pieterse Goes steekt 5500 euro in Dancetour op markt Buurthuis De Pit houdt activiteiten in Goes Goese kritiek op NS over stalling vrijdag en zaterdag: 5 oliebollen 26 Vrijdag 12 december 2008 PZC GOES - De ruilwinkel in Goes is door het Oranje Fonds genomi neerd voor het Appeltje van Oran je 2009. Dat is een prijs voor bij zondere projecten die mensen na der tot elkaar brengen. Hij wordt volgend jaar mei uitgereikt door Prinses Maxima op Paleis Noord einde. De winnaar ontvangt een door de koningin ontworpen bron zen beeldje in de vorm van een ap peltje en 15.000 euro. Er zijn nog negen andere genomineerden. KLOETINCE - Vocaal ensemble Musi- ca Cordis brengt dit jaar in twee kerken het traditionele 'Festival of lessons and carols'. Op 21 decem ber wordt in de Geerteskerk in Kloetinge het kerstverhaal gelezen en gezongen en in de Parochiekerk van de Heilige Blasius in Heinkens- zand gebeurt dat op 23 december. Musica Cordis brengt vanwege de toenemende belangstelling het fes tival dit jaar in twee kerken. Het feest begint telkens om 20.00 uur. DEN HAAG - De Bruinisser mossel en kokkelvisser Gert Kik eiste giste ren bij de Raad van State alsnog een vergunning om op spisula's (strandschelpen) te kunnen vis sen. Vanaf 2003 weigerde het mi nisterie van Landbouw een spisula- vergunning voor de Bru 34 af te ge ven omdat het schip geen vaar- tuig(zeewaardigheids)verklaring kreeg. Kik heeft de Bru 34 intus sen vervangen door een ander schip. NiSSE - Op leer- en werkboerderij De Akkerwinde aan de Lageweg bij Nisse is morgen een winter feest. Iedereen is welkom om te ko men kijken hoe de cliënten daar werken. Ze laten dat zelf zien. Er zijn ook andere activiteiten als een rondrit met een huifkar, glühwein proeven en live-muziek. Kinderen kunnen grabbelen en meedoen aan workshops. Het winterfeest op De Akkerwinde duurt van 11.00 tot 16.00 uur. Gemeente wil mobiel servicepunt één jaar testen in drie kernen. door Frank Balkenende GOES - De kogel is na drie jaar door de kerk. Kattendijke, Wilhel- minadorp en 's-Heer Hendrikskin deren zien volgend jaar de biblio servicebus in hun straten verschij nen. Het college van burgemeester en wethouders trekt 21.000 euro uit voor een proef met de biblioservi cebus. Het gaat overigens om een tijdelijke maatregel, omdat Goes in de dorpen woonservicepunten wil inrichten, met mogelijk dezelfde voorzieningen als in zo'n biblioser vicebus. Het is echter nog onduide lijk welke voorzieningen een woonservicezone minimaal moet bieden. De gemeente studeert daar nog op. Duidelijk is wel dat woonservicezones en de biblioser vicebus niet naast elkaar kunnen bestaan. In een biblioservicebus kun je boe ken lenen, pinnen, chipknip opla den of een treinkaartje kopen. Het Dorpenplatform Goes vroeg er drie jaar terug al om. De fracties van PvdA en SGP/ChristenUnie vonden in mei dit jaar dat de bus er nu gezwind moet komen. Een besluit daarover was steeds uitge steld, met de verwijzing naar rap portages die nog moesten worden gemaakt. De servicebus doet Kattendijke om de week en Wilhelminadorp en 's-Heer Hendrikskinderen elke week aan. Standplaatsen en ope ningstijden worden nog bepaald. Dat gebeurt in overleg met de dorpsraden. Het experiment met de biblioservicebus duurt een jaar. Daarna wordt bekeken of verlen ging zinvol is. 1^ Kattendijke, Wilhelminadorp en 's-Heer Hendrikskinderen zijn vol gend jaar een voorziening rijker: de biblioservicebus. Het gaat om een-proef van een jaar. Ja, het bestaat en wij hebben het in huis. Brezza Combispring is het allerbeste matras van Norma en u krijgt maar liefst 90 dagen de tijd om het uit te proberen. En bent u niet tevreden, dan ruilen we het complete binnenwerk van uw matras gewoon om. Zodat u zeker weet dat u het edeale matras heeft. Een unieke zzzekerheid! noord, achterweg 58-79A - 4424 EG wemeldinge tel. 0113 - 621296 GOES - Goes draagt ook volgend jaar flink bij aan de Dancetour Goes. Het college doneert net als vorig jaar 5500 euro voor het dance-eve- nernent dat zich eind juli 2009 af speelt op de Grote Markt. De Dancetour doet al een jaar of vier verschillende steden aan. Goes verwacht volgend jaar 9000 bezoekers. In juli dit jaar waren dat er zo'n 7000. Trekker bij die editie was dj Ferry Corsten. GOES - In buurthuis De Pit in Goes-Zuid worden komend week einde twee activiteiten gehouden. Morgen is er tussen 9.30 en 13.00 uur een boeken-, cd- en grammo- foonplatenmarkt. Spullen kunnen worden afgegeven tussen 08.00 en 12.00 uur. Tafels reserveren om zelf spullen te verkopen kan via 0113-270266 ('s ochtends). Zondag is er om 12.00 uur een optreden van barbershopkoor Goose City Singers. GOES - Goes heeft de Nederlandse Spoorwegen op het vestje ge spuugd over de automatisering van de bewaakte fietsenstalling, be gin volgend jaar. Dat wordt een zogeheten spitsstal- ling, die alleen van 07.00 tot 10.00 uur en van 16.00 tot 19.00 uur be mand is. Goes vindt dat een dra matische verslechtering van de ser vice aan reizigers die per fiets naar het station komen. Volgens wethouder Rinus Diele- man wil de NS de stalling best de gehele dag bemannen, als de ge meente Goes er extra geld voor uit trekt! Dat gaat om een bedrag van 25.000 euro per jaar. Het college vindt dat echter geen taak van de gemeente. „Het gaat tenslottte om een stalling van de NS. Jammerge- noeg kunnen we als gemeente niets afdwingen. Blij zijn er we niet mee", zegt Dieleman. De Fietsersbond klaagde eerder al over de automatisering van de stal ling, die vooral bij vrouwen en ouderen onveiligheidsgevoelens kan oproepen als de stalling onbe mand is. Bewoners geschrokken van drie inbraken in vijf weken tijd. door Lilian Dominicus GOES - Thuiskomen in een huis dat volledig omgekeerd is door in brekers: bewoners aan het Rubens hof in Goes hebben er de afgelo pen vijf weken drie keer mee te maken gehad. Alle voorzorgsmaat regelen ten spijt lijkt het apparte mentencomplex in de Schilder- buurt minder veilig dan werd ver ondersteld. „Je kunt zoveel duur hang- en sluitwerk in huis hangen als je wilt, maar als ze echt binnen willen komen, komen ze binnen", aldus een politiewoordvoerster. Vijf weken geleden kwam Rubens- hof-bewoonster Meta Rooze na een avondje oppassen bij haar zoon thuis en eigenlijk wist ze di rect dat het mis was. „De voordeur was niet meer op slot, terwijl we dat altijd checken voordat we weg gaan. De sanseveria in de gang was verzet en er lag overal aarde. Al mijn handtassen in het gang kastje waren binnenste buiten ge keerd. In de huiskamer lagen alle papieren over de grond en het bankstel en de stoelen stonden niet meer op hun plek. De slaapka mer leek wel een vuilnisbelt." De familie Rooze bleek 'goed gedu peerd' te zijn. „Al mijn sieraden zijn meegenomen: een oude zegel ring, hangertjes en bedeltjes. Nor maal hebben we niet veel geld in huis, toen toevallig wel. We had den namelijk net die week allebei brillen besteld bij de opticien. Die zouden we ophalen", zegt ze, nog steeds geëmotioneerd. „Het heeft me aangegrepen, 's Avonds heb ik nog normaal kunnen handelen, heb de politie en de verzekering ge beld en de volgende dag ging het ook nog wel. Maar de dag daarna was ik het toch wel even kwijt." De Roozes zijn niet de enigen aan het Rubenshof waar de afgelopen tijd is ingebroken. Zaterdagavond zijn bij een alleenstaande vrouw de kasten leeggetrokken en is een niet nader genoemd geldbedrag meegenomen. Ook bij het echt paar Hoogerheide werd afgelopen weekeinde ingebroken. De dieven namen een oud horloge en een ho ge hoed mee. „Eigenlijk niet de moeite. We vermoeden dat ze zijn gestoord", zegt Adriaan Hoogerhei de! Maar de inbrekers hadden wel door Frank Balkenende GOES - Zorgstroom en Zorggroep Ter Weel gaan uit elkaar. De be stuurlijke fusie, aangegaan begin dit jaar, wordt per 31 december ontbonden. Daarmee is de totale samensmelting, die 1 januari 2010 had moeten plaatsvinden, van de baan. De raad van toezicht heeft beslo ten de fusie af te blazen omdat met name Zorgstroom alle energie wil steken in het gezond houden van de organisatie. Zorgstroom wil de zich eind oktober terugtrekken uit de huishoudelijke hulp (WMO), omdat daarop alleen maar verlies wordt geleden. Het leidde tot commotie onder perso het hele huis overhoop gehaald: de deur was beschadigd, de kast lag overhoop - tot en met onder de botervloot was er gezocht naar waardevolle spullen - en in de slaapkamer lag alles op de grond. De dieven konden binnenkomen ondanks de vier pinnen en het slot op de achterdeur. Het huis leek goed beveiligd, maar er zijn nog wel wat zaken die verbeterd kunnen worden om de bewoners een beter veiligheidsgevoel te ge ven, meent Adriaan. „In de sloten aan de voordeur kun je van de bin nenkant geen sleutel insteken om te voorkomen dat iemand van bui ten probeert binnen te komen. En de intercom werkt niet. Sommige bewoners, ja ze worden hier alle maal ouder, laten nu zonder te we- 'Al mijn handtassen zijn binnenste buiten gekeerd, papieren lagen op de grond' ten wie er voor de deur staat, men sen binnen." Bij de verhuurder, woningstich ting RWS, is het probleem niet be kend. „We voldoen aan alle nor men voor veiligheid. We zullen wel binnenkort met een leveran cier praten om te kijken wat voor extra maatregelen we kunnen ne men. Niet omdat we vinden dat we tekortschieten, maar omdat we begaan zijn met de bewoners", zegt Henry de Miranda, teamma nager wijkbeheer en bewonersza ken van de RWS. Diefstal is niet het ergste Uit onderzoek is gebleken dat 43 procent van de slachtoffers van diefstal het verlies van voorwerpen met gevoelswaar de het meest traumatiserend is. Voor 38 procent is het idee dat onbekenden in je huis zijn bin nendrongen het ergst. De aangerichte schade is voor 36 procent van de mensen het grootste probleem. Slechts 17 procent noemt het verlies van waardevolle voor werpen. Soms worden de administra tieve beslommeringen als on aangenamer ervaren dan.de in braak zelf. neel en acties: 1100 medewerkers in de thuiszorg dreigden hun baan te verliezen. Inmiddels heeft Zorg stroom besloten wel opnieuw in te schrijven op aanbestedingen voor huishoudelijke hulp. .„Er is met verlies ingeschreven en de organisatie heeft zo tijd gekocht om dit stukje zorg financieel ge zond te maken. Dat proces kost veel energie en dan kun je een juri- 'dische fusie er eigenlijk niet bij hebben. Dat geldt trouwens ook voor Ter Weel. In de AWBZ veran dert ook het nodige. Het is een dy namische tijd in zorgland en dat vraagt veel van het management", zegt voorzitter Lous Coppoolse van de raad van toezicht. eit RECLAME voor 1,99 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 102